Strona 1 z 2

: 05 sty 2010, 12:01
autor: dzidek
Dziś miałem okazję przejeździć poranny dodatek wtyczkę na tej linii i teraz moje pytania:
jak długo będzie utrzymywał się obecny stan na 521? Niedość, że autobusy nie zatrzymują się na przystanku Wiatraczna 03 jak pełne kursy na Szczęśliwice uniemożliwiając dogodne przesiadanie się w tramwaj (a chyba taki cel miał być skróconych kursów) to do tego o ile z Falenicy wtyczki nie wyjeżdżają w stadach z pełnymi kursami na Szczęśliwice tak niemal zawsze w stronę Falenicy wtyczki od Wiatraka do Falenicy jadą razem z pełnymi kursami z Szczęśliwic (co za marnowanie wozów!). Do tego kursy skrócone nie mają żadnej ekspedycji, kierowcy mają do dyspozycji tylko toi-toika na pętli w Falenicy (jak komuś się zachce kupę to chyba musi całą zmianę przetrzymać bo inaczej się nie załatwi, kobiety tak samo mają bardzo utrudnioną pracę na tych skróconych kursach gdyż nawet z wysiusianiem się mają wielki problem). Do tego w momencie końca szczytu gdy wszystkie kursy mają śniadaniową przerwę nikt nie wie kto pierwszy jedzie. Wtyczki muszą się przeciskać między całkami i dodatkami gdyż przyjeżdżając później odjeżdżają pierwsze. Na pętli staje po 4-5 autobusów i kompletnie blokuje się zawrotka. Do tego 146 w konsekwencji ma wielkie problemy z odjazdami. I jeszcze sprawa postojów o ile dodatki mają jako takie tak wtyczki stoją po 6-7 min na Falenicy i w ogóle na Wiatraku przez co jeżdżą niemal w koło. Dopiero przed zjazdem wtyczki mają dłuższe postoje.
Jeżeli taka sytuacja musi się utrzymywać to może przynajmniej niech rozkład wtyczek będzie tak ułożony by te nie musiały przeciskać się między całkami i dodatkami na pętli gdyż jest na niej bardzo ciasno. Przydałyby się trochę dłuższe postoje na Falenicy no i możliwość skorzystania z normalnych toalet. Rozumiem, że jeżeli mam napisane w karcie drogowej kraniec Wiatraczna-WC w ekspedycji to zawracając na rondzie Wiatraczna nie muszę stawać na przystanku Wiatraczna 22 tylko mogę wjechać na pętlę i pod ekspedycją wysiąść do toalety?
Proszę o odpowiedź kogoś kto się w miarę orientuje w tych sprawach.
Pzdr.

: 05 sty 2010, 13:11
autor: Flash8222
dzidek pisze:Rozumiem, że jeżeli mam napisane w karcie drogowej kraniec Wiatraczna-WC w ekspedycji to zawracając na rondzie Wiatraczna nie muszę stawać na przystanku Wiatraczna 22 tylko mogę wjechać na pętlę i pod ekspedycją wysiąść do toalety?

Ja bym tak zrobił gdybym musiał iść do ubikacji i napisał stosowną informację w karcie drogowej ;)

Wjazd na kraniec Wiatraczna, w celu skorzystania z ubikacji na ekspedycji (Brak higienicznych warunków na krańcu Falenica)

: 05 sty 2010, 13:29
autor: dzidek
Flash8222 pisze:
dzidek pisze:Rozumiem, że jeżeli mam napisane w karcie drogowej kraniec Wiatraczna-WC w ekspedycji to zawracając na rondzie Wiatraczna nie muszę stawać na przystanku Wiatraczna 22 tylko mogę wjechać na pętlę i pod ekspedycją wysiąść do toalety?

Ja bym tak zrobił gdybym musiał iść do ubikacji i napisał stosowną informację w karcie drogowej ;)

Wjazd na kraniec Wiatraczna, w celu skorzystania z ubikacji na ekspedycji (Brak higienicznych warunków na krańcu Falenica.
Faktycznie można wpisać w kartę uzasadnienie zmiany trasy (bo zajechanie na kraniec Wiatraczna to pominięcie jednego przystanku). Dzięki za podpowiedź :)

: 05 sty 2010, 15:34
autor: Websterek
Cóż, ja uważam, że jeśli dalej będziesz miał tą brygadę, lub inną wtyczkę, to warto smarować wszystkie uwagi w karcie, teoretycznie ktoś to sprawdza, więc może warto?

