Strona 455 z 457
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 18 maja 2026, 22:12
autor: px33
W sumie Mercedes też ma/miał wersje CNG, ale tylko w drogim Citaro. Aczkolwiek w polskich realiach wszystkie te marki są rzadkie, szczególnie jako nowe pojazdy.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 19 maja 2026, 0:59
autor: Warsopolis5253
Conecto też jest w wersji CNG.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 19 maja 2026, 6:16
autor: piorunus
Mercedes od 6 lat w swojej autobusowej ofercie nie ma silników gazowych.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 19 maja 2026, 7:29
autor: BrdzJkb
Lukas508 pisze: ↑18 maja 2026, 17:52
A Scanie jakie mają silniki? Chyba swoje, nie?
Scania i MAN to jeden koncern (VW) więc konstrukcje potrafią być wykorzystywane w obydwu markach.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 19 maja 2026, 16:44
autor: MJ
BrdzJkb pisze: ↑19 maja 2026, 7:29
Lukas508 pisze: ↑18 maja 2026, 17:52
A Scanie jakie mają silniki? Chyba swoje, nie?
Scania i MAN to jeden koncern (VW) więc konstrukcje potrafią być wykorzystywane w obydwu markach.
Akurat w przypadku 45xx to jest 5 cylindrowy silnik Scanii. Jest to chyba wersja rozwojowa diesla, który miały grodziowe Scanie.
Wspólne silniki zaczęli wypuszczać dopiero w 2024. Z tego co kojarzę to chyba 4511 miał robiony silnik?
BrdzJkb pisze: ↑18 maja 2026, 15:20
Widocznie wszyscy producenci nie umieją projektować silników skoro KAŻDY pojazd CNG w Warszawie jaki obecnie kursuje musi przechodzić remonty silnika pomiedzy 300, a 500 kkm
Wydaje mi się, że producentom nigdy nie opłacało się inwestować w projekt wytrzymałego silnika na CNG. Za mały popyt. Zazwyczaj swoje silniki diesla dostosowywali do zasilania gazem.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 26 maja 2026, 12:08
autor: Helikon
alojz pisze: ↑16 kwie 2026, 19:52
W miarę sprawne są cztery, wszystkie dziś jeździły. Niesprawny jest o dłuższego czasu 9305.
Solarisy - 9331 rozbity, 9341 spalony.
Do tego klubu wczoraj dołączył 9355
po stłuczce w Wesołej 
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 27 maja 2026, 6:48
autor: michał1984
Z tego co szybko sprawdziłem dzisiaj rano 27/05/2026 wyjechał komplet 50 sztuk czyli wszystko co im zostało sprawne

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 28 maja 2026, 7:05
autor: Jurand
michał1984 pisze: ↑27 maja 2026, 6:48
Z tego co szybko sprawdziłem dzisiaj rano 27/05/2026 wyjechał komplet 50 sztuk czyli wszystko co im zostało sprawne
9305 wrócił do ruchu liniowego
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 28 maja 2026, 17:55
autor: wincenty
9601 zameldował się w zajezdni Mobilisu...
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 28 maja 2026, 20:13
autor: piorunus
Niefajno dostawać zakres po pewnej madame z Radomia

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 28 maja 2026, 21:23
autor: ashir
Tam był zakres od 9671.

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 maja 2026, 5:42
autor: piorunus
Ale początek na 96
Z innej beczki - umowa z Grodziem na przeguby podpisana.
klik
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 maja 2026, 11:05
autor: Lukas508
Ciekawe, czy to, co pisał 1251:
1251 pisze: ↑17 maja 2026, 11:26
PKS też poszedł po taniości i ściągnie na 10 lat otokary 18m. Mogli pójść w MANA czy Solarisa, wybrali Otokara .
okaże się faktem i rzeczywiście będą to Kenty, a nie np. kolejne NLC.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 maja 2026, 11:06
autor: zxcvbnm
Jeśli to prawda, co mówi się o Manach, to być może te Otokary będą lepsze...
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 29 maja 2026, 11:09
autor: ziemniakizostaw
A co mówi się o MAN-ach?
Edit: ktoś z Was tymi nowszymi MANami w ogóle jeździł?