Strona 42 z 56
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 10 kwie 2015, 20:46
autor: Glonojad
O tak, możliwość zwiedzania sródmiejskich dworców w poszukiwaniu upragnionego kursu jest jedną z wielu zalet jazdy koleją po Warszawie... choć mogło być gorzej, mógł chcieć jechać do Legionowa.

KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 10 kwie 2015, 20:54
autor: reserved
Ale nawet takie S2 - lubię tę linię, bo ma regularne kursy. Co pół godziny, ale w równych odstępach. Jednak chyba to jest o wiele ważniejsze w komunikacji, do takiego wniosku dochodzę. Zwłaszcza, gdy mamy takie byki, jak jeden pociąg po paru minutach, a drugi po 50 minutach...
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 10 kwie 2015, 20:59
autor: reserved
Glonojad pisze:O tak, możliwość zwiedzania sródmiejskich dworców w poszukiwaniu upragnionego kursu jest jedną z wielu zalet jazdy koleją po Warszawie... choć mogło być gorzej, mógł chcieć jechać do Legionowa.

Odpisałem tutaj:
viewtopic.php?f=35&t=5379&p=964799#p964799
Żeby nie robić tu off topu.
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 10 kwie 2015, 21:02
autor: MichalJ
Glonojad pisze:O tak, możliwość zwiedzania sródmiejskich dworców w poszukiwaniu upragnionego kursu jest jedną z wielu zalet jazdy koleją po Warszawie...
WC i WŚ to powinien być dworzec pod jedną nazwą, bez zdublowanych numerów peronów i ze wspólną informacją tablicową.
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 11 kwie 2015, 0:06
autor: RadosławZ
Kleszczu pisze:RadosławZ pisze:
Puste to chyba spore nadużycie. Zadaniem 197 jest zapewnić szybko dojazd Ursusa do Ciepłowni i Tesco na Karolinie. Dodatkowo przy Instytucie Energetyki następuje wymiana pasażerów z/do Ożarowa Mazowieckiego. W porannym szczycie 197 jest już zapchane na Leszczyńskiego w kierunku Gwiaździstej, a po południu zbiera ludzi którzy skończyli prace z zp Instytut Energetyki, Karolin i Łęgi i też nie narzeka na frekwencję. Zmiana częstotliwości 197 do Ursusa na 15/15/15 jest dobrym pomysłem, ale na pewno nie zmiana trasy… A tak na marginesie to al. Czerwca 1989r. nie została jeszcze wybudowana

