Gordyjskie węzły przesiadkowe

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 1039
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 19 cze 2009, 1:41

MisiekK pisze:Wygoda dojścia z Gdańskiego: tramwaj, zejście na -1, wejście na 0 i kawał do przejścia. Na Bonifraterskiej jest przejście w poziomie terenu sterowanymi światłami, a wydłużenie wysepki przystankowej też nie jest problemem - miejsce jest.
Zresztą chyba ta sygnalizacja świetlna przy Bonifraterskiej była właśnie utworzona po to żeby pasażerowie przystanków tramwajowych mieli bezpieczniejsze przejście. A w tym momencie te światła są zawalidrogą
Wolfchen pisze:WIATRACZNA
Duży rozsiew przystanków, długi czas dojścia z pętli autobusowej do tramwaju sprawia, iż najkorzystniejsze przesiadki dla osób jadących od strony Płowieckiej są na Gocławku.
Zgadzam się. Tylko że tam nie da się inaczej tego rozplanować.
reserved pisze:MUZEUM NARODOWE/FOKSAL - wiadomo dlaczego
To nie jest największy problem. Gorzej w weekendy wakacyjne przesiadka MUZEUM NARODOWE/PL.TRZECH KRZYŻY w kier płd. To jest dopiero masakra
drapka pisze:Węzeł Centrum - przesiadka jakakolwiek wymagajaca skorzystania z przejścia podziemnego pod rondem Dmowskiego - może jestem odosobniony i przewrażliwiony, ale zawsze wchodzę tam z obrzydzeniem. I tak samo obijanie się o setki ludzi (niekiedy pod wpływem róznych środków) lecące we wszystkich kierunkach nie jest komfortowe - a dobija koszmarny smród z tamtejszych żarłodajni. Fajnie byłoby, gdyby kiedyś tam zrobiono z tym przejściem to co przy UW
Akurat wg mnie węzeł Centrum jest bardzo dobrze rozplanowany. Nie wyobrażam sobie, żeby nagle na skrzyżowaniu jednych z najbardziej ruchliwych ulic - Al.Jerozolimskich i Marszałkowskiej nagle zrobiono przejścia dla pieszych. Wtedy Centrum naprawdę by stanęło, bo zawsze by występowało niebezpieczeństwo przejechania pieszego. A przejście pod Rotundą jest spokojne i dobrze rozplanowane i zawsze się można bezpiecznie dostać tam gdzie się chce dzięki dobrej informacji pasażerskiej.
No i problem pl.Zawiszy. Rozstrzelane przystanki w kier Centrum. Zrobione tak naprawdę nie wiadomo po co. Tzn wiadomo - żeby rozgraniczyć linie, które lecą prosto al.Jerozolimskimi cały czas i te które gdzieś po drodze skręcają. Tyle, że dla mnie jest to kompletny bezsens, gdyż wszystkie linie dojeżdżają do DWC lub do Centrum (oprócz 157) więc po co to? Jak człowiek z pl.Zawiszy chce dojechać do Centrum/DWC to tak naprawdę nie wiadomo, który przystanek wybrać. Często się zresztą widzi tam osoby, które biegną z jednego przystanku na drugi, bo akurat na ten drugi podjeżdża autobus, który tak samo im pasuje i to wcale nie są odosobnione przypadki

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 19 cze 2009, 7:51

Proboszcz pisze:zawsze się można bezpiecznie dostać tam gdzie się chce dzięki dobrej informacji pasażerskiej.
E yy.. raczej dostatecznej. informacja ginie, jest mała i niezbyt czytelna - autobus od tramwaju się za bardzo nie różni. Nie jest to moje zdanie ale osoby przyjezdnej.
Obrazek

reserved
Posty: 13912
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 19 cze 2009, 8:30

Proboszcz pisze:To nie jest największy problem. Gorzej w weekendy wakacyjne przesiadka MUZEUM NARODOWE/PL.TRZECH KRZYŻY w kier płd. To jest dopiero masakra
No to wtedy wsiada na przystanku Foksal lub wsiada od razu w Alejach wcześniej w linię jadącą na Pl. Trzech Krzyży. :-s

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 cze 2009, 9:19

MisiekK pisze:
Glonojad pisze:I bardzo dobrze, że zlikwidowano Bonifraterską, nie ma po co zatrzymywać tramwaju dla zupełnie przypadkowych pasażerów co 200 metrów w sytuacji, gdy tramwaj jest nawalony po dach.
Hola hola, wcale tak mało tych pasażerów nie ma. Wygoda dojścia z Gdańskiego: tramwaj, zejście na -1, wejście na 0 i kawał do przejścia. Na Bonifraterskiej jest przejście w poziomie terenu sterowanymi światłami, a wydłużenie wysepki przystankowej też nie jest problemem - miejsce jest.
Moim zdaniem jest ich zbyt mało, by uzasadniać dodatkowe zatrzymanie tramwaju tym bardziej, że autobusów na wiadukcie prawie nie ma, a podstawowym środkiem komunikacji na tym ciągu jest, volens nolens, metro.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 19 cze 2009, 10:31

Glonojad pisze:podstawowym środkiem komunikacji na tym ciągu jest, volens nolens, metro.
Tym, to znaczy którym? Bo tylko ciąg Andersa je ma. Ci którzy by wysiedli z tramwaju nie dojeżdżaliby metrem......
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 cze 2009, 10:42

