Strona 5 z 586

: 23 kwie 2007, 20:48
autor: bohunu
TOMEK pisze:łał!
ewidentnie sie wykopyrtnęła.
Jak ta platforma w Siemiatyczach, co stoi na Hortexie od czterech lat.

: 10 maja 2007, 0:45
autor: MZ
:arrow: Przez grupkę idiotów mogło dojść do poważnego wypadku:
ŻW pisze:Grupa nastolatków chciała wykoleić pociąg

autor: Sebastian Sulowski, rb, Ostatnia aktualizacja: 2007-05-08

W ręce policji wpadło czterech chłopców, którzy zrzucili na tory betonowy kosz na śmieci.
O grupie młodzieńców dewastujących w nocy z poniedziałku na wtorek dworzec kolejowy w Pomiechówku policjanci dowiedzieli się od przypadkowego przechodnia. Na miejsce natychmiast został wysłany radiowóz.

– Jadąc ul. Serocką, mundurowi zauważyli mężczyzn rzucających na drogę butelki. Cała czwórka została błyskawicznie zatrzymana. Jednocześnie do policjantów podbiegł dróżnik, który powiedział, że ci sami chuligani zrzucili na tor, po którym za chwilę miał przejechać pociąg, betonowy kosz na śmieci – mówi Karol Jakubowski z Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze pobiegli na peron i usunęli przeszkodę, która mogła spowodować wykolejenie składu.

: 10 maja 2007, 6:58
autor: JotPeCet
Czyli, gdyby przechodzień nie spotkał przypadkiem policjantów, mielibyśmy katastrofę kolejową. No tak. Po co zgłaszać na policję chuligańskie wybryki. Nie moja sprawa. A że przy okazji mogę uratować życie i zdrowie paru osób...

: 12 maja 2007, 11:18
autor: przewoz
MZ pisze:Przez grupkę idiotów mogło dojść do poważnego wypadku:
Jasny gwint...
Toć przecież można ich spokojnie oskarżyć o próbę spowodowania katastrofy kolejowej.
Tępaki.
Fikander pisze:Problemy także na linii radomskiej, bodajże w Kruszynie. Pośpiechy oczywiście przez Pionki.
Pociągi poopóźniane ponad 3h niektóre.

: 14 maja 2007, 10:43
autor: khangoor
Fikander pisze: Problemy także na linii radomskiej, bodajże w Kruszynie. Pośpiechy oczywiście przez Pionki.
przed 17stą na stacji w Piasecznie stanało w peronach brutto (próżne EAOSy). Stało na pewno do 17:25 kiedy to przyjechała opóźniona osobówka z Czachówka. Co było później nie wiem...

[ Dodano: 2007-05-14, 10:49 ]
Dzisiaj rano KM50430 (Pilawa - Sochaczew) przyjechał do OT o czasie 6:33 (no dobra +2 może miał) po czym zaparkował w peronach do 6:58. O ile dobrze zauważyłem ruszył mimo S1 na wyjazdówce. (co sugeruje, że padła nastawnia po burzy).
W przeciwną stronę, pod semaforem czekał już jeden skład, a na poprzedzającej SBLce drugi...

no i ciekawa, rzecz, bo mimo iż z OT ruszył +24 to na Śródmieściu zameldował się "tylko" około +14. Odrobił na szlaku 10 minut?? hmmm....

: 14 maja 2007, 21:39
autor: przewoz
khangoor pisze:no i ciekawa, rzecz, bo mimo iż z OT ruszył +24 to na Śródmieściu zameldował się "tylko" około +14. Odrobił na szlaku 10 minut?? hmmm....
W normalnych warunkach da się nadrobić te 2-3 minuty, a dzięki temu, że naprawiony jest tor z Gocławka do Wschodniej i pociągi jeżdżą 80km/h mając rozkład na 40km/h, da się nadrobić nastepne 5-6 minut.

: 15 maja 2007, 23:55
autor: przewoz
Dziś TVP3 poinformowało, że w Ursusie na torach zginęły 2 osoby...
Ten odcinek do Grodziska to na prawdę niespecjalna pod tym względem.

