Strona 63 z 152

: 25 cze 2008, 7:40
autor: Glonojad
Przez prawie 3 lata dojazdów do pracy tramwajami (z przerwami na dojazdy samochodem) na zatrzymanie trafiłem RAZ.

Argument jest zresztą durny i tak, a widzę, że argumentacja Fik'a trafia w próżnię, więc z mojej strony EOT, piszcie pisma o stada czerwońców z dwoma przystankami: "mój dom" oraz "moja praca" do ZTM. :-" ](*,)

: 25 cze 2008, 7:58
autor: Teokryt
inż. Glonojad,
spokojnie :) nie zamierzam nad tym szaleć :)
Dla mnie to będzie pogorszenie komunikacji bo zostanie mi tramwaj a w razie zatrzymania - nic. Gdyby chociaż po trasie Ł nie było katastroficznych korków to bym to 5221 zupełnie odpuścił, ale przejazd 521 a tym odcinku będzie jeszcze gorszy od dotychczasowego w centrum.

: 25 cze 2008, 8:21
autor: reserved
A pomyślał ktoś o Szczęśliwicach, dla których 521 to jest najszybszy dojazd do centrum? :-s

: 25 cze 2008, 8:33
autor: altar
A tramwaje z Grójeckiej to nie jeżdżą do Centrum? Odległości z osiedla do Grójeckiej są w zasadzie w strefie dojścia.

: 25 cze 2008, 8:33
autor: Glonojad
I koniecznie musi być realizowany linią czerwoną, która pomija chyba tylko Plac Starynkiewicza i pół Wawelskiej po drodze, po tej trasie? =;

: 25 cze 2008, 8:58
autor: MisiekK
JacekM pisze:
Teokryt pisze:a takie 520...
jest nieruszalne ze względu na protesty... i koło się zamyka.
'Nienaruszalne' to pojecie względne. Rozwiąże się to inaczej - na jakieś wakacje/ferie drastyczny spadek częstotliwości, a po 3 miesiącach zmiana kwalifikacji na linię zwykłą z wydłużeniem czasu przelotu o conajmniej 15 minut. Po kolejnych 3 miesiącach likwidacja. Uwierz mi - płacz będzie nikły.

: 25 cze 2008, 9:00
autor: Bastian
reserved pisze:A pomyślał ktoś o Szczęśliwicach, dla których 521 to jest najszybszy dojazd do centrum? :-s
150 rozkładowy czas jazdy do Naruciaka ma co do minuty taki sam, więc nie widzę tu żadnej radykalnej "szybszości" (-(

: 25 cze 2008, 9:21
autor: Kra
MisiekK pisze: 'Nienaruszalne' to pojecie względne. Rozwiąże się to inaczej - na jakieś wakacje/ferie drastyczny spadek częstotliwości, a po 3 miesiącach zmiana kwalifikacji na linię zwykłą z wydłużeniem czasu przelotu o conajmniej 15 minut. Po kolejnych 3 miesiącach likwidacja. Uwierz mi - płacz będzie nikły.
Metoda dobra :D Tylko niech się potem ZTM nie dziwi, że jest tak nielubiany i wszystkie zmiany są tak na wszelki wypadek oprotestowywane. I to tylko tak na marginesie.

: 25 cze 2008, 9:38
autor: Rosa
MisiekK pisze:
JacekM pisze:jest nieruszalne ze względu na protesty... i koło się zamyka.
'Nienaruszalne' to pojecie względne. Rozwiąże się to inaczej - na jakieś wakacje/ferie drastyczny spadek częstotliwości, a po 3 miesiącach zmiana kwalifikacji na linię zwykłą z wydłużeniem czasu przelotu o conajmniej 15 minut. Po kolejnych 3 miesiącach likwidacja. Uwierz mi - płacz będzie nikły.
ZTM próbuje tak zniszczyć 520 od kilku lat i na razie im się jeszcze nie udało. Nie tak łatwo jest dorżnąc dobrą i zasłuzoną Jkę :D

: 25 cze 2008, 9:58
autor: Glonojad
Zasłużona to może ona i jest, ale od razu dobra?

: 25 cze 2008, 10:10
autor: mariow
altar pisze:Odległości z osiedla do Grójeckiej są w zasadzie w strefie dojścia.
nie za bardzo masz racje - zobacz jak rozbudowane są Szczesliwice za Szczesliwicka - tam jest obszar dojscia ale do pętli autobusowej a nie do Grojeckiej

: 25 cze 2008, 10:12
autor: Glonojad
Takie 7 dużo bardziej by się przydało na Szczęśliwicach niż na Okęciu :-$

: 25 cze 2008, 10:13
autor: mariow
inż. Glonojad pisze:Takie 7 dużo bardziej by się przydało na Szczęśliwicach niż na Okęciu :-$
pewnie że tak - ale nikt niestety odnogi na Szczesliwice nie zbuduje - chociaz niby w Studium jest

: 25 cze 2008, 10:15
autor: Glonojad
Nie ma, jest tylko trasa do Zachodniego.

: 25 cze 2008, 10:25
autor: Poc Vocem
Zasłużenie 515 do Huty było porównywalne a linię ścięli, więc jednak się da.
Zaś wracając do 521:
Skoro linia będzie się przemieszczać Wawelską będzie miała rozbieżny przystanek przy Politechnice z pozostałymi liniami z Zapłowiecza(z Waryńskiego: 502, 514, 515, 520,525 z Wawelskiej 408, 521). Może warto pomyśleć o jakiejś reformie tamże, np. przeciągnięciu linii 405, 502, 514, 525 oraz opornego 520 (ze skróceniem do Centralnego) na Chałubińskiego, tak jak kiedyś mówiło się na forum. Dzięki temu pozbylibyśmy się stad pustych przegubów na Marszałkowskiej (no dobra przenieślibyśmy na Chałubińskiego :D ). Odciążony zostałby też przystanek <M> Politechnika w stronę Mokotowa.