Dyskusja o 521

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 cze 2008, 7:40

Przez prawie 3 lata dojazdów do pracy tramwajami (z przerwami na dojazdy samochodem) na zatrzymanie trafiłem RAZ.

Argument jest zresztą durny i tak, a widzę, że argumentacja Fik'a trafia w próżnię, więc z mojej strony EOT, piszcie pisma o stada czerwońców z dwoma przystankami: "mój dom" oraz "moja praca" do ZTM. :-" ](*,)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 25 cze 2008, 7:58

inż. Glonojad,
spokojnie :) nie zamierzam nad tym szaleć :)
Dla mnie to będzie pogorszenie komunikacji bo zostanie mi tramwaj a w razie zatrzymania - nic. Gdyby chociaż po trasie Ł nie było katastroficznych korków to bym to 5221 zupełnie odpuścił, ale przejazd 521 a tym odcinku będzie jeszcze gorszy od dotychczasowego w centrum.
Obrazek

reserved
Posty: 13913
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 25 cze 2008, 8:21

A pomyślał ktoś o Szczęśliwicach, dla których 521 to jest najszybszy dojazd do centrum? :-s

altar
Posty: 679
Rejestracja: 03 kwie 2008, 11:48
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: altar » 25 cze 2008, 8:33

A tramwaje z Grójeckiej to nie jeżdżą do Centrum? Odległości z osiedla do Grójeckiej są w zasadzie w strefie dojścia.
Wilanowski miłośnik KM i zakładu R-1.
Objęty obsługą linii 116, 139, 164, 180, 217, 317, 519, 522, 700, 710, 724, E-2, N31, N50, N81.
ZP Instytut Neurologii, ZP Łowcza i ZP Sobieskiego.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 cze 2008, 8:33

I koniecznie musi być realizowany linią czerwoną, która pomija chyba tylko Plac Starynkiewicza i pół Wawelskiej po drodze, po tej trasie? =;
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 25 cze 2008, 8:58

JacekM pisze:
Teokryt pisze:a takie 520...
jest nieruszalne ze względu na protesty... i koło się zamyka.
'Nienaruszalne' to pojecie względne. Rozwiąże się to inaczej - na jakieś wakacje/ferie drastyczny spadek częstotliwości, a po 3 miesiącach zmiana kwalifikacji na linię zwykłą z wydłużeniem czasu przelotu o conajmniej 15 minut. Po kolejnych 3 miesiącach likwidacja. Uwierz mi - płacz będzie nikły.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 cze 2008, 9:00

reserved pisze:A pomyślał ktoś o Szczęśliwicach, dla których 521 to jest najszybszy dojazd do centrum? :-s
150 rozkładowy czas jazdy do Naruciaka ma co do minuty taki sam, więc nie widzę tu żadnej radykalnej "szybszości" (-(
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Kra
Posty: 1875
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 25 cze 2008, 9:21

MisiekK pisze: 'Nienaruszalne' to pojecie względne. Rozwiąże się to inaczej - na jakieś wakacje/ferie drastyczny spadek częstotliwości, a po 3 miesiącach zmiana kwalifikacji na linię zwykłą z wydłużeniem czasu przelotu o conajmniej 15 minut. Po kolejnych 3 miesiącach likwidacja. Uwierz mi - płacz będzie nikły.
Metoda dobra :D Tylko niech się potem ZTM nie dziwi, że jest tak nielubiany i wszystkie zmiany są tak na wszelki wypadek oprotestowywane. I to tylko tak na marginesie.

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 25 cze 2008, 9:38

MisiekK pisze:
JacekM pisze:jest nieruszalne ze względu na protesty... i koło się zamyka.
'Nienaruszalne' to pojecie względne. Rozwiąże się to inaczej - na jakieś wakacje/ferie drastyczny spadek częstotliwości, a po 3 miesiącach zmiana kwalifikacji na linię zwykłą z wydłużeniem czasu przelotu o conajmniej 15 minut. Po kolejnych 3 miesiącach likwidacja. Uwierz mi - płacz będzie nikły.
ZTM próbuje tak zniszczyć 520 od kilku lat i na razie im się jeszcze nie udało. Nie tak łatwo jest dorżnąc dobrą i zasłuzoną Jkę :D

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 cze 2008, 9:58

Zasłużona to może ona i jest, ale od razu dobra?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

mariow
Posty: 2649
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 25 cze 2008, 10:10

altar pisze:Odległości z osiedla do Grójeckiej są w zasadzie w strefie dojścia.
nie za bardzo masz racje - zobacz jak rozbudowane są Szczesliwice za Szczesliwicka - tam jest obszar dojscia ale do pętli autobusowej a nie do Grojeckiej
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 cze 2008, 10:12

Takie 7 dużo bardziej by się przydało na Szczęśliwicach niż na Okęciu :-$
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

mariow
Posty: 2649
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 25 cze 2008, 10:13

inż. Glonojad pisze:Takie 7 dużo bardziej by się przydało na Szczęśliwicach niż na Okęciu :-$
pewnie że tak - ale nikt niestety odnogi na Szczesliwice nie zbuduje - chociaz niby w Studium jest
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 cze 2008, 10:15

Nie ma, jest tylko trasa do Zachodniego.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3481
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 25 cze 2008, 10:25

Zasłużenie 515 do Huty było porównywalne a linię ścięli, więc jednak się da.
Zaś wracając do 521:
Skoro linia będzie się przemieszczać Wawelską będzie miała rozbieżny przystanek przy Politechnice z pozostałymi liniami z Zapłowiecza(z Waryńskiego: 502, 514, 515, 520,525 z Wawelskiej 408, 521). Może warto pomyśleć o jakiejś reformie tamże, np. przeciągnięciu linii 405, 502, 514, 525 oraz opornego 520 (ze skróceniem do Centralnego) na Chałubińskiego, tak jak kiedyś mówiło się na forum. Dzięki temu pozbylibyśmy się stad pustych przegubów na Marszałkowskiej (no dobra przenieślibyśmy na Chałubińskiego :D ). Odciążony zostałby też przystanek <M> Politechnika w stronę Mokotowa.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

ODPOWIEDZ