[KM] Górny Mokotów

Moderator: Wiliam

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 03 lut 2014, 19:45

Pierwszy lepszy przykład z brzegu. Jak się wychodzi z metra i idzie pod patelnie, to wyjście na przystanek tramwajowy w kierunku Mokotowa jest strzałka na prawo, na ukos. A tymczasem wyjście jest zaraz po lewej stronie.

adner
Posty: 625
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 03 lut 2014, 20:07

Autobus Czerwon pisze: 1. Skrócić 138 do Placu Unii Lubelskiej, z pętlą na Puławskiej;
Może lepiej ten przystanek dalej z zawrotką na Rondzie Jazdy Polskiej? Zawsze to do metra.

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 03 lut 2014, 20:16

Miałem na myśli coś takiego, tylko teraz mam straszne wątpliwości czy solówka się tam złamie:
mapa podglądowa

Flash8222
Posty: 7268
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 03 lut 2014, 20:17

Ja w ogóle zastanawiam się czy jest sens by 168 jeździło poza szczytem, ostatnio dosyć często to widuje oraz mam okazję podróżować na odcinku Rakowiecka - al. Witosa i zazwyczaj jedzie tym maksymalnie 10 pasażerów.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 03 lut 2014, 20:48

Takie skrócenie to śmierć 138. Jego sensem jest łączenie Mokotowa z Saską Kępą i dalej na Pragę. W przypadku takiego skrócenia (de facto do metra) można je od razu wywalić i pompować wszystkich pasażerów w 117 do patelni.
Obrazek

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 03 lut 2014, 20:52

A przypomnijcie mi dokąd jeździło 138 przed 2007 rokiem? Ach, do Rakowieckiej. Czyli jednak kiedyś to radę dawało.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4157
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: tenmiasto w tenkraju

Post autor: primoż » 03 lut 2014, 21:00

Autobus Czerwon pisze:A przypomnijcie mi dokąd jeździło 138 przed 2007 rokiem? Ach, do Rakowieckiej. Czyli jednak kiedyś to radę dawało.
Ale to nie zaprzecza teorii Wiliama o łączeniu Mokotowa i Saskiej Kępy :term:

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 03 lut 2014, 21:02

A Pl. Unii Lubelskiej to nie Mokotów? :P

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 03 lut 2014, 21:08

Jeszcze Śródmieście. :P
Dla 138 kluczowe jest przekroczenie Rakowieckiej.
Obrazek

adner
Posty: 625
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 03 lut 2014, 21:08

Autobus Czerwon pisze:Miałem na myśli coś takiego, tylko teraz mam straszne wątpliwości czy solówka się tam złamie:
mapa podglądowa
Aa, myślałem, że chodzi o skrócenie z drugiej strony :D

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 03 lut 2014, 22:31

No to w takim razie:
138 UTRATA/SKŁAD/-...- Rakowiecka- aleja Niepodległości- Madalińskiego- Wołoska- Rakowiecka- RAKOWIECKA/ŁOWICKA (powrót: Rakowiecka).
151 BOKSERSKA- Gotarda- Rzymowskiego- Wołoska- Madalińskiego- Puławska- Waryńskiego- Marszałkowska- Aleje Jerozolimskie- Aleje Ujazdowskie- PL. TRZECH KRZYŻY

Pytanie dokąd skrócić 168 i jak wyjdzie bilans brygadowy.

tomi
Posty: 211
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:10

Post autor: tomi » 03 lut 2014, 22:31

138 ma beznadziejną częstotliwość, 15-20 minut, dobrze, że 168 obsługuje chociaż część Madalińskiego
obserwacja dzisiejsza, wydawało mi się, że jeszcze niedawno 138 kursowało częściej
128 - jedyna linia na Rakowcu Płd + 105,136,138,141,154,172,175,188,191,208,218,306,504

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1833
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 04 lut 2014, 9:02

Ja tylko delikatnie zwrócę uwagę, że cała ta dyskusja o Madalińskiego toczy się o cały JEDEN zespół przystankowy, który chyba aż taki superkluczowy nie jest (ok, szpital z dojściem 400 m do Puławskiej, ale czy coś jeszcze?)... Czy gra jest warta świeczki? Naprawdę tam jest potrzebny autobus częściej?

adner
Posty: 625
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 04 lut 2014, 9:17

kveld pisze:Ja tylko delikatnie zwrócę uwagę, że cała ta dyskusja o Madalińskiego toczy się o cały JEDEN zespół przystankowy, który chyba aż taki superkluczowy nie jest (ok, szpital z dojściem 400 m do Puławskiej, ale czy coś jeszcze?)... Czy gra jest warta świeczki? Naprawdę tam jest potrzebny autobus częściej?
Ze dwie szkoły, są też budynki SGH. No i też ludzie jeżdżą z Puławskiej na Wołoską i zachodni kawałek Madalińskiego, a w dzisiejszym układzie 138 i 168 nie mają w okolicy Puławskiej wspólnych przystanków(co np. w moim przypadku się sprowadza do tego, że stoję na rogu skrzyżowania Puławskiej z Rakowiecką - swoją drogą te przystanki są od siebie dobry kawałek - i wypatruję jak wiatrak, czy z trzech różnych stron na dwa różne przystanki nie nadjeżdża może 138, 168 albo 195, bo szczególnie pierwsze i trzecie punktualnością nie grzeszą).

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 04 lut 2014, 9:44

Właśnie - nie zapominajmy, że liczą się nie tylko przystanki, ale całe trasy.

Poza tym naprawdę ten przystanek jest (zgodnie zresztą z oficjalną polityką ZTM) ważniejszy niż średnia. Szpital, z pięć szkół, SGH, akademiki...

ODPOWIEDZ