Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Moderator: JacekM

ashir
Posty: 19912
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 11 sty 2015, 18:25

O to mi właśnie chodziło, przez takie incydenty ładnej wizytówki sobie nie robią. Nie dość, że na linii kolejowej numer 10 i tak są 2 połączenia na dobę (jest jeszcze "ekspres" na trasie: Tłuszcz - Warszawa Wschodnia - Tłuszcz, ale widocznie zbyt dużą rozpustą byłoby jakby na tych stacjach stawał, a frekwencję to on ma koszmarną, co najwyżej na połowę miejsc siedzących w Solinie) to jeszcze dochodzą do tego takie akcje, a szkoda. Bo mimo, że tylko 2 pary na dobę są na tej trasie to nawet wożą ludzi (przynajmniej ja tak trafiłem), w porównaniu do RE6. :)

Michał96
Posty: 216
Rejestracja: 29 gru 2014, 15:47

Post autor: Michał96 » 11 sty 2015, 18:33

Do Nieporętu autobusem ZTM łatwo się dojedzie np. z Żerania.
Na początku myślałem, że z Tłuszcza do Nasielska podeślą jakiegoś służbowego szynobusika (nawet łącznicą 511 Piaski - Chotomów), który o 19:57 wyruszyłby na Gdański a następnie do Tłuszcza. Ale widocznie nieopłacalne...

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 11 sty 2015, 20:22

Co się stało na Michałowie, że wszyscy muszą patyki opuszczać? Obniżona trakcja?

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 11 sty 2015, 22:28

Jakieś problemy z obniżoną trakcją były wczesnym wieczorem na linii radomskiej - organizowano ZKA, potem KM z Radomia miał przyjechać na +50, pociąg do Radomia miał zaś jechać z pominięciem Czachówka Płd., Warki i Dobieszyna.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 11 sty 2015, 22:47

No, przez GK:
Zmiany w kursowaniu pociągów na linii Warszawa - Radom [zakończone]
2015-01-11



Z powodu przerwy w ruchu pociągów na odcinku Strzyżyna - Dobieszyn niżej wymienione pociągi w dniu dzisiejszym kursują droga okrężną

1) 12682/3 RADOMIAK relacji Warszawa Wschodnia - Radom kursuje droga okrężna przez Pilawę , Dęblin z pominięciem odcinka Czachówek Południowy - Radom. Pociąg ten od stacji Zalesie Górne do stacji Radom będzie kursował bez zatrzymania. Podróżni udający się do stacji położonych na w/w odcinku mogą skorzystać zastępczo z pociągu 12628/9 relacji Warszawa Wschodnia (16:07) - Zalesie Górne (17:02) Radom - (18:47). Na odcinku Strzyżyna - Dobieszyn za poc 12628/9 zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa
2) 12690/1 relacji Warszawa Zachodnia - Skarżysko Kamienna kursuje droga okrężna przez Pilawę , Dęblin z pominięciem odcinka Czachówek Południowy - Radom. Pociąg ten od stacji Zalesie Górne do stacji Radom będzie kursował bez zatrzymania. Podróżni udający się do stacji położonych na w/w odcinku mogą skorzystać zastępczo z pociągu 12630/1 relacji Warszawa Wschodnia (17:07) - Warszawa Zachodnia (17:22) Zalesie Górne (17:49) Radom - (19:58). Na odcinku Strzyżyna - Dobieszyn za poc 12630/1 zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 11 sty 2015, 23:48

Jacek Z. pisze:Jakieś problemy z obniżoną trakcją były wczesnym wieczorem na linii radomskiej - organizowano ZKA, potem KM z Radomia miał przyjechać na +50, pociąg do Radomia miał zaś jechać z pominięciem Czachówka Płd., Warki i Dobieszyna.
No cały dzień trwały i trwają
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 2963
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 13 sty 2015, 1:19

To pociągi jechały przez Górę Kalwarię?
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 13 sty 2015, 7:12

Warszawa - Czachówek - Góra - Dęblin - Radom...
Ale w komunikacie pierwotnym KM były tylko 2 takie pociągi.

Michał96
Posty: 216
Rejestracja: 29 gru 2014, 15:47

Post autor: Michał96 » 13 sty 2015, 9:35

Z powodu pęknięcia szyny w torze nr1  na szlaku Piaseczno - Czachówek, ruch pociągów prowadzony po torze nr 2, mogą wystąpić opóźnienia pociągów KM do 15 minut.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 13 sty 2015, 20:14

przewoz pisze:Warszawa - Czachówek - Góra - Dęblin - Radom...
Ale w komunikacie pierwotnym KM były tylko 2 takie pociągi.
Bo tylko te dwa jechały przez Górę Kalwarię, Pilawę itp
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 14 sty 2015, 21:55

EN76-010 jako 19621 (Zachodnia p8-Nasielsk) w km 41,700 upolował dzika i uszkodził zgarniacz.

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 1277
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 14 sty 2015, 22:01

Dziś przed południem poszła SBL na odcinku Tłuszcz-Wołomin. Lista odwołanych pociągów jest na stronie KM. Z tego co widzę, to jest to ciągle aktualne ale jak się wejdzie w ogłoszenie to jest podane, że o 14:10 utrudnienia zakończono...
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 14 sty 2015, 22:59

Jakieś zamieszanie na WKD.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 14 sty 2015, 23:12

A co konkretnie?

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 14 sty 2015, 23:34

Premo pisze:A co konkretnie?
Już się uspokoiło. EN97-002 padła na kursie 20:35 z Grodziska do Warszawy 21:32 i została spychana przez EN97-010 jadącą z Milanówka o 21:10 do Warszawy na 22:02.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

ODPOWIEDZ