Prawko i lewko
Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy
- Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
Podobno nie zawsze się da. Taką wersję z dosyć dobrego źródła w WRD usłyszałem.
- Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
Tak, jak mogą to wyłączają. Policjantom też wygodniej, jak podczas kierowania (nie upłynniania) mogą wyłączyć światła.
Z ciekawostek: Krasińskiego między Broniewskiego a Powązkowską została ujednokierunkowiona. Przejazd tylko w stronę Broniewskiego. Znaki są, żółte linie są, wszystko jest, a jak stałem na szóstego na światłach, szykując się do skrętu w Broniewskiego, to trzy pojazdy przede mną dziko śmignęły prosto, pod prąd, nie przejmując się zbytnio czymkolwiek. I nie jechali gdzieś do najbliższego zjazdu, tylko sporo dalej. Elbląska odcinkowo jednokierunkowa (zakaz wjazdu z Krasińskiego), ale co to za problem dla warszawskiego kierowcy, jedzie pod prąd, na czołowe z autobusem, pełen pretensji do świata. Jak kiedyś przypadkiem ludzie zaczną patrzeć na znaki, to będę autentycznie znudzony, czegoś będzie mi brakować.
Z ciekawostek: Krasińskiego między Broniewskiego a Powązkowską została ujednokierunkowiona. Przejazd tylko w stronę Broniewskiego. Znaki są, żółte linie są, wszystko jest, a jak stałem na szóstego na światłach, szykując się do skrętu w Broniewskiego, to trzy pojazdy przede mną dziko śmignęły prosto, pod prąd, nie przejmując się zbytnio czymkolwiek. I nie jechali gdzieś do najbliższego zjazdu, tylko sporo dalej. Elbląska odcinkowo jednokierunkowa (zakaz wjazdu z Krasińskiego), ale co to za problem dla warszawskiego kierowcy, jedzie pod prąd, na czołowe z autobusem, pełen pretensji do świata. Jak kiedyś przypadkiem ludzie zaczną patrzeć na znaki, to będę autentycznie znudzony, czegoś będzie mi brakować.
- Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
Jak się światła popsują, to policja może je wyłączyć, o ile jest to możliwe. Gdyby wczoraj ktoś zgłosił tę nieszczęsną Zamieniecką policji, to pewnie ktoś by się pojawił, ale zgłoszenia na 112/997 nie było. A jak policjant chce usprawniać ruch, to sam decyduje, czy robi to przy światłach, czy je sobie wyłączy.
- Szeregowy_Równoległy
- Szeregowe Chamidło
- Posty: 11868
- Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37
WRD ponoć powiadomiony nie był.
- Daniel_FCB
- (kaczofob)
- Posty: 1537
- Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
- Lokalizacja: Natolin
Robiąc testy przed egzaminem natknąłem się na pytanie o strzałkę warunkowego skrętu w... lewo. Gdzie takie cuś występuje w rzeczywistości?
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM
Ostatnia w Warszawie była na Ratuszowej przy Jagiellońskiej jadąc w kierunku Wisły. Zniknęła wraz z zamknięciem Targowej. Więcej takich w Warszawie nie znam.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
- R-9 Chełmska
- Posty: 6092
- Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
- Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec
Było jeszcze kiedyś na skrzyżowaniu Grochowska/Lubelska. Dodając do tego to, co napisał Pawcio, to OIDP było już wszystko. Kojarzy mi się jednak taka gdzieś na Śląsku... Gliwice?
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32
-
Stary Pingwin
- Posty: 6062
- Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48
http://www.zw.com.pl/artykul/10,645452_ ... owcow.html![]()
Blady strach przyszłych kierowców
Warszawiacy szturmują ośrodki szkoleń i centra egzaminacyjne, by zdążyć zrobić prawo jazdy przed wejściem nowych przepisów. Zupełnie niepotrzebnie – przekonują egzaminatorzy.
Od lutego zmienią się przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy. W części teoretycznej kursanci dostaną więcej pytań, nie będzie można też ominąć żadnego z nich, a później do niego wrócić. Znikną natomiast testy wielokrotnego wyboru.
Warszawiacy zapisują się więc na egzaminy na potęgę, byle tylko zdążyć jeszcze zdać w starym trybie. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego mają pełne ręce roboty.
– Dziennie do egzaminu podchodzi ok. tysiąca osób – mówi pełnomocnik dyrektora WORD ds. Procesu Egzaminowania Tomasz Matuszewski. – Dla porównania w wakacje było to średnio o 300 osób mniej.
Ośrodek zatrudnił dodatkowych egzaminatorów. Mimo to w kolejce trzeba czekać dłużej niż dotychczas.
– Staramy się nie przekraczać przepisowego terminu 30 dni, ale liczba chętnych ciągle rośnie i zbliżamy się już do tej granicy – mówi Tomasz Matuszewski. – Tymczasem jeszcze niedawno na egzamin czekało się niecałe trzy tygodnie.
Oblegane szkoły jazdy
Większy ruch zauważają też ośrodki nauki jazdy.
– W tej chwili mamy ok. 20 proc. kursantów więcej niż w zeszłym roku – mówi współwłaściciel Szkoły Jazdy Zielony Listek Paweł Kunikowski.
20 proc. O tyle więcej osób niż w zeszłym roku zapisuje się teraz na kursy prawa jazdy. Większość chce zdążyć przed nowymi testami
– Duża część z nich deklaruje, że chce zdać egzamin jeszcze w starym trybie.
1 tys. Tylu kandydatów na kierowców podchodzi codziennie do egzaminów w WORD. To o 40 proc. więcej niż w wakacje
Niektóre szkoły zachęcają do szybkiego podjęcia nauki. „Ukończ kurs przed zmianami" – reklamuje się w Internecie Szkoła Jazdy Smile.
Pełne tanich ofert są również portale z zakupami grupowymi. Przykładowo Szkoła Jazdy El proponowała naukę za 699 zł, zamiast – jak jest napisane w cenniku – 1450 zł.
Z kolei Ośrodek Szkolenia Kierowców Mobilek proponuje kursy za 719 zł, zamiast cennikowych 1400.
Nie będzie tak źle
Tymczasem egzaminatorzy uważają, że ten pośpiech nie jest potrzebny. – Nowe testy wcale nie będą trudniejsze niż teraz – mówi Tomasz Matuszewski. – Przecież znikną przede wszystkim testy wielokrotnego wyboru, co było największym utrudnieniem podczas egzaminu. Średnio przygotowany człowiek spokojnie da sobie radę z pytaniami. Gdybym ja teraz starał się o prawo jazdy, to zrobiłbym odwrotnie – poczekałbym z egzaminem na wejście nowych przepisów.
Podobna jest ocena innych instruktorów nauki jazdy.
– Ludzie obawiają się zmian, choć teraz raczej nie ma czego – mówi Paweł Kunikowski z Zielonego Listka. – Egzamin może być trudniejszy dopiero w 2013 r., gdy wejdą w życie kolejne zmiany.
Egzaminatorzy zwracają uwagę, że wiele osób chce po prostu przechytrzyć prawo, mimo że być może działają na własną niekorzyść.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9