Strona 6 z 22
: 29 sie 2007, 13:00
autor: Aleksander2560
To jak u mnie na stacji, Sulejówek, jak wjeżdza SKM to przez głośniki rozlega się, i to juz potwierdzone przez kilka osób, taka o to zapowiedź:
"Pociąg Szybkiej Kolei WIEJSKIEJ z Sulejówka-Miłosny do Pruszkowa wjedzie na tor przy peronie x"
: 29 sie 2007, 13:06
autor: Premo
To pewnie wina rozwalonych głośników. Ja u siebie takiego czegoś nie słyszałem pomimo że zapowiada ten sam automat
: 29 sie 2007, 14:11
autor: Aleksander2560
Bardzo możliwe, że głośniki są w nie najlepszym stanie, bo tak jak mówisz, na innych stacjach jest OK, np. W-wa Włochy czy Śródmieście....
: 29 sie 2007, 14:33
autor: Premo
Zanim uruchomiono automat to zapowiedzi o opóźnieniach zupełnie nie można było usłyszeć
: 29 sie 2007, 14:37
autor: Aleksander2560
Możliwe... sam już tego nie pamietam, bo w sumie KM przestałem podróżować po tym jak mamy SKM...
: 29 sie 2007, 14:38
autor: MeWa
Aleksander2634 pisze:Bardzo możliwe, że głośniki są w nie najlepszym stanie, bo tak jak mówisz, na innych stacjach jest OK, np. W-wa Włochy czy Śródmieście....
Ja bym raczej Sulejówek porównywał z Wesołą, Sulejówkiem-Miłosną, bo tam jest akurat ten sam automat. Na Śródmieściu jest coś innego.
: 29 sie 2007, 14:43
autor: Aleksander2560
MeWa pisze:Aleksander2634 pisze:Bardzo możliwe, że głośniki są w nie najlepszym stanie, bo tak jak mówisz, na innych stacjach jest OK, np. W-wa Włochy czy Śródmieście....
Ja bym raczej Sulejówek porównywał z Wesołą, Sulejówkiem-Miłosną, bo tam jest akurat ten sam automat. Na Śródmieściu jest coś innego.
Tak tak, ale chodzi mi o to, że na stacjach Śródmieście, Włochy czy Wschodnia nie usłyszyć jak w Wesołej, Sulejówku czy Miłośnie textu "(...) Szybkiej Kolei Wiejskiej (...)", rozumiesz??

: 29 sie 2007, 14:54
autor: MeWa
Będąc w Sulejówku, nie pamiętam, żeby zapowiadali o kolei wiejskiej - być może głośniki źle działają i nie słychać komunikatów odpowiednio.
: 29 sie 2007, 14:57
autor: Aleksander2560
Trzeba się dobrze wsłuchać..

: 29 sie 2007, 14:57
autor: Premo
To pewnie przez południowy akcent Pani, która użyczyła głosu automatowi
: 29 sie 2007, 15:56
autor: MeWa
przecież to jest automat, głos nie jest naturalny. Wystarczy zauważyć jak topornie wymawia "z Mińska Mazowieckiego"
: 29 sie 2007, 15:58
autor: Premo
Tyle że ktoś musiał wcześniej nagrać poszczególne części zapowiedzi
: 29 sie 2007, 16:54
autor: Aleksander2560
Zgadza się....
: 29 sie 2007, 17:05
autor: MeWa
Pewnie, tylko że głos jest po takich przekształceniach... Tak jakby mówić o osobie, która użyczyła głosu syntezatorowi mowy na Placu Wilsona
: 29 sie 2007, 17:09
autor: Premo
MeWa pisze:Tak jakby mówić o osobie, która użyczyła głosu syntezatorowi mowy na Placu Wilsona
Expressivo wykorzystano też w wagonach po modernie unijnej. Ja dla tego programu nie widzę innego zastosowania niż dla niewidomych w posługiwaniu się komputerem.