Strona 50 z 420
: 15 wrz 2011, 20:47
autor: Bastian
A ja bym bardzo chciał wiedzieć, na czym by miała ta pomyłka monterów polegać

: 15 wrz 2011, 20:52
autor: Glonojad
Wgrali wariant "prosamochodowy" zamiast "protramwajowego"? Pętlę indukcyjną wjazdową zamontowali 20, zamiast 200 metrów od sygnalizatora?

: 15 wrz 2011, 21:37
autor: JaBaal
Poczytałem forum
Forum Gazety.pl o wcześniej zalinkowanym artykule i zobaczyłem taki wpis o sygnalizacji Obozowa/Deotymy:
wutang4eva pisze:Ta nowa sygnalizacja spowodowala takze, ze korki samochodowe zwiekszyly sie 2-3 krotnie a moze i bardziej. Wczesniej nigdy czegos takiego nie bylo nawet w najwiekszym szczycie.
Co ciekawe inzynier wie o sp..ej sygnalizacji, wiedza wszyscy inni za to odpowiedzialni a od roku NIKT NIC nie zrobil z tym.
Ciekaaaaawe - czy faktycznie zostało to odłożone
ad calendas graecas i tak ma być
ad defecandum mortem?
: 15 wrz 2011, 21:50
autor: Paweł D.
Wyjaśnienie jest bajecznie proste. Projektant dalej nie wie jak to ma działać a montera strach do szafki dopuścić bo znowu coś źle podłączy.
: 15 wrz 2011, 21:53
autor: MeWa
zresztą - czy to oznacza, że mimo pomyłki monterów system został odebrany?

: 15 wrz 2011, 21:59
autor: Paweł D.
MeWa pisze:zresztą - czy to oznacza, że mimo pomyłki monterów system został odebrany?

A znasz to:
"Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta" 
: 15 wrz 2011, 22:34
autor: Glonojad
JaBaal pisze:
Ciekaaaaawe - czy faktycznie zostało to odłożone ad calendas graecas i tak ma być ad defecandum mortem?
TW dowiedziały się, że jak im się nie podoba, to sami mogą zrobić lepszy projekt

- ale, ponieważ już wkrótce planowana jest porządna przebudowa Obozowej, moim zdaniem nie ma sensu za bardzo w tym dłubać.
: 15 wrz 2011, 22:39
autor: JaBaal
Glonojad pisze:ponieważ już wkrótce planowana jest porządna przebudowa Obozowej, moim zdaniem nie ma sensu za bardzo w tym dłubać.
Wkrótce tzn. orientacyjnie za tydzień, miesiąc, rok?
: 15 wrz 2011, 22:41
autor: Glonojad
Dwa lata, jak źle pójdzie, to trzy. Opracowanie i uzgodnienie nowego projektu to jakieś pół roku, o ile dobrze pójdą procedury i nie będzie wielu poprawek (iteracji) w biurze IR. I jeszcze trzeba mieć kim to zrobić.
: 15 wrz 2011, 22:49
autor: JaBaal
I przez cały ten czas będzie jak jest?

: 15 wrz 2011, 22:50
autor: MichalJ
Mieć kim, wobec nierobienia tramwaju na moście P. i na Powstańców, powinno być...

: 15 wrz 2011, 22:52
autor: Glonojad
Po pierwsze, tramwaj na moście P. się akurat robi, po drugie, to, że nie ma robót w terenie nie oznacza, że nic nie jest robione przy projekcie. A nawet, bym rzekł, wręcz przeciwnie - jak już jest wykonawca wybrany, projekt zrobiony i robota zaczęta, to można się wziąć za co innego, bo sprawę przejmuje inspektor nadzoru.
Ale z pewnością wiesz lepiej.
Ponadto - nie zgadzam się z filozofią, że ktoś spartolił projekt, wziął za to kasę, ktoś inny zatwierdził, wziął za to odpowiedzialność (bo forsa zdaje się podła) a teraz się szuka "jelenia", który cudze błędy będzie naprawiał.
: 16 wrz 2011, 9:02
autor: Os0
Byle tych cewek nikt nie ukradł potem

: 16 wrz 2011, 10:19
autor: Jarek
Trzeba zabetonować te cewki.
: 16 wrz 2011, 12:25
autor: tarantula01
JaBaal pisze:Co to za projekt z Cambridge?
Zrealizowano pomysł autobusy na nasyp kolejowy. Za dosyć duże pieniądze.