Objazdy i inne okresowe zmiany tras tramwajów - 2015

Moderator: Wiliam

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 16 paź 2015, 8:25

Ok, już rozumiem, o które dni chodzi. Dzięki.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 16 paź 2015, 9:55

pawcio pisze:Zostały przygotowane rozkłady na wszystkie typy dni.
Po co?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 paź 2015, 10:13

Na wszelki wypadek. A dzięki temu nie ma teraz informacji na stronie, że w przyszły weekend 1 nie kursuje.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 16 paź 2015, 10:17

Informacja, że nie kursuje na Bródno, jest równie fałszywa. Skoro wiadomo, że będzie otwarte, to należało na następny weekend opublikować rozkład z otwartym.

Ostatecznie -jeśli się boimy, że nie otworzą - napisać 'data zbyt odległa', strona umie.

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 16 paź 2015, 10:50

Wiadomo? Okaże się jak zwykle, dzień przed :)

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 16 paź 2015, 11:11

MichalJ pisze:
pawcio pisze:Zostały przygotowane rozkłady na wszystkie typy dni.
Po co?
Najlepsze jest to, że na stronie ZTM nie ma rozkładu dla linii Z-1 od poniedziałku. Na stronie pokazuje "Niestety, w tym dniu linia nie kursuje. Aby przejrzeć rozkłady jazdy tej linii, przejdź do rozkładów na inne dni." choć w aktualnościach jest napisane, że będzie jeździć.

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 16 paź 2015, 12:51

pawcio pisze:Na wszelki wypadek. A dzięki temu nie ma teraz informacji na stronie, że w przyszły weekend 1 nie kursuje.
Chyba da się wpisać: rozkład specjalny ważny od 19.10 do 23.10 i dzięki temu podać rozkład tylko na dzień powszedni. Rozkładów na przyszłą sobotę chyba jeszcze nie ma na stronie ZTM?

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 16 paź 2015, 12:55

michael112 pisze:Chyba da się wpisać: rozkład specjalny ważny od 19.10 do 23.10 i dzięki temu podać rozkład tylko na dzień powszedni. Rozkładów na przyszłą sobotę chyba jeszcze nie ma na stronie ZTM?
Oczywiście, że się da, tylko po co? Żeby wymieniać je, gdyby (odpukać) była obsuwa?
PS. Są rozkłady na przyszłą sobotę i niedzielę. Jest tez opcja, że z powodu zmiany tras nie będą wdrożone. Czytasz w ogóle, to co tu się pisze?

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 16 paź 2015, 13:53

michael112 pisze:To jest jakiś wymóg, że Jazzy z niewyjeżdżonym limitem bez awarii nie mogą zawracać na nakładce?
Z tego co widać nie - na jedynce, przedtem do Budowlanej, a teraz do Namysłowskiej średnio co czwarta sztuka 128N jest jeszcze podczas testu.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 16 paź 2015, 16:15

Kass

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3791
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 16 paź 2015, 16:22

Pomyliłeś tematy.
Obrazek

Georg
Posty: 6287
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 16 paź 2015, 17:24

Dziś jechałem pierwszym porannym kursem zjazdowym "10" z Górczewskiej na Mokotów. Te kursy z Górczewskiej o 7:46 i 8:02 istnieją już od 1.05., czyli niemal od pół roku. A mimo tego po ruszeniu z przystanku "Nowowiejska" parę osób wstało i zaczęło się nerwowo rozglądać, pytając, dlaczego 10 nie skręciła. Pani siedząca za mną zapytała mnie, czemu 10 nie skręciła i czy jedzie na Puławską. Odpowiedziałem, że na tablicy z przodu jest napisany: Zjazd do zajezdni MOKOTÓW. Usłyszałem, że ona nie czyta co napisane, tylko widzi numer to wsiada. Dodałem więc, że również w rozkładzie kurs jest wyróżniony oznaczeniem "m". "A kto by tam się rozkładom przyglądał. Znaczki, sraczki, kto tam rozczyta". Dodam, że osoby, które były zaskoczone odmienną trasą były w różnym wieku - od nastoletniej uczennicy (która przecież uczyła się czytać stosunkowo niedawno) do starszej pani, emerytki, z którą rozmawiałem. Ta sytuacja oczywiście jest jednostkowa, ale pokazuje, że każde kursy wariantowe powinny mieć swoje oznakowanie (chodzi o kursy nie zjazdowe), czyli 9 i 39/49, 17 i 37 itd... Część ludzi patrzy tylko na numerek, a nie na całe oznaczenie trasy.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3791
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 16 paź 2015, 17:32

Jak dla mnie dobitnie to pokazuje, że nie powinno tworzyć się dodatkowych linii typu 37 tylko robić kursy wariantowe. Niech ludzie cierpią za swoją głupotę.
Obrazek

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 16 paź 2015, 18:08

Od poniedziałku kursy te znowu zmienią trasę i będą skręcały w Nowowiejską.

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 16 paź 2015, 20:37

Mogło właśnie o to chodzić, że ludzie są przyzwyczajeni, że taki tramwaj zjedzie z trasy dopiero przy Woronicza.

ODPOWIEDZ