Warszawskie Linie Turystyczne

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9684
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 17 gru 2024, 12:12

...oferta o wartości 7,5 mln zł. Ktoś pamięta jaki był budżet zamawiającego?

alojz
Posty: 2490
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 17 gru 2024, 20:40

7 236 864,00 PLN

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 23 kwie 2025, 16:20

https://www.wtp.waw.pl/newsy/2025/04/23 ... stycznych/

W tym roku z powodu remontów 36 dotrze na Cm. Wolski, a T będzie kursowała najpierw z Kawęczyńskiej-Bazyliki do Zajezdni Wola, a później na Koło i w wybranych kursach na Boernerowo. :-)

Flash8222
Posty: 7270
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 23 kwie 2025, 16:42

Ja bym zwrócił uwagę na tabor linii 100 🙃

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 23 kwie 2025, 16:47

Zwróciłem uwagę, ale czy to oznacza, że wysokiej podłogi nie będzie w ogóle? ;-)

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 23 kwie 2025, 18:02

ashir pisze:
23 kwie 2025, 16:47
Zwróciłem uwagę, ale czy to oznacza, że wysokiej podłogi nie będzie w ogóle? ;-)
Skoro nic o Ikarusach nie napisali to na to wychodzi.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
AdamKlocusky
Posty: 943
Rejestracja: 25 mar 2021, 13:43
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Post autor: AdamKlocusky » 23 kwie 2025, 18:06

Wozy wysokopodłogowe będą wyłącznie w wakacje.
Obrazek
___________________________________________________________________________________
1 13 20 22 124 137 138 154 206 307 340 406 444 460 462 512 517 805 N12

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 23 kwie 2025, 18:50

W sumie jakie założenie przyświecało oznaczaniu jednej linii "turystycznej" jako T a drugiej jako 36?
Obrazek

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4157
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: tenmiasto w tenkraju

Post autor: primoż » 23 kwie 2025, 18:52

Wiliam pisze:W sumie jakie założenie przyświecało oznaczaniu jednej linii "turystycznej" jako T a drugiej jako 36?
36 to nie było wzorowane na kursującym w Pradze 23 i stąd oznaczenie cyfrowe a nie literowe?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 23 kwie 2025, 19:21

primoż pisze:
23 kwie 2025, 18:52
36 to nie było wzorowane na kursującym w Pradze 23 i stąd oznaczenie cyfrowe a nie literowe?
Tak próbowali przekonać nas autorzy tego niepotrzebnego potworka wożącego głównie powietrze. Obie linie nie mają z sobą w rzeczywistości nic wspólnego. Praska ma konkretny cel, który spełnia, warszawska jest wyrzucaniem środków podatników w błoto.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

gfedorynski
Posty: 910
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 23 kwie 2025, 20:15

Jaki cel spełnia praska?

gfedorynski
Posty: 910
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 23 kwie 2025, 20:17

ashir pisze:
23 kwie 2025, 16:20
https://www.wtp.waw.pl/newsy/2025/04/23 ... stycznych/

W tym roku z powodu remontów 36 dotrze na Cm. Wolski, a T będzie kursowała najpierw z Kawęczyńskiej-Bazyliki do Zajezdni Wola, a później na Koło i w wybranych kursach na Boernerowo. :-)
Muszę powiedzieć, że doceniam, że urzędnicy najpierw wkładają wysiłek, żeby odpowiedzieć bemowskim radnym, że zupełnie #niedasię, a potem realizują pomysł.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4157
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: tenmiasto w tenkraju

Post autor: primoż » 23 kwie 2025, 20:23

gfedorynski pisze:Jaki cel spełnia praska?
https://www.dpp.cz/zabava-a-zazitky/his ... linka-c-23

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


gfedorynski
Posty: 910
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 23 kwie 2025, 20:36

Jakbyśmy mieli w Warszawie jakieś fajne miejsca, wysłalibyśmy tam T.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 23 kwie 2025, 22:45

gfedorynski pisze:
23 kwie 2025, 20:15
Jaki cel spełnia praska?
Przede wszystkim odciąża od turystów zapchane inne linie.
gfedorynski pisze:
23 kwie 2025, 20:36
Jakbyśmy mieli w Warszawie jakieś fajne miejsca, wysłalibyśmy tam T.
Mamy, ale mimo tego jeździmy po turystycznych pustyniach.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