Co w dzielnicy Ursynów piszczy

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2219
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 27 mar 2013, 21:47

Budzisz pisze:W związku ze zmianami jakie ZTM proponuje odnośnie przebiegu linii 210, chciałbym zabrać głos. Proponowany nowy przebieg linii na odcinku Ursynowskim (jak i obecny przebieg) w bardzo dużej części dubluje się z trasą linii 136 (w proponowanych zmianach obie linie mają kończyć na tym samym krańcu). Chciałbym zaproponować następujący przebieg linii 210 (na odcinku Ursynowskim): Al. Ken - Beli Bartoka - Jastrzębowskiego - Al. KEN - Ciszewskiego - Roentgena - Płaskowickiej - Natolin Płn. Taki przebieg linii pozwoli na zastąpienie likwidowanego 195, na ulicy Beli Bartoka, dzięki temu mieszkańcy ulicy Jastrzębowskiego nie stracą jedynej linii, a także nie będzie się ona dublowała ze 136.
Napisz w tej sprawie do UD oraz ZTM

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 27 mar 2013, 22:47

136 ma podobną trasę do 195, ponieważ kończą na jednej pętli? I don't get it #-o

Budzisz
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:00
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: Budzisz » 27 mar 2013, 23:37

emyl pisze:136 ma podobną trasę do 195, ponieważ kończą na jednej pętli? I don't get it #-o
Przeczytaj dokładnie, nigdzie nie napisałem, że 136 ma podobną trasę jak 195, bo kończą na jedynym krańcu. Odnosiłem się do zmiany jaką proponuje ZTM w przebiegu linii 210. Po co 210 ma jechać po tej samej trasie co 136 przez połowę trasy (na ursynowskim odcinku) skoro może pojechać po części Ursynowa, słabiej skomunikowanej (od ulicy Beli Bartoka).

Napisałem już w tej sprawie do ZTM oraz Urzędu Dzielnicy.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 27 mar 2013, 23:47

Proponowany nowy przebieg 210 na Ursynowie jest taki sam, jak dzisiejszego 195, zatem pytam, co 195 ma wspólnego ze 136 oprócz krańca? Zgadzam się, że ów proponowany przebieg 210 jest bez sensu i powinno nim pojechać 185, ewentualnie 166, ale nadal nie czaję, jaki to ma związek ze 136. Ulica Beli Bartoka ma z jednej strony linię M1, a z drugiej będzie miała częstsze 503. Ewentualnie, jak komuś mało, ma jeszcze 179, które załatwia wszystkie relacje wewnątrzdzielnicowe. Jedyną sensowną przyszłością dla linii 210 jest jej transfer do krainy wiecznych objazdów, a nie krańcowanie na Natolinie.

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 28 mar 2013, 13:50

Budzisz pisze:Chciałbym zaproponować następujący przebieg linii 210 (na odcinku Ursynowskim): Al. Ken - Beli Bartoka - Jastrzębowskiego - Al. KEN - Ciszewskiego - Roentgena - Płaskowickiej - Natolin Płn. Taki przebieg linii pozwoli na zastąpienie likwidowanego 195, na ulicy Beli Bartoka
Za to uniemożliwi zastąpienie na Surowieckiego, Romera i Herbsta.

Na Bartoka mają 209, znacznie bardziej atrakcyjne niż 210, bo przynajmniej wiadomo, kiedy przyjedzie. Poza tym to twoje 210 wiozłoby do Reala w przeciwną stronę niż częste 179. Biorąc pod uwagę, jak marną punktualność ma 210 z centrum, okazałoby się, że nikt by tym nie jeździł. A tak mogłoby chociaż zbierać niedobitki ze 179.

Co nie zmienia faktu, ze 210 jest na Ursynowie zbędne, a zastępstwo za zlikwidowane 195 powinno być zapewnione przez 185.
dzięki temu mieszkańcy ulicy Jastrzębowskiego nie stracą jedynej linii
Dzikie tłumy nią tam jeżdżą.

