Prawko i lewko

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 30 paź 2011, 23:00

Podobno nie zawsze się da. Taką wersję z dosyć dobrego źródła w WRD usłyszałem.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 30 paź 2011, 23:04

a tam, gdzie to się da, to zawsze to robią? Teraz co raz więcej jest tych nowych sygnalizacji - czyżby taka opcja nie została uwzględniona?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 31 paź 2011, 12:51

Tak, jak mogą to wyłączają. Policjantom też wygodniej, jak podczas kierowania (nie upłynniania) mogą wyłączyć światła.
Z ciekawostek: Krasińskiego między Broniewskiego a Powązkowską została ujednokierunkowiona. Przejazd tylko w stronę Broniewskiego. Znaki są, żółte linie są, wszystko jest, a jak stałem na szóstego na światłach, szykując się do skrętu w Broniewskiego, to trzy pojazdy przede mną dziko śmignęły prosto, pod prąd, nie przejmując się zbytnio czymkolwiek. I nie jechali gdzieś do najbliższego zjazdu, tylko sporo dalej. Elbląska odcinkowo jednokierunkowa (zakaz wjazdu z Krasińskiego), ale co to za problem dla warszawskiego kierowcy, jedzie pod prąd, na czołowe z autobusem, pełen pretensji do świata. Jak kiedyś przypadkiem ludzie zaczną patrzeć na znaki, to będę autentycznie znudzony, czegoś będzie mi brakować.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1549
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 31 paź 2011, 19:47

Szeregowy_Równoległy pisze:Podobno nie zawsze się da. Taką wersję z dosyć dobrego źródła w WRD usłyszałem.
A jak się światła popsują i głupoty pokazują ?
A polucjant chce usprawnić ruch ?
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 31 paź 2011, 20:03

Jak się światła popsują, to policja może je wyłączyć, o ile jest to możliwe. Gdyby wczoraj ktoś zgłosił tę nieszczęsną Zamieniecką policji, to pewnie ktoś by się pojawił, ale zgłoszenia na 112/997 nie było. A jak policjant chce usprawniać ruch, to sam decyduje, czy robi to przy światłach, czy je sobie wyłączy.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 31 paź 2011, 21:03

Według komentarzy to zgłoszono źle działające światła godzine przed wypadkiem.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 31 paź 2011, 21:04

WRD ponoć powiadomiony nie był.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1537
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 19 lis 2011, 12:59

Robiąc testy przed egzaminem natknąłem się na pytanie o strzałkę warunkowego skrętu w... lewo. Gdzie takie cuś występuje w rzeczywistości?
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 19 lis 2011, 13:01

Ostatnia w Warszawie była na Ratuszowej przy Jagiellońskiej jadąc w kierunku Wisły. Zniknęła wraz z zamknięciem Targowej. Więcej takich w Warszawie nie znam.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 19 lis 2011, 13:10

Było jeszcze kiedyś na skrzyżowaniu Grochowska/Lubelska. Dodając do tego to, co napisał Pawcio, to OIDP było już wszystko. Kojarzy mi się jednak taka gdzieś na Śląsku... Gliwice?
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 6176
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 19 lis 2011, 18:10

R-9 Chełmska pisze:Było jeszcze kiedyś na skrzyżowaniu Grochowska/Lubelska.
Było, było. A jak się trąbiło na delikwenta przed sobą, który też chciał skręcić, to nie wiedział o co chodzi. :P

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 19 lis 2011, 20:38

Puławska/Ludwinowska, niedawno.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 20 lis 2011, 21:20

Obrazek

Blady strach przyszłych kierowców

Warszawiacy szturmują ośrodki szkoleń i centra egzaminacyjne, by zdążyć zrobić prawo jazdy przed wejściem nowych przepisów. Zupełnie niepotrzebnie – przekonują egzaminatorzy.


Od lutego zmienią się przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy. W części teoretycznej kursanci dostaną więcej pytań, nie będzie można też ominąć żadnego z nich, a później do niego wrócić. Znikną natomiast testy wielokrotnego wyboru.

Warszawiacy zapisują się więc na egzaminy na potęgę, byle tylko zdążyć jeszcze zdać w starym trybie. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego mają pełne ręce roboty.

– Dziennie do egzaminu podchodzi ok. tysiąca osób – mówi pełnomocnik dyrektora WORD ds. Procesu Egzaminowania Tomasz Matuszewski. – Dla porównania w wakacje było to średnio o 300 osób mniej.

Ośrodek zatrudnił dodatkowych egzaminatorów. Mimo to w kolejce trzeba czekać dłużej niż dotychczas.

– Staramy się nie przekraczać przepisowego terminu 30 dni, ale liczba chętnych ciągle rośnie i zbliżamy się już do tej granicy – mówi Tomasz Matuszewski. – Tymczasem jeszcze niedawno na egzamin czekało się niecałe trzy tygodnie.

Oblegane szkoły jazdy

Większy ruch zauważają też ośrodki nauki jazdy.

– W tej chwili mamy ok. 20 proc. kursantów więcej niż w zeszłym roku – mówi współwłaściciel Szkoły Jazdy Zielony Listek Paweł Kunikowski.

20 proc. O tyle więcej osób niż w zeszłym roku zapisuje się teraz na kursy prawa jazdy. Większość chce zdążyć przed nowymi testami

– Duża część z nich deklaruje, że chce zdać egzamin jeszcze w starym trybie.

1 tys. Tylu kandydatów na kierowców podchodzi codziennie do egzaminów w WORD. To o 40 proc. więcej niż w wakacje

Niektóre szkoły zachęcają do szybkiego podjęcia nauki. „Ukończ kurs przed zmianami" – reklamuje się w Internecie Szkoła Jazdy Smile.

Pełne tanich ofert są również portale z zakupami grupowymi. Przykładowo Szkoła Jazdy El proponowała naukę za 699 zł, zamiast – jak jest napisane w cenniku – 1450 zł.

Z kolei Ośrodek Szkolenia Kierowców Mobilek proponuje kursy za 719 zł, zamiast cennikowych 1400.

Nie będzie tak źle

Tymczasem egzaminatorzy uważają, że ten pośpiech nie jest potrzebny. – Nowe testy wcale nie będą trudniejsze niż teraz – mówi Tomasz Matuszewski. – Przecież znikną przede wszystkim testy wielokrotnego wyboru, co było największym utrudnieniem podczas egzaminu. Średnio przygotowany człowiek spokojnie da sobie radę z pytaniami. Gdybym ja teraz starał się o prawo jazdy, to zrobiłbym odwrotnie – poczekałbym z egzaminem na wejście nowych przepisów.

Podobna jest ocena innych instruktorów nauki jazdy.

– Ludzie obawiają się zmian, choć teraz raczej nie ma czego – mówi Paweł Kunikowski z Zielonego Listka. – Egzamin może być trudniejszy dopiero w 2013 r., gdy wejdą w życie kolejne zmiany.

Egzaminatorzy zwracają uwagę, że wiele osób chce po prostu przechytrzyć prawo, mimo że być może działają na własną niekorzyść.
http://www.zw.com.pl/artykul/10,645452_ ... owcow.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

radeom
Posty: 2469
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 20 lis 2011, 22:39


Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 20 lis 2011, 23:34

Straciłem rachubę, ile razy zdążyły się zmienić przepisy regulujące kurs prawa jazdy odkąd ja zdawałem. 8-(
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ODPOWIEDZ