Strona 1 z 3

: 14 lis 2009, 15:34
autor: Frencher
Na wstępie proszę o nie włączanie tymczasowo niniejszego postu do innego wątku, gdyz jest to ważna sprawa, i nie chcę aby zginęła w czeluściach innych dyskusji.

Szanowni koledzy z ZTM :!:
Mam do Was takie oto pytanie, i liczę na odpowiedz z uzasadnieniem.
Robiąc rozkład linii 738 zaplanowaliście pierwsze 3 kursy w DS rano jako przejazdy techniczne do Radzymina. Delikatnie mówiąc była to decyzja kuriozalna, zważywszy na to jak często kursuje w tych godzinach kursuje linia 718.
Nagminną praktyką (ku uciesze pasażerów) jest to, że kursy te MZA realizuje poza rozkładem normalnie zbierając pasażerów z przystanków - ale tych kursów w rozkładzie nie ma, i mało kto wie o takiej możliwości.
Specjalnie nie podaję dat, numerów taborowych i brygad aby przypadkiem jakiś kierowca nie miał nieprzyjemności z powodu tego że wykazał się odrobiną rozsądku i ludzkiej życzliwości w stosunku do oczekujących pasażerów (szczególnie teraz w zimowym okresie).
Pytanie: Czy nie widzicie absurdu tej sytuacji :?: Nawet kierowcy sami z siebie nie przestrzegają tych przejazdów technicznym tym bardziej że PT jest i tak w pełni płatny.
Jakie są powody, że nie można tych kursów oficjalnie wpisać w rozkład jazdy :?:

Liczę że ktoś kompetentny będzie miał cywilną odwagę odpowiedzieć na moje pytania.

: 14 lis 2009, 15:39
autor: JKTpl
Może za przejazdy z pasażerami Radzymin płaci więcej, a nie chce?

: 14 lis 2009, 16:02
autor: Paweł D.
JKTpl pisze:Może za przejazdy z pasażerami Radzymin płaci więcej, a nie chce?
A nie jest to przypadkiem błąd w informacji przystankowej?

: 14 lis 2009, 17:32
autor: Adam G.
Frencher, Ty chyba nie rozumiesz, że z takimi pretensjami to należy uderzać do Urzędu Miasta, a nie ZTMu.

: 14 lis 2009, 17:53
autor: Paweł D.
Adam G. pisze:Frencher, Ty chyba nie rozumiesz, że z takimi pretensjami to należy uderzać do Urzędu Miasta, a nie ZTMu.
Żeby gdziekolwiek uderzyć z pretensjami, trzeba wiedzieć, co jest grane w tej kwestii.

: 14 lis 2009, 19:50
autor: pawcio
Ja bym zaczął od kwestii, czy jest to sprawa rozkładu, czy tylko informacji przystankowej. Czego w domu w sobotę w żaden sposób sprawdzić nie mogę. Zakładam jednak, że jest to ta druga kwestia, bo wątpię, by MZA łyknęło kursy za darmo do Radzymina.

: 14 lis 2009, 20:03
autor: Desert
Nic nowego ci powiem z takimi praktykami, często gęsto rano wyjeżdzające wozy ze Stalowej na 127/169/500 etc etc, które powinny PT polecieć na pętle, ku uciesze paxów włączają się NIEROZKŁADOWO od żaby, częsta praktyka :-k
Chyba że ktoś miał jakieś opóznionie z wyjazdem to już se darował... Oparte na faktach ;-)

: 14 lis 2009, 20:51
autor: Frencher
pawcio pisze:Ja bym zaczął od kwestii, czy jest to sprawa rozkładu, czy tylko informacji przystankowej. Czego w domu w sobotę w żaden sposób sprawdzić nie mogę. Zakładam jednak, że jest to ta druga kwestia, bo wątpię, by MZA łyknęło kursy za darmo do Radzymina.
Z rozkładu wynika, że rano w DS 3 pierwsze kursy lecą na pusto do Radzymina, i stamtąd dopiero liniowo włączają się do ruchu. Dla mnie jest to głupota w najczystszej postaci.
Adam G. pisze:Frencher, Ty chyba nie rozumiesz, że z takimi pretensjami to należy uderzać do Urzędu Miasta, a nie ZTMu.
A to Urząd układa rozkład czy ZTM :?: Pomijam już fakt, iż te PT są płatne (o czym była mowa w innym wątku) więc pewnie samorządy Marek i Radzymina dopłacają do tych pustych przelotów :-?