Śmiem stwierdzić, że nadużyciem jest mówienie, że 197 jest zapchane. Zresztą ta linia jest zbyt częsta do jeżdżenia przez pole.
Widuję tą linię regularnie przy Ciepłowni Wola i w autobusie są zazwyczaj pojedyncze osoby. Skierowanie linii przez 4 Czerwca 1989 (budowa zbliża się do końca...) pozwoli na bardziej racjonalne wykorzystanie taboru (połączenie Factory - Jelonki jest zdecydowanie ciekawsze niż połączenie Niedźwiadek - pole - pole obok Tesco - Ciepłownia Wola). Przy takiej trasie mogłoby nawet co 12/15/12//15 kursować.
Relacje, o których piszesz spokojnie można załatwić innym rozwiązaniem - 177 skierowanym od Gierdziejewskiego przez Mory do Tesco.
W takim razie zapraszam do przejażdżki 197 z Ursusa na Ciepłownię w godzinach 7-8 rano, wtedy Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.
197 jest o tyle specyficzną linią, że faktycznie to zależy od kursu: czasami jest dużo ludzi, a czasami praktycznie kilka osób. Jeśli chodzi o relacje z Ciepłownią to 197 z Gołąbek według rozkładu jedzie około 5 minut szybciej niż 194. Ale jest to wina złych czasówek pomiędzy przystankami, bo bez problemu można by uciąć dodatkowe minuty na Gierdziejewskiego, a tym bardziej na odcinku Instytut Energetyki-Łęgi. (a i tak 197 zawsze przyjeżdża za wcześnie na Ciepłownię)
Po za tym pisząc "pole", masz na myśli domki jednorodzinne wzdłuż ul. Łęg, Sochaczewskiej, Mory i Poznańskiej? Bądź pracowników Instytutu Energetyki, Tesco i wielu salonów samochodowych? Na mapie może i wygląda to na pole, ale rzeczywistość jest zupełnie inna.
197 powinno zostać na obecnej trasie, z częstotliwością 15/15/15, a przez al. Czerwca 1989r. (skoro już został poruszony ten temat) powinna kursować linia 716. Factory posiada częste 194 i wspierające je 716 - to w zupełności wystarczy.
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 12 kwie 2015, 9:11
autor: Łukasz
MichalJ pisze:Glonojad pisze:O tak, możliwość zwiedzania sródmiejskich dworców w poszukiwaniu upragnionego kursu jest jedną z wielu zalet jazdy koleją po Warszawie...
WC i WŚ to powinien być dworzec pod jedną nazwą, bez zdublowanych numerów peronów i ze wspólną informacją tablicową.
No tak, jest to jedno z rozwiązań problemu "pociągi odjeżdżają z kompletnie rożnych miejsc". Zdefiniujmy to miejsce jako jedno.
A tak swoja droga, to chyba odsetek ludzi ze smartfonami jest juz duży - i mozna sobie sprawdzić, skad jedzie pociąg na lotnisko. Internet to groszowe sprawy, ale przecież wifi zaczyna byc juz w autobusach, a mozna by i rozszerzyć wifi UM Warszawa. Jeszcze sa rozwiązania takie jak UPC wifree, które w centrum tez działają pewnie na ulicy w wielu miejscach.
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 12 kwie 2015, 9:58
autor: MichalJ
Łukasz pisze:
No tak, jest to jedno z rozwiązań problemu "pociągi odjeżdżają z kompletnie rożnych miejsc". Zdefiniujmy to miejsce jako jedno.
Przejście z peronów WŚ na WC nie jest ani dłuższe, ani bardziej uciążliwe niż przejście z peronów dalekich na podmiejskie na Wschodniej czy Zachodniej. O Zachodniej P8 to już w ogóle nie mówię...
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 12 kwie 2015, 10:54
autor: reserved
Tyle że nie wszędzie uciążliwość mierzy się odległością. Są takie miejsca, gdzie uciążliwe jest podejście paru metrów, a w niektórych ZP odległość już aż takiego znaczenia nie ma. Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia mają jeden korytarz i to jest kwestia wyjścia na odpowiedni peron. Na Centralnym jednak jest przejść tyle, że tutejszy się pogubi, co a dopiero turysta z zagranicy.
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 12 kwie 2015, 11:13
autor: MichalJ
Wschodnia ma trzy (*) przejścia pod peronami (przy czym tylko dwa łączą wszystkie perony), zespół WC/WŚ - jedno.
Cały czas mówię w kontekście przesiadki albo zmiany peronu, wejście na dworzec z miasta to jest co innego.
(*) Jak dobrze poszukać, to cztery.
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 12 kwie 2015, 11:16
autor: Emyl
MichalJ pisze:(*) Jak dobrze poszukać, to cztery.
To "czwarte" to jest zejście do piekła, a nie przejście podziemne, daj spokój!
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 12 kwie 2015, 11:21
autor: MichalJ
Kolejarze tam chodzą. Do piekła, mówisz? To by trochę wyjaśniało...
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 12 kwie 2015, 13:18
autor: Wiliam
MichalJ pisze:Glonojad pisze:O tak, możliwość zwiedzania sródmiejskich dworców w poszukiwaniu upragnionego kursu jest jedną z wielu zalet jazdy koleją po Warszawie...
WC i WŚ to powinien być dworzec pod jedną nazwą, bez zdublowanych numerów peronów i ze wspólną informacją tablicową.
W zasadzie racja, choć było by mi bardzo szkoda nazwy Śródmieście.
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 12 kwie 2015, 20:55
autor: grzegorz
MichalJ pisze:Łukasz pisze:
No tak, jest to jedno z rozwiązań problemu "pociągi odjeżdżają z kompletnie rożnych miejsc". Zdefiniujmy to miejsce jako jedno.
Przejście z peronów WŚ na WC nie jest ani dłuższe, ani bardziej uciążliwe niż przejście z peronów dalekich na podmiejskie na Wschodniej czy Zachodniej. O Zachodniej P8 to już w ogóle nie mówię...
W ten sposób jedyny nadający się dla niepełnosprawnych dworzec dalekobieżny stałby się tylko ,,częściowo dobry'', czyli zły, choć znający się wiedzieliby co da się, a co nie.
Wszelkie pomysły z ciągłym odsyłaniem pasażerów do internetu, by nieustannie sprawdzali jakie niespodzianki ich czekają to jakieś kuriozum.
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 12 kwie 2015, 21:27
autor: Łukasz
Nie? Ja mam jednak wrażenie, że z peronu czwartego na siódmy na Wschodnim idzie się tak samo długo, jak z czwartego na pierwszy.
KM po uruchomieniu tramwaju na Powstańców Śląskich
: 12 kwie 2015, 23:26
autor: Wolfchen
Emyl pisze:To "czwarte" to jest zejście do piekła, a nie przejście podziemne, daj spokój!
Ja bym to nazwał "barem szybkiej obsługi" dla lokalsów...
