Awarie i utrudnienia w metrze

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 paź 2010, 19:10

Do momentu sprowadzenia nowej części (którą wpierw trzeba wyprodukować). Jak dotrze w tym tygodniu, to będzie dobrze...
Każda naprawa uzależniona jest od rodzaju awarii.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 06 paź 2010, 19:15

Wszystko jasne :) Dzięki za odp.

Zari
Posty: 112
Rejestracja: 08 sie 2008, 15:45
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Post autor: Zari » 22 paź 2010, 12:05

Dzisiaj około 7:45 ALSTOM w kierunku Młociny raczył wytoczyć się z Ratusza bez ludzi z następstwem przeszło 8 minut. Ciekawe do ilu pociągów zabrali się ludzie, którzy musieli opuścić ten skład.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 paź 2010, 12:16

Należy konieczne przywrócić kursowanie 524 chociaż co pół godziny - w takich sytuacjach byłaby niezastąpiona (i niezabieralna). ](*,)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
snooker
Posty: 340
Rejestracja: 31 maja 2010, 13:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: snooker » 22 paź 2010, 12:47

Zari pisze:Dzisiaj około 7:45 ALSTOM w kierunku Młociny raczył wytoczyć się z Ratusza bez ludzi z następstwem przeszło 8 minut. Ciekawe do ilu pociągów zabrali się ludzie, którzy musieli opuścić ten skład.
Do następnego składu na Gdańskim i Wilsona nie wsiadło kilka osób.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 paź 2010, 12:53

No to po prostu straszne, w szczycie w półtoramilionowym mieście kilka osób nie pojechało pierwszym kursem, na który przyszli. Tragedia... na pewno się przesiądą na samochód.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

alojzy
Posty: 807
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:08

Post autor: alojzy » 22 paź 2010, 20:00

Zari pisze:Dzisiaj około 7:45 ALSTOM w kierunku Młociny raczył wytoczyć się z Ratusza bez ludzi z następstwem przeszło 8 minut. Ciekawe do ilu pociągów zabrali się ludzie, którzy musieli opuścić ten skład.
Być może ten sam Alstom ok. 8 na Młocinach najpierw kilkakrotnie zapowiadany był jako "pusty przelot do Kabat", po czym jednak podjechał i zabrał ludzi, by w końcu zapakowany po brzegi (a jechał mocno spóźniony), po kilku nieudanych próbach zamknięcia drzwi na stacji Centrum i wymamrotanym pod nosem komunikacie maszynisty o konieczności opusczenia pociągu, pojechać na pusto w kier. Kabat. Na peronie stacji Centrum zostawił mrowie ludzi, ja wolałem się przesiąść do tramwaju.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 paź 2010, 20:21

Jeśli chodzi o drzwi (a to było w tym przypadku przyczyną awarii), to często awaria ustępuje za stacją - podczas prób w tunelu bądź na torach odstawczych na stacjach końcowych.
A niestety pociąg - jak każda rzecz - ma się prawo popsuć.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
marcin89
Posty: 816
Rejestracja: 13 paź 2008, 16:03
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: marcin89 » 22 paź 2010, 20:47

A jak drzwi będą na guzik to dopiero będzie awarii :p

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 paź 2010, 20:49

nie wydaje mi się, zeby to miało duży wpływ - choć oczywiście należy wziąć poprawkę na możliwą większą awaryjność nowego taboru na samym początku eksploatacji.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Sindbad
Posty: 893
Rejestracja: 16 gru 2005, 15:58
Lokalizacja: Służew

Post autor: Sindbad » 23 paź 2010, 0:24

Glonojad pisze:Należy konieczne przywrócić kursowanie 524 chociaż co pół godziny - w takich sytuacjach byłaby niezastąpiona (i niezabieralna). ](*,)
=D> =D> =D> =D> =D> Popieram w 100%
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 28 paź 2010, 9:14

Pododnoa jakaś awaria jest w metrze i pociągi jeżdzą powoli, a po godzinach szczytu ma być wyłączony prąd i naprawiana ta awaria :-k
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

alojzy
Posty: 807
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:08

Post autor: alojzy » 28 paź 2010, 10:19

Walas pisze:Pododnoa jakaś awaria jest w metrze i pociągi jeżdzą powoli, a po godzinach szczytu ma być wyłączony prąd i naprawiana ta awaria :-k
Zgadza się, z Młocin na Politechnikę jechałem ponad pół godziny, pociąg jechał bardzo wolno chyba do Ratusza, potem przyspieszył.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 paź 2010, 11:09

bo problem występował między Dworcem Gdańskim a Ratuszem - awaria systemu sterowania.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 28 paź 2010, 11:11

Obrazek

Niewielka awaria i opóźnienie w kursowaniu metra

W wyniku awarii systemu sygnalizacji na odcinku pomiędzy stacjami Dw. Gdański i Ratusz Arsenał kursowanie metra może być nieznacznie opóźnione - powiedział zyciewarszawy.pl rzecznik Metra Warszawskiego, Krzysztof Malawko.


W wyniku awarii pociągi metra pokonywały odcinek, na którym doszło do usterki, z mniejszą prędkością. Zmieniło się natężenie ruchu, w związku z czym na peronach powstał tłok - tłumaczył rzecznik.

Awaria zostanie usunięta po godzinach szczytu. - Nie chcemy wstrzymywać teraz ruchu, by nie wprowadzać zamieszania. Awaria wymaga wejścia do tunelu, więc naprawa zostanie przeprowadzona później. Istnieje szansa, że pasażerowie nie zauważą tego momentu, bo potrwa ona kilka minut - dodał.
http://www.zw.com.pl/artykul/10,528268_ ... metra.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

ODPOWIEDZ