: 16 maja 2007, 0:02
autor: MZ
przewoz pisze:Dziś TVP3 poinformowało, że w Ursusie na torach zginęły 2 osoby...
:arrow: Które znalazły się na torach w miejscu, gdzie nie było żadnego przejścia.

: 16 maja 2007, 10:30
autor: Kleszczu
MZ pisze:
przewoz pisze:Dziś TVP3 poinformowało, że w Ursusie na torach zginęły 2 osoby...
:arrow: Które znalazły się na torach w miejscu, gdzie nie było żadnego przejścia.
Nie pierwszy i nie ostatni wypadek tamże. Niby ogrodzenia są ale ludzie chodzą. Ostatnio widziałem jak gość z małym dzieckiem (górka 3 latka miało) przełaził przez tory w towarzystwie kibla i będącego w nie dalekiej odległości pośpiesznego. Ludzka głupota nie zna granic ](*,) Aczkolwiek jeśli widać, że ludzi chodzą to może warto zastanowić się nad budową dogodnego przejścia. Bo jakby nie patrzeć to przemieszczenie się z Niedźwiadka n Regulską najwygodniejsze jest właśnie przez tory :/

: 16 maja 2007, 17:54
autor: Bastian
Pieszy na odcinku Pruszków (Żbików/Tworki) - Ursus (PKP) ma tylko jedno miejsce, by legalnie przejść przez tory - mianowicie w Piastowie pod stacją bądź wiaduktem. Ile to jest kilometrów? Co dziwnego w tym, że ludzie nie mają ochoty uprawiać półgodzinnych spacerów w celu przejścia na drugą stronę? #-o

: 21 maja 2007, 22:36
autor: Siecool
[img]http://www.rzeczpospolita.pl/gifs/head.gif[/img] pisze: KRÓTKO
Śmierć na torach

Leżące na torach zmasakrowane ciało 50-letniego mężczyzny zauważył w niedzielę o godz. 3 rano maszynista pociągu remontowego jadącego przez Wołomin. Gdy policjanci obejrzeli pociąg, okazało się, że na jego tylnej części są ślady krwi. Mundurowi przypuszczają więc, że mężczyzna został potrącony cztery godziny wcześniej, gdy ten sam pociąg jechał po torach tyłem.
koz

: 25 maja 2007, 19:40
autor: metron
Czy może ktoś wie co wydarzyło się około 17 w Warszawie, Po godz 17 odwołane 3 kolejne SKM, wszystkie pociągi z Mińska opóźnione od 20 do 50 minut
Czekałem na Śródmiesciu na pociąg w stronę Grodziska i od 17.25 kiedy to odjechała jedna jednostka do Grodziska następnym pociągiem był dopiero pociąg SKM do Pruszkowa o 18.45
Reszta pociągów dojeżdzała tylko do Zachodniej

: 11 cze 2007, 20:28
autor: rufio198
To i dodam cos od siebie-6511 relacji Opole-Gdynia potrącił kobiete w peronach na Dw. W-wa Wschodnia.
Kobieta po obcieciu nóg przez pociag została zabrana przez pogotowie .
P.s.
Sorki za styl,ale nie od dziś twierdze ze więlszosc wypadków z podróznymi jest z winy podróznych

: 17 cze 2007, 20:27
autor: piotram
Dziś około 14 coś stało się na torach dalekobieznych w stronę zachodnią na wysokości Warszawy Ochoty. Za wiaduktem stał pociąg, a milicjaniery czegoś szukały na torach. Czyżby samobójca albo potrącenie?

: 17 cze 2007, 22:40
autor: MZ
piotram pisze:Dziś około 14 coś stało się na torach dalekobieznych w stronę zachodnią na wysokości Warszawy Ochoty. Za wiaduktem stał pociąg, a milicjaniery czegoś szukały na torach. Czyżby samobójca albo potrącenie?
:arrow: Według informacji z TVP3 (Raport na gorąco) z pociągu wypadła (lub została wypchnięta) kobieta. Poniosła śmierć.