Strona 365 z 458
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 12:11
autor: reserved
Może po prostu Mobilis bardzo mocno rozwinie sieć swoich extrówek?

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 12:31
autor: zxcvbnm
ZielonyJamnik pisze: ↑29 gru 2023, 11:37
zxcvbnm pisze: ↑29 gru 2023, 11:10
Ech, ona rozwaliła całkiem fajną firmę. Kiedyś bardzo solidny ajent ZTM - dziś trup na kroplówce.
Mówisz o czasach gdy jeździli starymi MANami z rozwalonymi hamulcami i choinką kontrolek na desce? Zresztą we Wrocławiu do dziś jest ten problem
Manami z 2006 roku...
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 12:40
autor: mb112
Flash8222 pisze: ↑29 gru 2023, 11:05
BTW, od stycznia Relobus robi całkiem sporą podwyżkę stawki kierowcom do 36zł brutto/h, co oznacz że będzie płacił więcej niż MZA.
Nie no, MZA 45-55 zł/h.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 12:45
autor: fraktal
reserved pisze: ↑29 gru 2023, 12:11
Może po prostu Mobilis bardzo mocno rozwinie sieć swoich extrówek?
Plotki są różne, które może tylko są plotkami, a może jest w nich jakaś prawda. Na dziś chyba nikt nie ma stuprocentowej pewności, co się stanie z tymi wozami, więc myślę, że nie ma co się ekscytować.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 12:48
autor: Flash8222
mb112 pisze: ↑29 gru 2023, 12:40
Flash8222 pisze: ↑29 gru 2023, 11:05
BTW, od stycznia Relobus robi całkiem sporą podwyżkę stawki kierowcom do 36zł brutto/h, co oznacz że będzie płacił więcej niż MZA.
Nie no, MZA 45-55 zł/h.
Jak Tobie to wyszło? 6000+300(Premia której może nie być)+400(Premia motywacyjna której można nie dostać)+400(Premia którą najłatwiej stracić) daje 7100 brutto co daje 5170 netto co przy nominale daje 30,7zl/h. 36 brutto to 31 to netto. 6000 brutto to 4420 netto czyli 26,3zl/h.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 13:03
autor: KR88
Flash8222 pisze: ↑29 gru 2023, 12:48
mb112 pisze: ↑29 gru 2023, 12:40
Nie no, MZA 45-55 zł/h.
Jak Tobie to wyszło? 6000+300(Premia której koze nie być)+400(Premia motywacyjna której może nie dostać)+400(Premia którą najłatwiej stracić) daje 7100 brutto co daje 5170 netto co przy nominale daje 30,7zl/h. 36 brutto to 31 to netto. 6000 brutto to 4420 netto czyli 26,3zl/h.
A jak policzysz kwotę reszty dodatków? Nocne, nadliczbowe, praca w święto etc ?
Nie ma sensu porównywać przewoźników gdy jeden płaci za godzinę a drugi za nominał, chyba wiadomo kto najlepiej na rynku płaci
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 13:24
autor: reserved
Flash8222 pisze: ↑29 gru 2023, 12:48
mb112 pisze: ↑29 gru 2023, 12:40
Nie no, MZA 45-55 zł/h.
Jak Tobie to wyszło?
On chyba podawał kwotę dla zasilaków MZA.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 13:35
autor: BrdzJkb
KR88 pisze: ↑29 gru 2023, 13:03
A jak policzysz kwotę reszty dodatków? Nocne, nadliczbowe, praca w święto etc ?
Normalnie, zgodnie z ustawą. A jak niby inaczej?
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 14:28
autor: KR88
BrdzJkb pisze: ↑29 gru 2023, 13:35
KR88 pisze: ↑29 gru 2023, 13:03
A jak policzysz kwotę reszty dodatków? Nocne, nadliczbowe, praca w święto etc ?
Normalnie, zgodnie z ustawą. A jak niby inaczej?
Czyli rozumiem że przyjmujesz
MZA jako 7.1k brutto za nominał, zmienna stawka w miesiącu (max 46.71 zł/h listopad, min 38.54 zł /h październik, średnio za miesiąc +- 42.5 zł/h brutto
ReloBus stała stawka 36 zł brutto lub mniej za godzinę
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 14:32
autor: KR88
Chyba że ma tu ktoś kompletne dane dot płacy i Ajentów to chętnie poznamy i porównamy.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 14:41
autor: mb112
reserved pisze: ↑29 gru 2023, 13:24
Flash8222 pisze: ↑29 gru 2023, 12:48
Jak Tobie to wyszło?
On chyba podawał kwotę dla zasilaków MZA.
Tak, mnie chodziło o zlecenie.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 14:48
autor: Flash8222
My piszemy o umowie o pracę.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 14:49
autor: ZielonyJamnik
@Flash8222 ale 6k masz po 15miesiącach, na początek trzeba liczyć 5,8k
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 15:14
autor: BrdzJkb
KR88 pisze: ↑29 gru 2023, 14:28
BrdzJkb pisze: ↑29 gru 2023, 13:35
Normalnie, zgodnie z ustawą. A jak niby inaczej?
Czyli rozumiem że przyjmujesz
MZA jako 7.1k brutto za nominał, zmienna stawka w miesiącu (max 46.71 zł/h listopad, min 38.54 zł /h październik, średnio za miesiąc +- 42.5 zł/h brutto
ReloBus stała stawka 36 zł brutto lub mniej za godzinę
To w końcu piszesz o ustawowych dodatkach czy o pełnym wynagrodzeniu z premiami?
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 gru 2023, 15:21
autor: ZielonyJamnik
Moim zdaniem trzeba to liczyć wg najniższych stawek podstawy z premiami, ale bez dodatków.
MZA 6900/176h= 39,20brutto
Relobus 36*176h= 6336brutto