Strona 5 z 19

: 21 kwie 2010, 21:14
autor: TGM
Wniosek prosty: zaorać tramwaje, zrobić bus-pas, po którym kursowałoby 505 co 5 minut :keke: .

: 21 kwie 2010, 21:17
autor: Szeregowy_Równoległy
TGM pisze:Wniosek prosty: zaorać tramwaje, zrobić bus-pas, po którym kursowałoby 505 co 5 minut :keke: .
Oczywiście obsługiwane Libero, Solinami i SU8,6 :term:

: 21 kwie 2010, 21:36
autor: BJ
fik pisze:Dziękuję, przekazuję świadka obronie.
Natomiast teoria teorią, a praktyka swoje.
Teoria nigdy nie idzie w pełni w parze z praktyką.

: 21 kwie 2010, 21:41
autor: chester
Jeśli teoria mija się z rzeczywistością, to tym gorzej dla rzeczywistości :D

: 21 kwie 2010, 22:49
autor: TOMEK
BJ pisze:
Bastian pisze:Chyba więc dawno nie widziałeś, co się dzieje na północnym odcinku Puławskiej (zwłaszcza w kierunku Śródmieścia), skoro głosisz takie herezje.
Codziennie tamtędy jeżdżę, często po kilka razy.
Nie dzieje się nic szczególnego, czasem jest korek między Dworkową a Rakowiecką, ale nic ponadto.
Zdecydowanie częściej niż "czasem", to samo jest przed :mewa: Wilanowska w kierunku południowym, tutaj korek zaczyna się od Bukowińskiej, choć bywa, że już od Woronicza. Po za tym przed Dolną w stronę centrum trzeba trochę odstać. Może wieczorami czy wczesnym rankiem autobus jedzie szybciej niż tramwaj, ale na pewno przez większą część dnia to tramwaj jedzie szybciej...

: 21 kwie 2010, 23:47
autor: m.malek
210 pojedzie po szynie, ale w jedną stronę po całości, w drugą będzie się kawałkiem między blokami pałętał:


METRO WILANOWSKA – Puławska – Woronicza – Wołoska – św. Andrzeja Boboli –
- RAKOWIECKA-KOŚCIÓŁ -
- Rakowiecka – Łowicka – Madalińskiego – Wołoska - Woronicza - Puławska - METRO WILANOWSKA

Dodatkowo, na potrzeby tego cudaka, wznawia się funkcjonowanie przystanku RAKOWIECKA-KOŚCIÓŁ 08 na Rakowieckiej.

: 22 kwie 2010, 9:14
autor: Zebra
Wracając do 210, to poziom bzdurności pomysłów zaczyna mnie powoli załamywać. Wieki całe było 33 to w ramach absolutnie koniecznego wskrzeszenia czternastki musiano je zacząć psuć (i przy okazji całą resztę układu). Tak, wiem że coś zamiast piętnaski musiało być - bo dwójka to gryzła, przecież to był jakiś wymysł sprzed wielu lat, a do takich nie wracamy bo my jesteśmy lepsi. Potem zrobiono jakieś absurdalne roszady w imię nie wiadomo jakiej idei, w rezultacie udało się odnieść rewelacyjne sukcesy w postaci faktu, że teraz na Wołoskiej są cztery linie, z czego dwóch jeszcze trzy lata temu tu nie było a jedna znikła (bo już o 31 to zamilknę). No ale nie ma tej strasznej rzeczy, jaką było 19 i 33 jadące na bardzo długiej trasie razem.

Teraz nagle okazuje się, że jednak jakieś zatrzydzieścitrzy jest potrzebne. Doprawdy, co za odkrycie.

Nie wiem czy leci z nami pilot, ale mam wrażenie, że jednak albo śpi narąbany albo już dawno stwierdził że wysiada z tego pierdzielnika, czemu się zupełnie nie dziwię.

: 22 kwie 2010, 9:26
autor: person
Zebra pisze:Wieki całe było 33 to w ramach absolutnie koniecznego wskrzeszenia czternastki musiano je zacząć psuć (i przy okazji całą resztę układu).
33 skrócono dużo później niż powstałą 14-tka. A skrócono ją, ponieważ tylko w ten spsoób można było podbić jej częstotliwość.
Zebra pisze:Tak, wiem że coś zamiast piętnaski musiało być - bo dwójka to gryzła
A gdzie ta 2 miałaby obecnie jeździć? Na Bródno? W duecie z 4? Litości...
Zebra pisze:w rezultacie udało się odnieść rewelacyjne sukcesy w postaci faktu, że teraz na Wołoskiej są cztery linie,
Słowo-klucz: remont na Puławskiej.

: 22 kwie 2010, 9:35
autor: drapka
Bastian pisze:Chyba więc dawno nie widziałeś, co się dzieje na północnym odcinku Puławskiej (zwłaszcza w kierunku Śródmieścia), skoro głosisz takie herezje. Jedynym autobusem, który ma tam szansę być SZYBSZYM, jest model wieziony tramwajem
Autobus, gdyby w szczycie (to trzeba podkreślić) chciał się tam poruszać szybciej od tramwaju, powinien mieć trasę URSYNOWSKA-zawrotka przy Dolnej-Puławska-Ksawerów-Wielicka-Woronicza-KRÓLIKARNIA-Puławska-URSYNOWSKA. To, co dzieje się między Kasawerów/Bukowińską a Dworcem Południowym oraz to, co zaczyna się przed Dolną i kończy przy Goworka rzeczywiście w szczycie zabija sens szybkiego autobusu. Oczywiście w szczycie, bo jak nie ma korków, to te przejazdy przez pl. Unii na "trzy światła" czy "na dwa" przez Dolną, niestety nie przysparzają tramwajom zwolenników.

