: 14 mar 2012, 0:31
Jakim drugim kierunku i jakich Młocinach?KwZ pisze:Mówiłeś o drugim kierunku, ale nie ważne.fraktal pisze:Gdzie wsiądziesz do 17-ki? Na zajezdni?
Forum warszawskiego transportu publicznego
https://www.wawkom.waw.pl/
Jakim drugim kierunku i jakich Młocinach?KwZ pisze:Mówiłeś o drugim kierunku, ale nie ważne.fraktal pisze:Gdzie wsiądziesz do 17-ki? Na zajezdni?
fraktal pisze:Skoro nawet 17-ki zjeżdżające do Zajezdni Żoliborz (tj. kończące pracę),
To wytłumacz mi dlaczego mokotowskie 16tki mające kursy zjazdowe z Ratuszowej-ZOO jadą z ŻÓŁTYMI deskami przez 99,9999% półkursu? Różnica jest tylko w obsłudze przystanku w tym samym zespole.fraktal pisze:Za mapkę dziękuję, sam tę odległość nieraz przechodziłem piechotą i faktycznie blisko.Ale fakt pozostaje faktem, dojazd na pętlę jest niepłatny, a udekorowany wóz wskazuje na wykonywanie kursu płatnego, kursu z pasażerami. Skoro nawet 17-ki zjeżdżające do Zajezdni Żoliborz (tj. kończące pracę), muszą (musiały?) być inaczej udekorowane niż te, które tam mają tylko postój i wyjeżdżają kolejny raz, to co tu się dziwić.
Ale to jest akurat dość istotne - ten zespół jest 'w środku niczego' i jeśli ktoś akurat znajduje się w tym miejscu w 16, to głównie po to, żeby się na coś przesiąść. Najczęściej w stronę GalMoku albo metra. Jeśli to pierwsze - to w sumie wszystko jedno. Ale jeśli ktoś jedzie do metra, to moze mu robić różnicę, czy się przesiądzie na jednym peronie, czy będzie musiał przejść przez skrzyżowanie. I w kolorze tablic znajduje odpowiedź.Aleksander2560 pisze:To wytłumacz mi dlaczego mokotowskie 16tki mające kursy zjazdowe z Ratuszowej-ZOO jadą z ŻÓŁTYMI deskami przez 99,9999% półkursu? Różnica jest tylko w obsłudze przystanku w tym samym zespole.
Uwierz mi że dwie minuty to za mało na założenie tablic, ustawienie sterownika i pójście się zameldować (na przykład E-4)fraktal pisze:Tylko czy naprawdę jest to problem, skoro przełączenie wyświetlacza i założenie tablic zajmuje mniej niż minutę? Można to zrobić na pętli.
Ożeszku, rzeczywiście. Ale przyznam, że nie widziałem nigdy wyboru innego niz Woronicza. Tylko czy w przypadku krańca w zajezdni można w ogóle mówić o kursach zjazdowych? I jest jakiś sposób, żeby odróznić, czy jak wsiadam w 16, to wyladuję po wchodniej czy zachodniej stronie skrzyżowania?Stary Pingwin pisze:drapka, Krańcem 16 jest R3. ZTM dopuścił opcjonalnie pętlę Woronicza, wybór należy do prowadzącego..
No dobra, ale Ty sam mówiłeś, że masz za dużo czasu na dojazd ze Stalowej na M. Marymont. Ale nie chcesz być za wcześnie. To problem jest w takim razie chyba w czym innym. A nie w tym, że trzeba dwa razy tablicę założyć. Bo takie stawianie problemu.... A zresztą nieważne. Nie mój problem to jest.Patryk2222 pisze:Uwierz mi że dwie minuty to za mało na założenie tablic, ustawienie sterownika i pójście się zameldować (na przykład E-4)fraktal pisze:Tylko czy naprawdę jest to problem, skoro przełączenie wyświetlacza i założenie tablic zajmuje mniej niż minutę? Można to zrobić na pętli.
Ja bym obowiązek meldowania w ogóle zniósł, bo i tak jak nic się nie dzieje, to on wielkiego sensu nie ma. Zwłaszcza że nie wszystkie pętle są ekspediowane i tam żadnych pieczątek nie ma i wszyscy są szczęśliwi. Albo się to wprowadza wszędzie, albo nigdzie, a w dobie łączności radiowej wszystko można inaczej rozwiązać.Aleksander2560 pisze:Hmm, teraz wyłumacz mi jeszcze jedną rzecz, bo jest tak, że w karcie masz na krańcu od przyjazdu z zakładu do odjazdu 1 minutę, to jak się udekorujesz, zameldujesz i odjedziesz o czasie?
O ile się nie mylę, 17 zjeżdża na Żoliborz ze Służewca...KwZ pisze:fraktal pisze:Skoro nawet 17-ki zjeżdżające do Zajezdni Żoliborz (tj. kończące pracę),