Strona 51 z 80

: 31 paź 2012, 11:52
autor: BJ
Co takiego jest w Kiepurze, że jest tak masakrycznie często opóźniony?
Ja wiem, że trasa długa, ale mam wrażenie, że większość kursów, zwłaszcza w kier. Polski, jest opóźniona.

: 31 paź 2012, 13:27
autor: Wolfchen
Ja jeszcze się nie spotkałem z tym, żeby on planowo przyjechał... 8-(

: 31 paź 2012, 19:34
autor: Dantte
Zdarza się - ja nim planowo przyjechałem do Polski. I do Amsterdamu punktualnie dojechałem :)

: 31 paź 2012, 20:37
autor: fik
BJ pisze: Ja wiem, że trasa długa, ale mam wrażenie, że większość kursów, zwłaszcza w kier. Polski, jest opóźniona.
W Niemczech ten pociąg jest trasowany z najniższym priorytetem przewidzianym dla pociągów pasażerskich, więc pierwszeństwo przed nim ma każdy S-Bahn. Tak wspaniałe koleje niemieckie dbają o wizerunek wspólnego projektu PKP-DB...

: 31 paź 2012, 21:50
autor: BJ
fik pisze:W Niemczech ten pociąg jest trasowany z najniższym priorytetem przewidzianym dla pociągów pasażerskich, więc pierwszeństwo przed nim ma każdy S-Bahn.
Jest jakiś konkretny powód tego procederu?
Mimo wszystko to EuroNight, czyli jakby nocny ekspres...

: 31 paź 2012, 21:52
autor: fik
BJ pisze: Jest jakiś konkretny powód tego procederu?
Nie wiem, trzeba by pytać w DB.

: 31 paź 2012, 22:14
autor: KwZ
Czy pociągi DB - RŻD też mają najmniejszy priorytet?
Czy międzynarodowe pociągi w Polsce nie mają przypadkiem najwyższego priorytetu?

: 01 lis 2012, 22:58
autor: Łukasz
Był kiedyś wątek "Szybkie pytanie", ale mi zginął.


Czy teraz w TLK ciągle da się kupić bilet na 2 klasę z ulgą studencką/doktorancką + dopłatę między normalnymi druga klasa --> pierwsza klasa i miejscówkę?

e-IC tego nie umie, a kasa?

: 01 lis 2012, 23:08
autor: KwZ
Dzisiaj nawet kupowałem w TLK dopłatę do biletu z ulgi studenckiej do normalnego, i to jeszcze na części trasy. Więc przypuszczam, że tak.

: 02 lis 2012, 9:43
autor: JacekM
Łukasz pisze:Czy teraz w TLK ciągle da się kupić bilet na 2 klasę z ulgą studencką/doktorancką + dopłatę między normalnymi druga klasa pierwsza klasa i miejscówkę?

e-IC tego nie umie, a kasa?
W kwietniu kupowałem dla siebie bilet na 1 klasę z ulgą 26 - kasjerka w BOK-u na Centralnym bez gadania wystawiła bilet studencki na 2 klasę + dopłatę. Zdziwiłem się, ale uznałem, że tam raczej kasjerka się nie myli. Innego zdania była pani kierpoć, z którą wszedłem w 5-minutową scysję, która się skończyła tym, że to ja mam znać taryfę, a nie kasjerka, ale tym razem mi odpuści...

: 02 lis 2012, 10:05
autor: MichalJ
2. Jeżeli postanowienia szczególne o ulgach przejazdowych i posiadany dokument nie uprawniają podróżnego
do korzystania z ulgowego przejazdu w klasie 1 danej kategorii pociągu, za przejście do
klasy 1 pobiera się od podróżnego posiadającego bilet z ulgą:
1) ustawową – dopłatę stanowiącą różnicę między ceną biletu normalnego za odległość przejazdu
w klasie 1 a ceną biletu normalnego za przejazd w klasie 2 w tej relacji;
2) handlową – dopłatę stanowiącą różnicę między ceną biletu normalnego za odległość przejazdu
w klasie 1 a ceną okazanego biletu za przejazd w klasie 2 w tej relacji.
Czyli - w przypadku ulgi ustawowej (np. studenckie 51%) w ten sposób wyliczona cena jest mniejsza od ceny zwykłego biletu 1 klasy.

W przypadku ulgi handlowej na 2 klasę wynikowy bilet kosztuje po prostu tyle, co bilet "1 klasa 100%". Ale w ogóle nie przypominam sobie ulgi handlowej, która byłaby ważna tylko w 2 klasie.

Natomiast możliwości dopłaty 'od ulgi ustawowej do ulgi handlowej' w tym przepisie nie widzę.

: 02 lis 2012, 22:34
autor: Łukasz
Dzięki. Czyli się nic nie zmieniło. Ale dla pewności przejadę się na Wschodni, żeby potem nikt nie kwestionował, że to kasa KM wystawiła złe bilety.

: 02 lis 2012, 22:54
autor: KwZ
Kasa w Lęborku czynna jest do 19:00. Czy jak mam pociąg o 22:00, to bilet mogę kupić u konduktora bez dopłaty?

: 02 lis 2012, 23:58
autor: sajbeer
Hmmm. Kierpoć ma chyba info do której kasy na danej trasie są czynne :?:

: 03 lis 2012, 12:22
autor: R-9 Chełmska
Chyba ta rozpiska działa tak jakoś mniej więcej. 2 lata temu całodobowa kasa na Służewcu była zamknięta (godz.9 rano 25.12 nie należy przecież do zbioru "doba") i kierpoć nie dał się przekonać do tego, że kasa była zamknięta i wypisywał wszystkim bilety z dopłatą. Koleje Mazowieckie jednak moją reklamację uznały.

W każdym razie - jak najbardziej możesz kupić bilet bez dopłaty (najlepiej jeszcze mu powiedzieć coś w stylu "tyle pociągów jeszcze o tej porze jeździ, a kasa tylko do 19", aby takiej dopłaty z automatu nie przywalił),w razie co - pisz reklamację, powinna zostać uznana.
Ostatnio kasy ciągle zmieniają godziny pracy i nie zdziwię się, jak rozpiski kierpociów nie będą aktualne...