Strona 5 z 35

: 14 mar 2012, 0:31
autor: MeWa
KwZ pisze:
fraktal pisze:Gdzie wsiądziesz do 17-ki? Na zajezdni? :-k
Mówiłeś o drugim kierunku, ale nie ważne.
Jakim drugim kierunku i jakich Młocinach? :P

: 14 mar 2012, 0:36
autor: KwZ
fraktal pisze:Skoro nawet 17-ki zjeżdżające do Zajezdni Żoliborz (tj. kończące pracę),

: 14 mar 2012, 1:25
autor: Aleksander2560
fraktal pisze:Za mapkę dziękuję, sam tę odległość nieraz przechodziłem piechotą i faktycznie blisko. :smile: Ale fakt pozostaje faktem, dojazd na pętlę jest niepłatny, a udekorowany wóz wskazuje na wykonywanie kursu płatnego, kursu z pasażerami. Skoro nawet 17-ki zjeżdżające do Zajezdni Żoliborz (tj. kończące pracę), muszą (musiały?) być inaczej udekorowane niż te, które tam mają tylko postój i wyjeżdżają kolejny raz, to co tu się dziwić. ;-)
To wytłumacz mi dlaczego mokotowskie 16tki mające kursy zjazdowe z Ratuszowej-ZOO jadą z ŻÓŁTYMI deskami przez 99,9999% półkursu? Różnica jest tylko w obsłudze przystanku w tym samym zespole.

Hmm, teraz wyłumacz mi jeszcze jedną rzecz, bo jest tak, że w karcie masz na krańcu od przyjazdu z zakładu do odjazdu 1 minutę, to jak się udekorujesz, zameldujesz i odjedziesz o czasie?

: 14 mar 2012, 7:19
autor: pawcio
Dojazdy jako PTR-y to kwestia zakładów. Mogą je sobie przestawiać, jak chcą.

: 14 mar 2012, 9:11
autor: drapka
Aleksander2560 pisze:To wytłumacz mi dlaczego mokotowskie 16tki mające kursy zjazdowe z Ratuszowej-ZOO jadą z ŻÓŁTYMI deskami przez 99,9999% półkursu? Różnica jest tylko w obsłudze przystanku w tym samym zespole.
Ale to jest akurat dość istotne - ten zespół jest 'w środku niczego' i jeśli ktoś akurat znajduje się w tym miejscu w 16, to głównie po to, żeby się na coś przesiąść. Najczęściej w stronę GalMoku albo metra. Jeśli to pierwsze - to w sumie wszystko jedno. Ale jeśli ktoś jedzie do metra, to moze mu robić różnicę, czy się przesiądzie na jednym peronie, czy będzie musiał przejść przez skrzyżowanie. I w kolorze tablic znajduje odpowiedź.

: 14 mar 2012, 11:36
autor: Stary Pingwin
drapka, Krańcem 16 jest R3. ZTM dopuścił opcjonalnie pętlę Woronicza, wybór należy do prowadzącego. Cuda dzieją się na tadiranie, bo rozkład motorniczego nie zawiera przystanku Woronicza na Woronicza. Przystankiem dla wsiadających jest Woronicza na Wołoskiej.

: 14 mar 2012, 11:37
autor: Patryk2222
fraktal pisze:Tylko czy naprawdę jest to problem, skoro przełączenie wyświetlacza i założenie tablic zajmuje mniej niż minutę? Można to zrobić na pętli.
Uwierz mi że dwie minuty to za mało na założenie tablic, ustawienie sterownika i pójście się zameldować (na przykład E-4)

: 14 mar 2012, 11:38
autor: Stary Pingwin
drapka, Krańcem 16 jest R3. ZTM dopuścił opcjonalnie pętlę Woronicza, wybór należy do prowadzącego. Cuda dzieją się na tadiranie, bo rozkład motorniczego nie zawiera przystanku Woronicza na Woronicza. Przystankiem dla wsiadających jest Woronicza na Wołoskiej.

: 14 mar 2012, 11:52
autor: drapka
Stary Pingwin pisze:drapka, Krańcem 16 jest R3. ZTM dopuścił opcjonalnie pętlę Woronicza, wybór należy do prowadzącego..
Ożeszku, rzeczywiście. Ale przyznam, że nie widziałem nigdy wyboru innego niz Woronicza. Tylko czy w przypadku krańca w zajezdni można w ogóle mówić o kursach zjazdowych? I jest jakiś sposób, żeby odróznić, czy jak wsiadam w 16, to wyladuję po wchodniej czy zachodniej stronie skrzyżowania?

: 14 mar 2012, 11:58
autor: Stary Pingwin
Rano, kiedy postój wynosi 1 minutę, oraz przy wyjazdach i zjazdach dodatków, bo wtedy ciężko się wepchnąć i wypchnąć z zajezdni. Orzeszku czy orzeszur...?

[ Dodano: |14 Mar 2012|, 2012 12:00 ]
Orzeszkur... oczywiście.

: 14 mar 2012, 16:04
autor: fraktal
Patryk2222 pisze:
fraktal pisze:Tylko czy naprawdę jest to problem, skoro przełączenie wyświetlacza i założenie tablic zajmuje mniej niż minutę? Można to zrobić na pętli.
Uwierz mi że dwie minuty to za mało na założenie tablic, ustawienie sterownika i pójście się zameldować (na przykład E-4)
No dobra, ale Ty sam mówiłeś, że masz za dużo czasu na dojazd ze Stalowej na M. Marymont. Ale nie chcesz być za wcześnie. To problem jest w takim razie chyba w czym innym. A nie w tym, że trzeba dwa razy tablicę założyć. Bo takie stawianie problemu.... A zresztą nieważne. Nie mój problem to jest.

[ Dodano: |14 Mar 2012|, 2012 16:09 ]
Aleksander2560 pisze:Hmm, teraz wyłumacz mi jeszcze jedną rzecz, bo jest tak, że w karcie masz na krańcu od przyjazdu z zakładu do odjazdu 1 minutę, to jak się udekorujesz, zameldujesz i odjedziesz o czasie?
Ja bym obowiązek meldowania w ogóle zniósł, bo i tak jak nic się nie dzieje, to on wielkiego sensu nie ma. Zwłaszcza że nie wszystkie pętle są ekspediowane i tam żadnych pieczątek nie ma i wszyscy są szczęśliwi. Albo się to wprowadza wszędzie, albo nigdzie, a w dobie łączności radiowej wszystko można inaczej rozwiązać.

: 15 mar 2012, 1:42
autor: MeWa
KwZ pisze:
fraktal pisze:Skoro nawet 17-ki zjeżdżające do Zajezdni Żoliborz (tj. kończące pracę),
O ile się nie mylę, 17 zjeżdża na Żoliborz ze Służewca...

: 15 mar 2012, 6:32
autor: KwZ
Myślałem, że zjeżdża z Młocin, ale nieważne.

: 15 mar 2012, 6:35
autor: ashir
Przecież obecnie 17 nie dojeżdża do Młocin. :roll:

: 16 mar 2012, 0:14
autor: MeWa
:shock: