Strona 6 z 51

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 20:05
autor: Bywalec
MichalJ pisze:
pawcio pisze:Raczej kwestia tego kiedy pozostałe linie dostaną trasy podstawowe. Objazdu da na tyle długotrwałe że nie ma sensu cały tej okres w jeździć na żółtych deskach.
159 jeździło jako objazd przez rok i 9 miesięcy.
W przypadku 159 objazd miał być o co najmniej rok jak nie więcej krótszy. To, że się przedłużył to inna rzecz.

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 20:09
autor: pietia
ARTUR P pisze:Zastanawiam się czy nie można by uruchomić 462 z Targówka do Chełmskiej w zamian za E3 i wtyczki 162. Wówczas 162 w godzinach szczytu co 10 minut, razem z 462. 462 oczywiście rano z Targówka do Chełmskiej, a popołudniu odwrotnie.
Ale którędy? Puszczanie czerwońca przez Powiśle, Rozbrat i Myśliwiecką byłoby trochę bez sensu, lepiej byłoby, jak kiedyś, Wisłostradą, ale wówczas musiałoby to jechać Trasą WZ (i to nie po TTA), bo ze Świętokrzyskiego na Wisłostradę się nie zjedzie. A to z kolei oznaczałoby rozdzielenie przystanków 162 i 462 (w stronę Chełmskiej) przy Wileńskim

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 20:25
autor: ashir
pietia pisze:
ARTUR P pisze:Zastanawiam się czy nie można by uruchomić 462 z Targówka do Chełmskiej w zamian za E3 i wtyczki 162. Wówczas 162 w godzinach szczytu co 10 minut, razem z 462. 462 oczywiście rano z Targówka do Chełmskiej, a popołudniu odwrotnie.
Ale którędy? Puszczanie czerwońca przez Powiśle, Rozbrat i Myśliwiecką byłoby trochę bez sensu, lepiej byłoby, jak kiedyś, Wisłostradą, ale wówczas musiałoby to jechać Trasą WZ (i to nie po TTA), bo ze Świętokrzyskiego na Wisłostradę się nie zjedzie. A to z kolei oznaczałoby rozdzielenie przystanków 162 i 462 (w stronę Chełmskiej) przy Wileńskim
Jego pomysłów nie bierz poważnie, bo są co najmniej irracjonalne. Tu też masz tego przykład. 162 już teraz kursuje co 5-6 minut w godzinach szczytu, a ten by kasował E-3, czyli zabierał 6 kursów na godzinę z Targówka, nie wiadomo tak naprawdę z jakiego powodu. :wink:

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 20:25
autor: aaa
marko80 pisze:
Domas pisze:Na siłę? Ludzie wysiadają ze 162 na CNK i wsiadają w M2 na Wileński..
Widzisz różnicę między 162 a 514 jadącym z wesołej? Przesiadka z 514 do M2 przy stadionie to żaden zysk czasowy, to strata.
514 w relacji Centrum - Wesoła przestało mieć sens w momencie zamknięcia mostu. Zwiedzanie Nowego Rembertowa i Ostrobramskiej to żadna korzyść.

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 20:29
autor: primoż
aaa pisze:514 w relacji Centrum - Wesoła przestało mieć sens w momencie zamknięcia mostu. Zwiedzanie Nowego Rembertowa i Ostrobramskiej to żadna korzyść.
514 przestało mieć sens w momencie uruchomienia S2.

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 20:30
autor: marko80
ale już wiadomo że ze 151 łatwo nie będzie. Zakończyło się spotkanie z przedstawicielami ZTMu na pradze płd, gdzie większość ludzi domagała się przywrócenia tej linii na trasę do Centrum. I wcale to nie jest głupi pomysł, będą konsultację ale już wiadomo, że wszyscy są za przywróceniem trasy do Centrum, nikt nie był za obecną trasą. Także to kwestia tygodni kiedy 151 wróci do Centrum.

