Strona 529 z 615

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 12 wrz 2014, 16:17
autor: Poc Vocem
Pan Piotr pisze:W nowym układzie na Puławskiej ( KRÓLIKARNIA - PL. ZBAWICIELA ) mielibyśmy 37,5 kursu ( 5*7,5 ) na godzinę. To już chyba lekka przesada.

Gdyby 4 skierować od placu Zbawiciela skierować na Banacha, a 14 skasować, to byłoby jednak coś na zasilenie 31. Tylko pytanie ile jest na 14 w DP brygad dwuwagonowych? Plusem takiego rozwiązania byłoby to, że linia która najpóźniej wchodzi w układ koordynacyjny na ciągu Andersa-Marszałkowska-Puławska, najwcześniej go też opuszcza, analogicznie to 10 w al. JP2. 18 i 35 w takim wypadku skoordynowane od MURANOWSKIEJ do KRÓLIKARNI.
Tak, 37,5 kursu to za dużo. Ale 22,5 to zdecydowanie za mało. Jeśli 4 miałaby jechać na Nowowiejską, musi to robić razem z 14 (wtedy np. tylko do placu Narutowicza), bo inaczej na Puławskiej będzie horror. Zaoszczędzimy wtedy 13 minut na półkursie, co pozwoli dołożyć 3 brygady na 31.

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 13 wrz 2014, 23:16
autor: MisiekK
MichalJ pisze:I mają być przystanki na żądanie.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... amwaj.html
To jest już szczyt hipokryzji i trzęsidupstwa. Dyrektorzy ZTM jak widać zamiast pokazać, że mają jaja na swoim miejscu i w cholerę wyciąć niepotrzebne przystanki, gdzie tramwaje wachlują powietrzem będą wprowadzać pseudoprzyśpieszenia na żądanie. A dziennikarze wszelkiej maści się jarają tym debilizmem jakby świeży żółty ser zobaczyli.
Tym sposobem nigdy nie będziemy mieli w Warszawie realnego przyśpieszenia komunikacji tramwajowej. Pracownicy ZTM jeżdżą, jeżdżą po miastach europejskich i są chyba ślepi, bo żadnej wartości dodanej to wojażowanie nie przynosi oprócz pseudodziałań typu przystanki NŻ zamiast realnych zmian w organizacji infrastruktury tramwajowej.

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 13 wrz 2014, 23:49
autor: Georg
Wykorzystanie przystanków jest różne. W DP na Cm. Prawosławnym rzadko są wymiany, natomiast w soboty, a zwłaszcza w niedziele wymiany są bardzo zadowalające. Poza tym zupełne kasowanie przystanku nie byłoby mądrym posunięciem, bo w okolicach 1.11. wykorzystanie go znacząco rośnie.

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 14 wrz 2014, 0:06
autor: Bastian
Na 1.11 słupek można postawić... :twisted:

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 14 wrz 2014, 6:27
autor: Wolfchen
Albo zrobić przystanek okresowy - tylko w DS. :-k Natomiast tramwajowe przystanki na żądanie to tylko zamiecenie problemu pod dywan.

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 14 wrz 2014, 16:12
autor: Glonojad
Mnie najbardziej podoba się wytarcie sobie ust Pragą Czeską. Jakoś nikt nie wspomina przy okazji, że średnie odległości międzyprzystankowe są tam o dobre 100 m większe niż w Warszawie, mimo, że miasto jest gęściej zaludnione. W rezultacie na sieci, która jest w raptem połowie wydzielona, osiąga się prędkości komunikacyjne pod 20 km/h...

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 14 wrz 2014, 23:00
autor: MisiekK
Glonojad pisze:Mnie najbardziej podoba się wytarcie sobie ust Pragą Czeską. Jakoś nikt nie wspomina przy okazji, że średnie odległości międzyprzystankowe są tam o dobre 100 m większe niż w Warszawie, mimo, że miasto jest gęściej zaludnione. W rezultacie na sieci, która jest w raptem połowie wydzielona, osiąga się prędkości komunikacyjne pod 20 km/h...
To jest lepsze:
https://www.facebook.com/porozumieniemi ... =1&theater
Przystanki co 100 metrów :)

