A teraz o polityce... (tej krajowej)
: 25 maja 2026, 17:34
Forum warszawskiego transportu publicznego
https://www.wawkom.waw.pl/
To oczywiście rozsądne, ale realnie taktyki referendalne działają niemalże tak samo. Ze względu na limit frekwencji najlepszym sposobem głosu na nie w referendum jest jego olanie, więc siłą rzeczy praktycznie każde referendum będzie miało ogromną większość odpowiedzi "tak".
Czyli de facto nic się nie zmieniło. Decyzje będzie podejmować ta sama koalicja. Za 3 miesiące będzie nowy prezydent jako głowa (pytanie czy z KO czy z Lewicy).
Skąd taki śmiały wniosek? Koalicja rządowa jest stabilna, ma większość w parlamencie.
Spodziewam się wysypu pomysłów referendalnych. W sumie nie obawiam się o Fijołka, Zdanowska w Łodzi może spać spokojnie, Jaśkowiak w Poznaniu może spać spokojnie, Dulkiewicz w Gdańsku może spać spokojnie, Trzaskowski w Warszawie wie, że się nie uda zebrać podpisów. Może popłynąć dealer Collegium Tumanum czyli Sutryk we Wrocławiu którego po cichu będą chcieli ex partyjni koledzy zatopić.Lukas508 pisze: ↑25 maja 2026, 19:48W Rzeszowie już też się przymierzają do referendum.
https://wydarzenia.interia.pl/podkarpac ... d,23487036