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 20:36
autor: pawcio
marko80 pisze:ale już wiadomo że ze 151 łatwo nie będzie. Zakończyło się spotkanie z przedstawicielami ZTMu na pradze płd, gdzie większość ludzi domagała się przywrócenia tej linii na trasę do Centrum. I wcale to nie jest głupi pomysł, będą konsultację ale już wiadomo, że wszyscy są za przywróceniem trasy do Centrum, nikt nie był za obecną trasą. Także to kwestia tygodni kiedy 151 wróci do Centrum.
Szkoda że nic o nim nie wiedziałem. Trzeba będzie wyslac kilka maili.

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 20:40
autor: Rosa
marko80 pisze:ale już wiadomo że ze 151 łatwo nie będzie. Zakończyło się spotkanie z przedstawicielami ZTMu na pradze płd, gdzie większość ludzi domagała się przywrócenia tej linii na trasę do Centrum. I wcale to nie jest głupi pomysł, będą konsultację ale już wiadomo, że wszyscy są za przywróceniem trasy do Centrum, nikt nie był za obecną trasą. Także to kwestia tygodni kiedy 151 wróci do Centrum.
To wtedy tracimy pozaszczytowe połączenie z M2 i bedzie tragedia. Po cholerę 151 do Centrum obok 117 oraz 507?
A zreszta ciekaw jestem jak ludzie ocenili nieprzydatnośc 151 na nowej trasie po 1 niepełnym dniu kursowania?

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 20:44
autor: marko80
pawcio pisze:
marko80 pisze:ale już wiadomo że ze 151 łatwo nie będzie. Zakończyło się spotkanie z przedstawicielami ZTMu na pradze płd, gdzie większość ludzi domagała się przywrócenia tej linii na trasę do Centrum. I wcale to nie jest głupi pomysł, będą konsultację ale już wiadomo, że wszyscy są za przywróceniem trasy do Centrum, nikt nie był za obecną trasą. Także to kwestia tygodni kiedy 151 wróci do Centrum.
Szkoda że nic o nim nie wiedziałem. Trzeba będzie wyslac kilka maili.
Ale maili za czy przeciw?

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 21:01
autor: Emyl
Rosa pisze:To wtedy tracimy pozaszczytowe połączenie z M2 i bedzie tragedia.
509 powinno jechać w kier. północnym ...Zamoyskiego - Jagiellońska - Okrzei - Targowa... I przystanek trzeba postawić na Jagiellońskiej.

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 21:11
autor: Rosa
Ale dalej nie rozumiem płaczu związanego akurat ze 151. Ta linia powstała parę tygodni temu JAKO POŁĄCZENIE Z METREM, i nagle teraz okazuje sie że jest niezbedna jako połaczenie z Centrum. WTF?

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 21:11
autor: Glonojad
Ważniejszy tutaj jest przebieg w kierunku południowym. Kier północny od biedy z Kijowskiej sobie dojdzie.

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 21:12
autor: Glonojad
pawcio pisze: Szkoda że nic o nim nie wiedziałem.
Stary numer - organizator spotkania skrzętnie dobrał uczestników.

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 21:50
autor: Wiliam
Glonojad pisze:Ważniejszy tutaj jest przebieg w kierunku południowym. Kier północny od biedy z Kijowskiej sobie dojdzie.
Łatwiej dojść przechodząc przez Targową niż przez nią nie przechodząc? :zdziwiony:
Jechałem dzisiaj 151 do Stadionu z Krynicznej i chociaż to było poza szczytem to jestem pod wrażeniem. Dałbym linii szansę, tylko cały czas mnie korci zaliczanie Ronda Waszyngtona.

Komunikacja miejska po M2C

: 09 mar 2015, 21:55
autor: Emyl
Powtarzam, 509 (w zasadzie nie tylko ono) powinno jeździć na północ przez Jagiellońską. W tej chwili przystanek Kijowska nie daje w zasadzie nic sensownego, czego nie ma na Zielenieckiej albo na Wileńskim.