: 14 lis 2009, 21:06
autor: pawcio
Frencher pisze:Z rozkładu wynika, że rano w DS 3 pierwsze kursy lecą na pusto do Radzymina, i stamtąd dopiero liniowo włączają się do ruchu. Dla mnie jest to głupota w najczystszej postaci.
Z rozkładów przystankowych możesz stwierdzić, że to co w nich jest, to jest. A co jest poza nimi, tego się z nich nie dowiesz i używanie ich jako źródła wiedzy w tym zakresie może być ryzykowne.
Frencher pisze:A to Urząd układa rozkład czy ZTM :?:
Układa ZTM, ale gminy muszą je zatwierdzić.
Frencher pisze:Pomijam już fakt, iż te PT są płatne (o czym była mowa w innym wątku) więc pewnie samorządy Marek i Radzymina dopłacają do tych pustych przelotów :-?
Przejazdy Techniczne są bezpłatne. Wyjątkiem są brygady ponadplanowe, ale tych na tak długie kilometrowo brygady się nie typuje.

: 15 lis 2009, 0:25
autor: Dęboszczak
pawcio pisze:
Frencher pisze:Z rozkładu wynika, że rano w DS 3 pierwsze kursy lecą na pusto do Radzymina, i stamtąd dopiero liniowo włączają się do ruchu. Dla mnie jest to głupota w najczystszej postaci.
Z rozkładów przystankowych możesz stwierdzić, że to co w nich jest, to jest. A co jest poza nimi, tego się z nich nie dowiesz i używanie ich jako źródła wiedzy w tym zakresie może być ryzykowne.
Frencher pisze:A to Urząd układa rozkład czy ZTM :?:
Układa ZTM, ale gminy muszą je zatwierdzić.
Frencher pisze:Pomijam już fakt, iż te PT są płatne (o czym była mowa w innym wątku) więc pewnie samorządy Marek i Radzymina dopłacają do tych pustych przelotów :-?
Przejazdy Techniczne są bezpłatne. Wyjątkiem są brygady ponadplanowe, ale tych na tak długie kilometrowo brygady się nie typuje.
Wszystkie dojazdy są do Radzymina są płatne. Tę niedoróbkę poprawi się przy okazji.

: 15 lis 2009, 16:02
autor: Frencher
Dęboszczak pisze:Wszystkie dojazdy są do Radzymina są płatne. Tę niedoróbkę poprawi się przy okazji.
Pozwolisz że się dopytam:
:arrow: Dlaczego tych kursów nie można było wpisać w rozkład w chwili tworzenia obecnego rozkładu :?:
:arrow: Co dla Ciebie oznacza termin "przy okazji" :?:

A pytam się nie bez przyczyny, bo już drugi rok zabieracie się do koordynacji linii 718 i 732 (aby 732 nie uciekało 2 minuty przed 718 i tym samym nie możliwa jest przesiadka) a miało to być zrobione "przy okazji". Tych "okazji" było już wiele przy rożnego rodzaju objazdach, rozkładach specjalnych etc. ale chyba dla Was tej właściwej "okazji" jeszcze nie było. Dlatego proszę o sprecyzowanie terminu "przy okazji" :arrow: to jest tydzień :?: dwa :?: miesiąc :?: kwartał :?: rok :?: dekada :?: wiek :?: Co oznacza w przybliżeniu "przy okazji" :?:

: 15 lis 2009, 17:10
autor: Dęboszczak
Frencher pisze:
Dęboszczak pisze:Wszystkie dojazdy są do Radzymina są płatne. Tę niedoróbkę poprawi się przy okazji.
Pozwolisz że się dopytam:
:arrow: Dlaczego tych kursów nie można było wpisać w rozkład w chwili tworzenia obecnego rozkładu :?:
:arrow: Co dla Ciebie oznacza termin "przy okazji" :?:

A pytam się nie bez przyczyny, bo już drugi rok zabieracie się do koordynacji linii 718 i 732 (aby 732 nie uciekało 2 minuty przed 718 i tym samym nie możliwa jest przesiadka) a miało to być zrobione "przy okazji". Tych "okazji" było już wiele przy rożnego rodzaju objazdach, rozkładach specjalnych etc. ale chyba dla Was tej właściwej "okazji" jeszcze nie było. Dlatego proszę o sprecyzowanie terminu "przy okazji" :arrow: to jest tydzień :?: dwa :?: miesiąc :?: kwartał :?: rok :?: dekada :?: wiek :?: Co oznacza w przybliżeniu "przy okazji" :?:
Teraz raczej nie ma potrzeby koordynacji 732 z 718/738 w ds już mamy inne częstotliwości.
Na pewno jakaś okazja będzie np. korekta rozkładu jazdy 732 - bo teraz rano postoje są ciut za małe na Żeraniu.

: 16 lis 2009, 0:05
autor: Ikarus 5780
Z jednej strony tak, ale z Rejtana do Warszawy dużo kursów się pokrywa. Nie jest to narzekanie, a stwierdzenie faktu. O szczycie nie wspominam, bo wtedy i tak wszystko jeździ jak chce w związku z korkami.
DŚ - 718/738 -> 55 minut po pełnej godzinie, 732 -> 58 minut.
DP - 718/738 -> 32 minuty po pełnej godzinie oraz kursy 738 10:02, 12:02, 14:02, 732 -> 31 minut po pełnej godzinie oraz 10.06 (tu względnie), 12:01, 14:01.

Wiadomo jaki jest stereotyp - każdy jeździ do Warszawy więc po co koordynacja linii jeżdżących w inne miejsca do Warszawy i "rozstających się jeszcze w Markach. Otóż jest inaczej, ponieważ na odcinku Pustelnik - Fabryczna (szczególnie), choć do Szkolnej też sporo osób do szkoły jeździ naprawdę sporo pasażerów, nie mówiąc o sytuacjach, kiedy jest wtorek albo piątek (dni targu w Markach).

: 16 lis 2009, 6:40
autor: Frencher
Dęboszczak pisze:
Frencher pisze:Pozwolisz że się dopytam:
:arrow: Dlaczego tych kursów nie można było wpisać w rozkład w chwili tworzenia obecnego rozkładu :?:
:arrow: Co dla Ciebie oznacza termin "przy okazji" :?:

A pytam się nie bez przyczyny, bo już drugi rok zabieracie się do koordynacji linii 718 i 732 (aby 732 nie uciekało 2 minuty przed 718 i tym samym nie możliwa jest przesiadka) a miało to być zrobione "przy okazji". Tych "okazji" było już wiele przy rożnego rodzaju objazdach, rozkładach specjalnych etc. ale chyba dla Was tej właściwej "okazji" jeszcze nie było. Dlatego proszę o sprecyzowanie terminu "przy okazji" :arrow: to jest tydzień :?: dwa :?: miesiąc :?: kwartał :?: rok :?: dekada :?: wiek :?: Co oznacza w przybliżeniu "przy okazji" :?:
Teraz raczej nie ma potrzeby koordynacji 732 z 718/738 w ds już mamy inne częstotliwości.
Na pewno jakaś okazja będzie np. korekta rozkładu jazdy 732 - bo teraz rano postoje są ciut za małe na Żeraniu.
Nie odpowiedziałeś na moje pytania.
Przy takim podejściu to na wpisanie tych kursów "widmo" do rozkładu linii 738 poczekamy co najmniej tyle, ile czekamy na poprawę rozkładu linii 732 czyli ponad 2 lata ](*,)

: 21 lis 2009, 22:23
autor: bartoni722
No to ja napiszę tu żeby nie zakładać nowego tematu ;)
011/136:
Kurs 14:16 z Młynowa,wg rozkładu przyjeżdża z R-7 jako PT.Czy jest poprostu nie wpisane w rozkłady?Pytam bo prawie codziennie widzę ok.14:05 tę brygadę wjeżdżającą na Młynów a w rozkładach nic o tym nie ma.
To samo z 012/136 czyli kurs 14:46 z Młynowa
I 013/136 czyli kurs o 15:06 z Młynowa.