Strona 1 z 10

: 28 gru 2006, 0:56
autor: Gacek
Które linie powinny mieć sobotnie rozkłady jazdy ? I czym miały one różnić od rozkładu DS?

: 28 gru 2006, 3:43
autor: Robert 514
514 w soboty 7.00-16.00 z Woli Grzybowskiej
520 w soboty 7.00-17.00 z Marysina
wiecej wkrótce

: 28 gru 2006, 9:50
autor: Glonojad
9, 24, 26, 36 i być może 17 (to jednak chyba bardziej biurowa niż handlowa linia, może lepsze byłoby 33 albo 19, chociaż...) - co 7,5 w sobotę.
Pomyślałbym jeszcze nad układem silne co 10, słabsze co 20 w DS...

: 28 gru 2006, 10:03
autor: Tm
189 co 12 minut przynajmniej od 7. do 15.

: 28 gru 2006, 10:07
autor: pawcio
9, 24, 26, 36 i być może 17 (to jednak chyba bardziej biurowa niż handlowa linia, może lepsze byłoby 33 albo 19, chociaż...) - co 7,5 w sobotę.
Pomyślałbym jeszcze nad układem silne co 10, słabsze co 20 w DS...
W DŚ, to przede wszystkim 25 i 26. A zdecydownie lepszy byłby układ 10/20.
W ogóle w moim projekcie chciałem właśnie wprowadzić układ 6/10/10 lub 12/20/20, który pozwalałby na dużo swobodniejsze dopbieranie linii do poszczególnych częstotliwości.

: 28 gru 2006, 10:34
autor: TGM
Żadne. Kilka lat temu rozkłady w DS były przeważnie słabsze niż obecnie, a linii z sobotnim rozkładem było niewiele, a sam sobotni rozkład niewiele się różnił od świątecznego. Potem zaczęto poprawiać świąteczne rozkłady. Teraz znów zaczęto psuć DS (180, 189, 500, 506). Na początek więc niech skończą z psuciem rozkładów w DS.

: 28 gru 2006, 10:37
autor: Glonojad
pawcio pisze: W ogóle w moim projekcie chciałem właśnie wprowadzić układ 6/10/10 lub 12/20/20, który pozwalałby na dużo swobodniejsze dopbieranie linii do poszczególnych częstotliwości.
Nie bardzo widzę związek...

: 28 gru 2006, 10:58
autor: Kra
Linie tramwajowe (sobotnie rozkłady jazdy) :
6 - linia obwodowa, może troszkę na wyrost ale dla zachęcenia z korzystania (patrzę z zadowoleniem na jej renesans w DP po reformie).
9 - silna linia dla całej trasy do Gocławka do Okęcia.
23 - silna linia dla Koła, Bemowa i druga na trasie WZ (nie 24 - chyba byłoby za dużo dla Gocławka i Alej).
25 - powód jak w DP
26 - dla Grochowskiej, trasy WZ, Woli i Jelonek.
33 - silna linia na trasie północ, południe (w DS jest bardziej potrzebna niż 17) gdyż łączy miejsca zamieszkania a nie miejsca pracy.
36 - silna linia dla ciągu Puławska - Marszałkowska (lub 18 - tu mi pasuje wraz z zawieszeniem 16, nie wiem na ile potrzebna silna linia na Jagiellońskiej).

zawieszenie 16 - 33 ją zastąpi na ciągu płn-płd.

Uważam, że na każdym ważnym ciągu powinno być 1-2 linii wzmocnionych (nie więcej). Częstotliwość 10/15 (10 w godzinach szczytu sobotniego czyli bez wzmocnienia rano).

Linie autobusowe (tutaj tylko ograniczę się do Bielan i Żoliborza) :
121 (sb i nd) - by wreszcie poprawić dojazd do metra w DS (co 15 min).
184 (sb i nd) - co 12/15 - po wycofaniu 105 na Al. Reymonta trudno czasem się dostać do busa.
186 - wydłużyć takt co 15 min do ok. 20 - to najszybsze połączenie z Wolą i Ochotą.

: 28 gru 2006, 11:02
autor: mobil one
Kra pisze:186 - wydłużyć takt co 15 min do ok. 20 - to najszybsze połączenie.
Tradycyjne pytanie-skąd brygady?!

: 28 gru 2006, 11:03
autor: Paweł84
723 :arrow: w soboty co 15 minut. Jedyna linia do największego po Warszawie miasta w aglomeracji obsługiwanego przez ZTM (mniejsze Piaseczno ma duet 709/727 co 10 minut). W soboty w autobusach jest ciasno. (studenci zaoczni, ludze jadący do/z pracy, "zakupowicze"). Oczywiście niech Legionowo coś tam dopłaci ale żeby nie była to kwota wzięta z kosmosu. ;-)

: 28 gru 2006, 11:03
autor: pawcio
inż. Glonojad pisze:
pawcio pisze: W ogóle w moim projekcie chciałem właśnie wprowadzić układ 6/10/10 lub 12/20/20, który pozwalałby na dużo swobodniejsze dopbieranie linii do poszczególnych częstotliwości.
Nie bardzo widzę związek...
Mniej brygad potrzeba na częstotliwość 6 niż 5, przez co więcej linii niż obecnie mogłoby dostać wyższą częstotliwość.

: 28 gru 2006, 12:04
autor: Kleszczu
Tm pisze:189 co 12 minut przynajmniej od 7. do 15.
Zdecydowanie tak. Nawet bym się skołonił do częstotliwościco 10 minut :-k

: 28 gru 2006, 12:11
autor: person
Kra pisze:23 - silna linia dla Koła, Bemowa i druga na trasie WZ (nie 24 - chyba byłoby za dużo dla Gocławka i Alej).
Ale 23 jedzie z/do Bemowa w duecie z 13-tką dającą (teoretycznie;) całkiem niezłą częstotliwość...

Moim zdaniem w soboty częściej powinny jeździć obecne linie tramwajowe magistralne.

Autobusowe... czy 517 w niedzielę co 10 minut to nie za dużo?

: 28 gru 2006, 12:55
autor: R-9 Chełmska
TGM pisze:Żadne. Kilka lat temu rozkłady w DS były przeważnie słabsze niż obecnie, a linii z sobotnim rozkładem było niewiele, a sam sobotni rozkład niewiele się różnił od świątecznego. Potem zaczęto poprawiać świąteczne rozkłady. Teraz znów zaczęto psuć DS (180, 189, 500, 506). Na początek więc niech skończą z psuciem rozkładów w DS.
=D>
Wzmacniać rozkłady w DS, nie tworzyć ogromnych kombinacji... A jeżeli już, to 130 w soboty do 23.

: 28 gru 2006, 12:56
autor: person
R-9 Chełmska pisze:Wzmacniać rozkłady w DS, nie tworzyć ogromnych kombinacji...
Dlaczego w takim razie metro ma podział na rozkłąd sobotni i niedzielno-świąteczny?
Bo w sobotę więcej ludzi jeździ KM, niż w niedzielę? :-s