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 13 paź 2014, 13:48
autor: Szeregowy_Równoległy
Lepszego tematu nie znalazłem, więc będzie tutaj.
26 zjeżdżające z OSG na Mokotów jedzie po trasie 10 aż do Nowowiejskiej. Dlaczego w takim razie to jedzie jako 26 i wprowadza pasażerów w błąd? Albo niech to udaje 26 i ciśnie do Feminy, a potem w prawo w stronę Ronda ONZ, albo niech jedzie jako 10, przynajmniej każdy będzie z grubsza wiedział czego się spodziewać. Skoro 17 i 37 mogą się automatycznie przebierać, bo Swing akurat to potrafi, to czemu Swing na 26 nie może zmienić numerka?
Bo tego, żeby jako 10 jechać do Królikarni i tam w prawo skręcać to nawet nie proponuję, pewnie tak drastycznego nadłożenia kilometrów żaden bilans by nie przetrzymał.

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 13 paź 2014, 13:55
autor: primoż
Szeregowy_Równoległy pisze:Albo niech to udaje 26 i ciśnie do Feminy, a potem w prawo w stronę Ronda ONZ(...)
Przy Feminie to chyba wywalono z cyklu starą relację skrętną dychy :-k

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 13 paź 2014, 14:02
autor: pawcio
Dokładnie. Skręty przy Feminie wyleciały z programu. A łączenie z 10 teraz już niewiele zmieni, bo za tydzień czeka nas rewolucja.

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 13 paź 2014, 14:05
autor: Szeregowy_Równoległy
To załączający się sygnalizator do skrętu w prawo z Al. Solidarności w JP2, w relacji, którą robiła 10, to ściema? Wcale nie jest zezwalający i wcale nie jest bezkolizyjny? Wygląda, jak gdyby był. Poprowadzony dokładnie tak samo, jak za czasów skręcającej tam 10: w tle cisnących z JP2 w lewo w Solidarności samochodów. Zwrotnica też nie jest zablokowana, przynajmniej ta w Al. Solidarności.
No i ja raczej myślałem o zmianie numerka na półkurs zjazdowy. Sensowniejsza jest jadąca przez większość swojej trasy 10 niż jadące przez kawałek po trasie, a dalej cholera wie którędy 26. Ale jak będzie rewolucja, to OK, ponarzekam po rewolucji ;)

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 13 paź 2014, 14:20
autor: MichalJ
Jaka rewolucja za tydzień? W sensie wrócą tramwaje na Targową?

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 13 paź 2014, 15:27
autor: Glonojad
Były takie zapowiadzi. A, że niektórzy nie wierzyli, cóż.

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 13 paź 2014, 15:40
autor: MichalJ
Zapowiedzi to były "do końca wakacji".

(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

: 13 paź 2014, 16:15
autor: ashir
Szeregowy_Równoległy pisze:Lepszego tematu nie znalazłem, więc będzie tutaj.
26 zjeżdżające z OSG na Mokotów jedzie po trasie 10 aż do Nowowiejskiej. Dlaczego w takim razie to jedzie jako 26 i wprowadza pasażerów w błąd? Albo niech to udaje 26 i ciśnie do Feminy, a potem w prawo w stronę Ronda ONZ, albo niech jedzie jako 10, przynajmniej każdy będzie z grubsza wiedział czego się spodziewać. Skoro 17 i 37 mogą się automatycznie przebierać, bo Swing akurat to potrafi, to czemu Swing na 26 nie może zmienić numerka?
Bo tego, żeby jako 10 jechać do Królikarni i tam w prawo skręcać to nawet nie proponuję, pewnie tak drastycznego nadłożenia kilometrów żaden bilans by nie przetrzymał.
Ja i tak uważam, że wyjazdy są gorsze niż zjazdy, przy zjazdach jaki to nie byłby typ taboru to wiadomo dzięki bocznym tablicom dokąd i dokładnie jaką trasą jedzie do zajezdni. A przy wyjazdach to czasami nie sposób się domyśleć na który kraniec tramwaj zmierza i jaką trasą. Tak jak ostatnio jechały sobie Marymoncką dwie żoliborskie 1 i zgaduj zgadula (no chyba, że po numerze brygady ktoś rozpozna), która zmierza na Annopol, a która na Banacha. Zjazdy to przy tym pikuś. :razz: