Flixbus (d. PolskiBus)

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 lip 2012, 17:19

Do Rzeszowa, Katowic, Zakopanego przez Warszawę? :-s
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 23 lip 2012, 17:25

Z Radomia nocnych (zabieralnych na 100%) połączeń w tamtych kierunkach raczej nie ma, to trzeba sobie inaczej radzić, niestety.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 lip 2012, 18:39

Jechać 9,5h z przesiadką z Radomia do Zakopca autobusami w nocy to już naprawdę szczyt przy dwóch kolejowych połączeniach bezpośrednich.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 23 lip 2012, 18:44

Co kto lubi, ja tam wolę autobus - dla mnie wygodniej, taniej i lepiej - choć akurat do Zakopanego jest bezpośredni PKS po północy z Radomia ;)

Co nie zmienia faktu, że jak ktoś chce, to może sobie pojechać pociagiem - jego sprawa. 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 lip 2012, 19:07

Autobus nie prowadzi wagonów z miejscami leżącymi. :P
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 lip 2012, 19:33

Chyba nie ta kategoria cenowa :-k
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 23 lip 2012, 19:36

Dantte pisze:No, to zaczęli z grubej rury. Przelot 1:45 / 2 godziny.
:arrow: Ze względu na korki w Raszynie jest to czas jak najbardziej realny na tej trasie (bez wjazdu do Grójca i Białobrzegów). Większość PKS-ów pospiesznych zahacza o te dwa miasta, ale na przykład PKS Rzeszów nie zatrzymuje się nigdzie między Warszawą a Radomiem i często zdarzało mi się nim przejechać całą trasę w 90 minut.
Wolfchen pisze:Właśnie, brakuje przystanków na Okęciu
Może to i lepiej, bo da kierowcom możliwość omijania korków w razie uzasadnionej potrzeby. A to przecież linia ekspresowa, więc bez przesady...

Ja liczę natomiast w tej sytuacji na to, że po wejściu PolskiegoBusa na trasę Radom-Warszawa pojawią się jakieś promocje w przelotowych PKS-ach na tym odcinku. Obecnie średnia cena biletu normalnego na kursy pospieszne to 22 złote. Ja i tak pewnie pozostanę właśnie przy tym środku transportu. Po pierwsze - jest więcej kursów (w niektórych okresach nawet co kwadrans), a po drugie - tu zawsze mogę wpaść na dworzec w ostatniej chwili i kupić bilet u kierowcy. Przeważnie trudno jest zaplanować konkretną godzinę powrotu, więc jazda PKS-em zapewnia pod tym względem dużą elastyczność.

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 23 lip 2012, 19:37

fik pisze:Autobus nie prowadzi wagonów z miejscami leżącymi. :P
W PB dosyc wygonie mozna spac na dwóch siedzeniach, dobrze jest jak sie samemu siedzi w 2 czy 3 rzedzie, nie ma tam światełka na podlodze i nic nie oślepia podczas snu :)

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 lip 2012, 19:38

Studencki Radom-Zakopane na kuszetę to 55 PLN. Nocny PB do Zakopca niżej 40 nie schodzi do końca sierpnia.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 23 lip 2012, 19:39

MZ pisze: Ja liczę natomiast w tej sytuacji na to, że po wejściu PolskiegoBusa na trasę Radom-Warszawa pojawią się jakieś promocje w przelotowych PKS-ach na tym odcinku.
A ja liczę na to że PB wykosi część busiarstwa na trasę Radom-W-wa i moze jakis nowy przewoźnik przeniesie sie dzięki temu na trasie W-wa-Mszczonów. Coraz częsciej się zdarza że tu trzeba w busie podróżować na stojąco bo miejsc siedzących brakuje w 20 czy 25 osobowych busach.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 lip 2012, 19:40

Rosa pisze:W PB dosyc wygonie mozna spac na dwóch siedzeniach
Zwłaszcza, jak na drugim ktoś siedzi. Zresztą, umówmy się, porównywanie komfortu spania na dwóch siedzeniach w autobusie z wbijającym się w plecy zapięciem od pasów (jechałem, próbowałem, 10h nie zmrużyłem oka) do kuszetki jest naprawdę idiotyczne.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 23 lip 2012, 19:41

viewtopic.php?p=772265#772265 Odkopię więc właściwszy temat ;)

:arrow: Tabor na P9 to prawdopodobnie Van Hool Altano. :)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 23 lip 2012, 19:45

fik pisze:Studencki Radom-Zakopane na kuszetę to 55 PLN. Nocny PB do Zakopca niżej 40 nie schodzi do końca sierpnia.
Studencki Wolfchena nie obejmuje :> A jeśli tak, to wychodzi już 85 zł i to jest zauważalnie więcej...

[ Dodano: Pon 23 Lip, 2012 19:47 ]
Rosa pisze:W PB dosyc wygonie mozna spac na dwóch siedzeniach,
Z twojej strony te słowa mnie zaskakują :-s
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 23 lip 2012, 19:53

KwZ pisze:Studencki Wolfchena nie obejmuje :> A jeśli tak, to wychodzi już 85 zł i to jest zauważalnie więcej...
Wychodzę z założenia, że człowiek pracujący i zarabiający ma jednak wyższe możliwości finansowe i to student oszczędza każdy grosz. Zazwyczaj.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 23 lip 2012, 20:00

KwZ pisze:Studencki Wolfchena nie obejmuje :>
Jeszcze obejmuje, zaś jak by nie obejmował, zawsze mógłbym mieć jeszcze 1096 (50%). ;)
MZ pisze:Może to i lepiej, bo da kierowcom możliwość omijania korków w razie uzasadnionej potrzeby.
Nie da rady - jest przystanek Postępu po drodze jeszcze.
fik pisze:Studencki Radom-Zakopane na kuszetę to 55 PLN. Nocny PB do Zakopca niżej 40 nie schodzi do końca sierpnia.
Wiesz, że porównywanie ceny biletu normalnego do ulgowego nie jest obiektywne? ;)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