Dyskusja o 521

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 19 sty 2008, 16:48

że tak odgrzeję temat 125... ta linia jest wyjątkowo niesforna w godzinach szczytu. Zastanawiam sie czy nie lepiej byłoby okroić jej kursowanie do międzyszczytu, późnego wieczora i dni wolnych, a w godzinach szczytu w DP skrócić do Wiatracznej, najlepiej jeszcze ze skomunikowaniem na 521 które by się wzmocniło. Plus taki sam manewr na drugim końcu trasy.

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 1194
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 19 sty 2008, 19:25

jasiu pisze:że tak odgrzeję temat 125... ta linia jest wyjątkowo niesforna w godzinach szczytu. Zastanawiam sie czy nie lepiej byłoby okroić jej kursowanie do międzyszczytu, późnego wieczora i dni wolnych, a w godzinach szczytu w DP skrócić do Wiatracznej, najlepiej jeszcze ze skomunikowaniem na 521 które by się wzmocniło. Plus taki sam manewr na drugim końcu trasy.
Nie przejdzie to.
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 19 sty 2008, 19:53

no właśnie... ale może właśnie tym tropem należałoby pójść? Bo właśnie tu leży pies pogrzebany - jedni chcą pociąć 125, bo nie trzyma się rozkładu (w szczycie w DP) a inni daliby się pokroić żeby linia została w takiej formie, bo to rzeczywiście jest wygodne rozwiązanie (ale poza szczytem ;) )

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2963
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 19 sty 2008, 20:25

Linia tylko poza godzinami szczytu? To nie wchodzi w grę.

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 24 cze 2008, 20:34

521 zostanie tu i ówdzieprzesunięte - zapewne na stałe
Mnie osobiście szkoda 521 bo w niektórych porach dnia jest alternatywą do wlokących się tramwajów na odcinku MUZEUM NARODOWE - WIATRACZNA

Co z tego ze tramy są często jak są powolne. 521 można zyskać nawet 8 minut czasu. Bronic na wszystkie storny nie będe bo dubel, choć szybki, może jakaś linia ekspresowa? o małej pojemności i częstotliwości, ale jako uzupełnienie, niby mógłby to być rodzaj muchowozu ale czy nie warto dawać szybkiej alternatywy? Takie E-9 DWC -> MARYSIN? Na wielu ciągach tramwajowych jest ekspres który dubluje tramwaje. Na Waszyngtona nie ma korków wiec komunikacja autobusowa nie jest zła, sa wygodne przesiadki.
Obrazek

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 24 cze 2008, 20:36

Teokryt pisze:521 można zyskać nawet 8 minut czasu.
...tyle samo tracąc na oczekiwaniu na nie w międzyszczycie.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 cze 2008, 20:58

... a jeszcze więcej na dojścia do pomijanych przez 521 przystanków...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 24 cze 2008, 20:58

Teokryt pisze:Na wielu ciągach tramwajowych jest ekspres który dubluje tramwaje
E-1 Pl. Wilsona - Metro Słodowiec
E-2 DT Wola - Królewska
E-3 Rondo Radosława - Rondo Żaba
E-4 brak
E-5 Rondo Waszyngtona - Dw. Centralny
E-6 Rondo ONZ - Ciepłownia Wola
Jakoś długo nie dublują...

Paweł C.
Posty: 224
Rejestracja: 21 mar 2008, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł C. » 24 cze 2008, 21:03

solaris8315 pisze:E-5 Rondo Waszyngtona - Dw. Centralny
Już nie przesadzaj . (-( W jaki sposób E-5 dubluje tramwaje. ](*,)

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 24 cze 2008, 21:42

A jak by napisał że to tramwaj dubluje E-5 ?Wtedy byłoby prościej?
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 24 cze 2008, 21:47

Fikander pisze:...tyle samo tracąc na oczekiwaniu na nie w międzyszczycie.
Oczekiwania? sprawdzam o których jest 521 i wybieram co zaraz będzie. Jak na 521 trzeba czekać >10 minut to idę na tram. (przejście obok lub przez jedno przejście dla pieszych.
inż. Glonojad pisze:... a jeszcze więcej na dojścia do pomijanych przez 521 przystanków...
I o to chodzi by 521 było szybkie a nie zatrzymywało się na np. PARK SKARYSZEWSKI (ten przystanek doprowadza mnie do szału). Kilka przystanków ekspresowo Dworzec Centralny, Centrum, Muzeum Narodowe, R. Waszyngtona, Kinowa lub
Grenadierów, Wiatraczna, Pl.Szembeka, Gocławek, Płowiecka, Łysakowska, Marysin.

11 przystanków o największym wykorzystaniu. i dogodności przesiadkowej.
solaris8315 pisze:Jakoś długo nie dublują...
Ekspres - chodziło mi o wszystkie "czerwone" linie. a takie 520...
Obrazek

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 24 cze 2008, 21:50

Teokryt pisze: Na Waszyngtona nie ma korków wiec komunikacja autobusowa nie jest zła, sa wygodne przesiadki.
Na Waszyngtona to i nie ma korków-ale od Ronda Waszyngtona dalej to kooooooorek aż miło patrzeć.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 24 cze 2008, 21:51

Teokryt pisze:a takie 520...
jest nieruszalne ze względu na protesty... i koło się zamyka.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Paweł C.
Posty: 224
Rejestracja: 21 mar 2008, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł C. » 24 cze 2008, 21:57

JacekM pisze:jest nieruszalne ze względu na protesty... i koło się zamyka.
Po zakończeniu budowy pierwszej linii metra częstotliwość na 520 prawdopodobnie zostanie pogorszona ale o likwidacji nie ma mowy.

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 24 cze 2008, 21:59

rufio198 pisze:ale od Ronda Waszyngtona dalej to kooooooorek aż miło patrzeć.
Ważne żeby dotoczyło się do Centrum, dalej nikt normalny (np ja) z 521 nie korzysta, chyba ze jedzie sie przy krańcach szczytu lub w DS :)
Dlatego można wykorzystać niekorkujący się kawałek na Waszyngtona na ekspres i alternatywę dla tramwaju który naprawdę potrafi się wlec przez mnogość przystanków, przjesc dla pieszych, czy przystanków za skrzyżowaniem (owy park skaryszewski)
Może jakby powstała linia tramwajowa przyspieszona... marzenie :D
Obrazek

ODPOWIEDZ