Bonifraterska była przystankiem do przesiadki tramwaj W-Z -> coś innego. Tą samą funkcję pełni przystanek Dw. Gdański.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 19 cze 2009, 10:55

Proboszcz pisze:No i problem pl.Zawiszy. Rozstrzelane przystanki w kier Centrum. Zrobione tak naprawdę nie wiadomo po co. Tzn wiadomo - żeby rozgraniczyć linie, które lecą prosto al.Jerozolimskimi cały czas i te które gdzieś po drodze skręcają. Tyle, że dla mnie jest to kompletny bezsens, gdyż wszystkie linie dojeżdżają do DWC lub do Centrum (oprócz 157) więc po co to? Jak człowiek z pl.Zawiszy chce dojechać do Centrum/DWC to tak naprawdę nie wiadomo, który przystanek wybrać. Często się zresztą widzi tam osoby, które biegną z jednego przystanku na drugi, bo akurat na ten drugi podjeżdża autobus, który tak samo im pasuje i to wcale nie są odosobnione przypadki
Tam faktycznie przydałoby się wszystkie autobusy ZTM przerzucić na przystanek bliżej placu, a prywaciarzy na ten dalszy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 19 cze 2009, 10:56

pawcio pisze:Tam faktycznie przydałoby się wszystkie autobusy ZTM przerzucić na przystanek bliżej placu, a prywaciarzy na ten dalszy.
To trzeba zrobić i tyle. Jaki jest z tym problem?
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 638
Rejestracja: 14 gru 2005, 7:44
Lokalizacja: Gocław

Post autor: Petroniusz » 19 cze 2009, 12:29

reserved pisze:No to wtedy wsiada na przystanku Foksal lub wsiada od razu w Alejach wcześniej w linię jadącą na Pl. Trzech Krzyży. :-s
Tu chyba chodziło o relację wschód-południe. A w weekendy przystanek Foksal nie funkcjonuje.

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 19 cze 2009, 12:47

Petroniusz pisze:Tu chyba chodziło o relację wschód-południe.
To można się przesiadać przy Smyku.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2660
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 19 cze 2009, 12:54

Tm pisze:
Petroniusz pisze:Tu chyba chodziło o relację wschód-południe.
To można się przesiadać przy Smyku.
Z przyspieszonych niewykonalne... Chociaż zawsze się można przesiąść jeszcze raz. :P

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 19 cze 2009, 12:56

Zatrzymywanie przyspieszonych dla ułatwienia przesiadek?! Herezja!!!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

reserved
Posty: 13912
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 19 cze 2009, 13:47

Solaris U10 pisze:Z przyspieszonych niewykonalne... Chociaż zawsze się można przesiąść jeszcze raz. :P
No to jedziesz do Metra Centrum i tam przesiadasz się w powrotny. Na ponownym pokonaniu odcinka Centrum - palma stracisz jakieś...2-3 minuty?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 20 cze 2009, 21:57

Rosa pisze:M Centrum - co w końcu wyszło z tym niedoszłym tunelem między Powiślem a metrem? Takie coś naprawde by się przydało.
eee jakim tunelem do Powiśla? :D
Jeżeli chodzi o tunel do Śrómieścia, to budowa przejścia powiązana jest z zagospodrawoaniem okolic Pałacu Kultury...

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 22:00 ]
reserved pisze:Jak dla mnie uciążliwe są przesiadki z tramwaju przy Bitwy Warszawskiej do linii 154,208. Zdaję sobie sprawę, że inaczej się nie da, ale jednak uciążliwe. Zwłaszcza jak linia ucieka. ;-)
nic strasznego. Zresztą z tramwaju (o ile nie kończy na Banacha) przesiąść się można na Korotyńskiego, gdzie mniej zachodu jest...

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 22:02 ]
drapka pisze:Metro Politechnika na autobus w stronę centrum - długie korytarze jak na lotnisku
ja bym nie przesadzał 8-(

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 22:04 ]
Proboszcz pisze:Nie wyobrażam sobie, żeby nagle na skrzyżowaniu jednych z najbardziej ruchliwych ulic - Al.Jerozolimskich i Marszałkowskiej nagle zrobiono przejścia dla pieszych. Wtedy Centrum naprawdę by stanęło, bo zawsze by występowało niebezpieczeństwo przejechania pieszego.
Plany na zagospodarowanie centrum takie przejście przewidują. I bardzo dobrze!
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Kra
Posty: 1875
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 20 cze 2009, 23:40

Wybaczcie, piszecie o niektórych uciążliwych przesiadkach ale wymagających dużych inwestycji, tego nie da się zrobić skoro np. przy M Słodowiec nie da się wybudować głupiego chodnika, to tym bardziej uważam że niemożliwe są inne rozwiązania.
Część problemów przy przesiadkach z metra wynika głównie z takiego a nie innego usytuowania stacjii tutaj uważam, iż naprawdę włożono dużo wysiłku by to jakoś zgrać.
Z miejsc gdzie podróżuję za idiotyzmy uważam :
1. Powstańców Śląskich od Conrada do Radiowej - ktoś naprawdę się starał by przesiadki tam/bus były niewygodne
2. Pl Zamkowy dla busów kierunek Pl. Krasińskich i przesiadka na tram WZ - też "dobry patent" - było dobrze a teraz ... (choć być może to zgodne ze strategią by ograniczyć ruch tranzytowy przez Trakt i zniechęcić pasażerów do podróży nim).

ODPOWIEDZ