Budzisz
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:00
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: Budzisz » 28 mar 2013, 13:59

Zwracam uwagę, że 210 w proponowanych zmianach nie będzie już jeździło z centrum, więc może poprawi się jego punktualność

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 28 mar 2013, 14:11

Budzisz pisze:więc może poprawi się jego punktualność
Może trochę. Ale twoja propozycja i tak nie ma sensu - jeśli 210 w ogóle ma istnieć, to powinno jechać w tę samą stronę, co 179 i zbierać pasażerów tegoż, którzy akurat trafili w przerwę między kursami.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 28 mar 2013, 17:45

A najlepiej, żeby poszło do piachu.

Piter232
Posty: 430
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 04 kwie 2013, 23:06

Bastian pisze:planowanie pod komunikację autobusową ciągów Poloneza oraz Zatorze - Hołubcowa
A na kiedy taka komunikacja jest planowana i czy przy okazji nie ma jakichś planów komunikacji na Krasnowolskiej?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 kwie 2013, 23:39

O Krasnowolskiej to się mówiło ze dwa lata temu, ale potem jakoś sprawa przycichła. OIDP rzecz zależała w zasadzie wyłącznie od dzielnicy.
Piter232 pisze:A na kiedy taka komunikacja jest planowana
Odpowiedź brzmi: nie dotyczy :P Funkcją planów zagospodarowania nie jest określanie terminów realizacji, tylko rezerw na przyszłość. Trzeba by poszukać w zadaniach inwestycyjnych, ale wątpię, czy coś konkretnego odnośnie tego obszaru się znajdzie...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Piter232
Posty: 430
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 05 kwie 2013, 0:22

Bastian pisze:Funkcją planów zagospodarowania nie jest określanie terminów realizacji, tylko rezerw na przyszłość.
Nie no, tyle to ja wiem i rozumiem, ale myślałem, że może za ciosem jakieś konkretne plany poszły... no nic, dzięki za zabicie nadziei :D
Bastian pisze:OIDP rzecz zależała w zasadzie wyłącznie od dzielnicy.
Czyli nic się nie ruszy. Szkoda, bo tamta okolica jest wyjątkowo wrednie odcięta od autobusów.

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2219
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 09 kwie 2013, 11:55

Tak z samej ciekawości:
Linia 195. Autobus 4732. Dzisiaj tj. 09.04.2013r. Przystanek Stryjeńskich do Uniwersytet. Odjazd 7:55
Odjazd z przystanku ///// Ile pasażerów w autobusie

STRYJEŃSKICH 9
PILECKIEGO 13
URSYNÓW ZACH. 10
MAKOLĄGWY 12
CENTRUM ONKOLOGII 10
URSYNÓW PŁD. 10
METRO STOKŁOSY 13
DUNIKOWSKIEGO 16
PIĘCIOLINII 23
MEGASAM 29
KOŃSKI JAR 29
METRO URSYNÓW 30
URSYNÓW PŁN. 28
NOWOURSYNOWSKA 27
DOLINA SŁUŻEWIECKA 27
WARNEŃSKA 27
TOR STEGNY 28
KOSTRZEWSKIEGO 35
DOLNA 32
SPACEROWA 34
ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE 34
PL.NA ROZDROŻU 40
PIĘKNA 38
PL.TRZECH KRZYŻY 32
FOKSAL 46
ORDYNACKA 46

Robert 514
Posty: 861
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:14
Lokalizacja: Wawa / Wrocław

Post autor: Robert 514 » 09 kwie 2013, 12:53

jak na gniota to tłoczno

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2219
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 09 kwie 2013, 13:20

Robert 514 pisze:jak na gniota to tłoczno
tjaaa - wolne miejsca jeszcze były:)

Dzisiaj i tak jakoś dużo tego jechało.

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 10 kwie 2013, 0:54

Lukasz436 pisze:Tak z samej ciekawości:
Linia 195. Autobus 4732. Dzisiaj tj. 09.04.2013r. Przystanek Stryjeńskich do Uniwersytet. Odjazd 7:55
Odjazd z przystanku ///// Ile pasażerów w autobusie
195 ma z jednej strony bardzo nierówne zapełnienia, ale z drugiej ma też wiernych pasażerów. Dwa lata temu jeździłem prawie codziennie kursem 7.24 z Końskiego Jaru w kierunku centrum - regularnie widywałem te same twarze.

ODPOWIEDZ