[ Dodano: |22 Kwi 2010|, 2010 09:37 ]
Adam G. pisze:218 żyje i ma się dobrze, a w obecnej postaci nie ma praktycznie żadnego sensu.
"306 taxi" w wydaniu Ursynów Płn-Natolin Płn też nie zniknęło po pierwszym popołudniu ;) Ale do myśli, że za rok będzie można skorzystać z 218 na obecnej trasie bym się nie przyzwyczajał.

: 22 kwie 2010, 9:39
autor: Zebra
person pisze:33 skrócono dużo później niż powstałą 14-tka. A skrócono ją, ponieważ tylko w ten spsoób można było podbić jej częstotliwość.
Wybacz, ale dobrze znam chronologię zmian. Tym niemniej, przeoczyłeś pewien drobny fakt, że piszę o całej sekwencji wypadków.
person pisze:A gdzie ta 2 miałaby obecnie jeździć? Na Bródno? W duecie z 4? Litości...
Jakie litości? Sam się ulituj. Czternastka lepsza? Czwórka póki co skręca (poza tymi drobnymi chwilami kiedy nie skręca jak teraz ;) ) na Bankowym, zaś dwójka jechała do Międzyparkowej. Przypomnę poza tym, że całe wieki kończyła na Stalowej. Akurat na Pradze jest sporo możliwości zrobienia tak, żeby było OK.
person pisze:Słowo-klucz: remont na Puławskiej.
Uruchomienie 210 też tylko na czas remontu Puławskiej bo potem tramwaje wrócą, prawda?

: 22 kwie 2010, 9:42
autor: yavorius
Zebra pisze: Uruchomienie 210 też tylko na czas remontu Puławskiej bo potem tramwaje wrócą, prawda?
Skąd taki wniosek? Gdyby było na czas remontu nazywało by się Z-cośtam

: 22 kwie 2010, 9:43
autor: drapka
TGM pisze:Wniosek prosty: zaorać tramwaje, zrobić bus-pas, po którym kursowałoby 505 co 5 minut .
A nie mówiłem, że jest w tej linii niewygasający potencjał? ;)

[ Dodano: |22 Kwi 2010|, 2010 09:48 ]
m.malek pisze:w drugą będzie się kawałkiem między blokami pałętał:
No nie da się inaczej z Rakowieckiej wyjechać :)
Myślałem, że masz na myśli bloki, przez które śmiga 222. Nie wiem, czy nie byłoby to nawet sensowniejsze, gdyby wracajac na Wilanowską jechało toto Bytnara i Pułku Baszta, bo zanim dotrze do lewoskrętu z Wołoskiej w Woronicza to się trochę nastoi

: 22 kwie 2010, 10:27
autor: person
Zebra pisze:Tym niemniej, przeoczyłeś pewien drobny fakt, że piszę o całej sekwencji wypadków.
Wyciągasz błędne wnioski/sam naginasz fakty.
Zebra pisze:Czternastka lepsza?
Tego nie napisałem.
Zebra pisze:Czwórka póki co skręca (poza tymi drobnymi chwilami kiedy nie skręca jak teraz ) na Bankowym, zaś dwójka jechała do Międzyparkowej. Przypomnę poza tym, że całe wieki kończyła na Stalowej. Akurat na Pradze jest sporo możliwości zrobienia tak, żeby było OK.
Aha - i z Bródna do centrum miałoby być 2, 4, 25 i silna 1 do metra? =;
Zebra pisze:
person pisze:Słowo-klucz: remont na Puławskiej.
Uruchomienie 210 też tylko na czas remontu Puławskiej bo potem tramwaje wrócą, prawda?
Szkoda, że nie zauważyłeś drobnego faktu, że nie odnosiłem się do 210, ale do linii tramwajowych.

[ Komentarz dodany przez: Bastian: |22 Kwi 2010|, 2010 10:33 ]
Korekta cytowania.

: 22 kwie 2010, 20:10
autor: BJ
drapka pisze:oraz to, co zaczyna się przed Dolną i kończy przy Goworka rzeczywiście w szczycie zabija sens szybkiego autobusu
Jezu, gdzie Ty tam masz korek?!
Od września szczęśliwie pocinam Puławską na odc. Jagielska - Spacerowa (autobusem, autem, tramwajem).
Rano korka nie stwierdzam nigdzie na odc. mokotowskim oprócz lekkiego zatoru przed Lotników w kier. Centrum. 2 cykle się łapie. Dalej luz aż do końca.
Po południu nie ma żadnego korka oprócz tego na odc. Domaniewska - Wilanowska w kier. Warszawy. I czasem - NIE codziennie - korek na 3-5 cykli między Dworkową a Rakowiecką.
No ale gdzie Ty tam masz korek od Dolnej...

[ Dodano: |22 Kwi 2010|, 2010 20:11 ]
drapka pisze:Ale do myśli, że za rok będzie można skorzystać z 218 na obecnej trasie bym się nie przyzwyczajał.
Zakład?
218 jest linią, którą ZTM lubi. Poprawna ideologicznie i inne pierdoły.
Tak samo jest np. z 114, 401 czy 189.
I bardzo dobrze. Ja tam 218 ubóstwiam :P

: 22 kwie 2010, 21:13
autor: JacekM
BJ pisze:którą ZTM lubi. Poprawna ideologicznie i inne pierdoły.
Tak samo jest np. z 114, 401 czy 189.
114 to tak średnio poprawna politycznie, ale i tak dobrze że ją lubi :p