KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 25 mar 2015, 18:33
190 na Karolin - dobre sobie.
Forum warszawskiego transportu publicznego
https://www.wawkom.waw.pl/
Nie no, jako wariant to jeszcze może mieć sens. Na przykład co dziesiąty kurs.Emyl pisze:190 na Karolin - dobre sobie.
To jest akurat zupełnie niegłupie - to jedyny wariant, w którym 112 ma wspólne przystanki ze 116 na Chomiczówce i zapewnia przesiadkę w tramwaje na PŚ.osa pisze: Nie wyobrażam też sobie linii 112 zawracającej na pętli Nowe Bemowo - dla kogo takie połączenie i po co?
Ale żeby 112 ciągnąć Wólczyńską i Conrada na to Bemowo? Chyba to nie będzie warte tylu brygad ile by na to trzeba dać.fik pisze:To jest akurat zupełnie niegłupie - to jedyny wariant, w którym 112 ma wspólne przystanki ze 116 na Chomiczówce i zapewnia przesiadkę w tramwaje na PŚ.osa pisze: Nie wyobrażam też sobie linii 112 zawracającej na pętli Nowe Bemowo - dla kogo takie połączenie i po co?
Nie wywołuj trupa z szafyGeorg pisze:506
Tyle że na chwilę obecną jedyną realistyczną alternatywą jest to, żeby 112 zawracało na pętli Karolin, zaś wtedy autobusy będą puste nie na końcówce, ale prawie na połowie jej trasy. Jak dla mnie akurat lepszą alternatywą byłoby jednak to Nowe Bemowo – może i merytorycznie jest to średnia propozycja, ale jeżeli jest politycznie do przyjęcia, to jak najbardziej powinno się do niej dążyć, przy takich a nie innych alternatywach.osa pisze:Tylko że ja zrozumiałem, że 112 miałoby jeździć po swojej obecnej trasie i zawracać na pętli Nowe Bemowo, czyli na skraju osiedla. Wtedy na końcówce trasy, gdzieś tak od Conrada, autobusy byłyby puste.
A dlaczego nie? Też bym poparł ten pomysł, gdyby nie fakt, że 190 trzeba jak najszybciej podbić. A na Karolin wystarczy linia co 10/12/12, a nie co 5/7,5/7,5. Z kolei podział na 190 i 290 jest sprzeczny z dogmatem o małej liczbie numerków o dużych częstotliwościach.Emyl pisze:190 na Karolin - dobre sobie.
Tylu, czyli ilu? I dlaczego Chomiczówka ma wiecznie wisieć na nieregularnym i zatłoczonym 116?Wiliam pisze:Ale żeby 112 ciągnąć Wólczyńską i Conrada na to Bemowo? Chyba to nie będzie warte tylu brygad ile by na to trzeba dać.fik pisze: To jest akurat zupełnie niegłupie - to jedyny wariant, w którym 112 ma wspólne przystanki ze 116 na Chomiczówce i zapewnia przesiadkę w tramwaje na PŚ.
Ale skoro to ma pracować odcinkowo, to chyba lepiej żeby te odcinki były od siebie niezależne i żeby łatwo można było modelować podaż. No i mam spore wątpliwości czy linia 10/12/12 na przegubach jest niezbędna z Nowego Bemowa na Chomiczówkę.fik pisze:Tylu, czyli ilu? I dlaczego Chomiczówka ma wiecznie wisieć na nieregularnym i zatłoczonym 116?Wiliam pisze: Ale żeby 112 ciągnąć Wólczyńską i Conrada na to Bemowo? Chyba to nie będzie warte tylu brygad ile by na to trzeba dać.
Koniecznie niech zahacza o Agricoop i Niedźwiadek, będzie można zlikwidować 517!fik pisze:Nie no, jako wariant to jeszcze może mieć sens. Na przykład co dziesiąty kurs.Emyl pisze:190 na Karolin - dobre sobie.