: 05 sty 2010, 15:40
autor: Wolfchen
Na pewno warto, zawsze będzie "alibi", że problem był wielokrotnie sygnalizowany... :P

: 05 sty 2010, 16:20
autor: NR
w piśmie MZA/RN/IV/2009 jest napisane iż kierowcy obsługujący linię 115,123,125,315,415,515,521 jadąc w kierunku Pl. Szembeka w uzasadnionych wypadkach mogą korzystać z sanitariatu w ekspedycji na krańcu Wiatraczna

W karcie skróconego 521 jest wpisana ta ekspedycja zgodnie z tym pismem

Podobna sytuacja występuje też w przypadku n/w ekspedycji :
PL HALLERA :arrow: 144,170,509
TROCKA :arrow: 156,202
ŻERAŃ FSO :arrow: 144,503,509
ŁUKOWSKA :arrow: 115
WILGA :arrow: 123,411
MARYSIN :arrow: 115,173,305,315
SADYBA :arrow: 108,180,422 (-> Wilanów)
WILANÓW :arrow: 164,519
STEGNY :arrow: 108,141,148,189 (-> ul. Sikorskiego)
WILANOWSKA :arrow: 107,505,700 (107,505 -> Centrum)
GÓRCZEWSKA :arrow: 154
BEMOWO :arrow: 410
MIĘDZYLESIE :arrow: 147
WILSONA :arrow:
116,157,205 -> Żoliborz
114-> Podgrodzie
185 :arrow: Ursynów Zachodni

: 05 sty 2010, 16:36
autor: mw158979
dzidek pisze:Dziś miałem okazję przejeździć poranny dodatek wtyczkę na tej linii
Ktore kursy miales z Falenicy i jaka frekwencja na poszczegolnych w strone Wiatraka?

Jaki to ma dojazd oraz zjazd?

: 05 sty 2010, 17:15
autor: dzidek
mw158979 pisze:
dzidek pisze:Dziś miałem okazję przejeździć poranny dodatek wtyczkę na tej linii
Ktore kursy miales z Falenicy i jaka frekwencja na poszczegolnych w strone Wiatraka?

Jaki to ma dojazd oraz zjazd?
Z Falenicy jakoś po 6 i koło 7:30 a później zjazd przed 9. Co do frekwencji to z uwagi na bardzo częste odjazdy mniej więcej co 5 min.frekwencja jak znalazł na solówkę. Trochę osób stało ale bez tragedii. Wiadomo tym kursem koło 7:30 więcej osób. Wyjazd i zjazd po trasie z GUSu do Falenicy i na odwrót. Wyjazdowym kursem pustki w wozie za to zjazdowym dość sporo osób do samego M. Politechnika. I to mimo iż przed moim 521 jechało 523 i 188.

NR dzięki za informację! Właśnie takiej potrzebowałem :) A czy jadąc 157 na Szczęśliwicach też można w ten sposób skorzystać z toalety?

: 11 sty 2010, 9:06
autor: levar
NR pisze:Podobna sytuacja występuje też w przypadku n/w ekspedycji :
PL HALLERA :arrow: 144,170,509
TROCKA :arrow: 156,202
ŻERAŃ FSO :arrow: 144,503,509
ŁUKOWSKA :arrow: 115
WILGA :arrow: 123,411
MARYSIN :arrow: 115,173,305,315
SADYBA :arrow: 108,180,422 (-> Wilanów)
WILANÓW :arrow: 164,519
STEGNY :arrow: 108,141,148,189 (-> ul. Sikorskiego)
WILANOWSKA :arrow: 107,505,700 (107,505 -> Centrum)
GÓRCZEWSKA :arrow: 154
BEMOWO :arrow: 410
MIĘDZYLESIE :arrow: 147
WILSONA :arrow:
116,157,205 -> Żoliborz
114-> Podgrodzie
185 :arrow: Ursynów Zachodni
:-k Tylko czy przeciętny kierowca wie, że przysługuje mu takie prawo?

: 11 sty 2010, 9:54
autor: drapka
No i pasażerowie. Bo się mogą lekko zdziwić, że autobus zajeżdża na pętlę na siusiu:)

: 11 sty 2010, 12:19
autor: JKTpl
drapka pisze:No i pasażerowie. Bo się mogą lekko zdziwić, że autobus zajeżdża na pętlę na siusiu:)
Przypomniała mi się moja podróż opóźnionym o 20 minut (z Karolina...) 112.
Na Nowym Bemowie kerowca stanął za przystankiem, otwiera wszystkim drzwi i wygłasza: "Kto chce, niech wychodzi, kto chce, niech zostanie. Ja idę szczać."

: 11 sty 2010, 13:21
autor: NR
JKTpl pisze:Przypomniała mi się moja podróż opóźnionym o 20 minut (z Karolina...) 112.
Na Nowym Bemowie kerowca stanął za przystankiem, otwiera wszystkim drzwi i wygłasza: "Kto chce, niech wychodzi, kto chce, niech zostanie. Ja idę szczać."
a linia 112 która zajechała na Podgrodzie po wodę ?

: 12 sty 2010, 0:36
autor: MZ
JKTpl pisze:"Kto chce, niech wychodzi, kto chce, niech zostanie. Ja idę szczać."
:arrow: Nooo, kultura pełną gębą! #-o

: 12 sty 2010, 1:16
autor: levar
Jak już jesteśmy przy kulturze:
wsiadłem sobie pewnego razu w 117 na pętli w Wilanowie, zająłem radośnie przednie siedzenie po prawej stronie, a kierowca, stary dziad z R-10, wyszedł sobie z autobusu, stanął przed przednią szybą vis a vis kierownicy, zaczął gmerać przy rozporku i najzwyczajniej w świecie, jak gdyby nigdy nic, wylał się na autobus :szok:. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby(m):
- nie siedział na pierwszym siedzeniu
- pętla była nieekspediowana.
](*,) ](*,) ](*,)

: 12 sty 2010, 7:58
autor: 5280
levar pisze:Jak już jesteśmy przy kulturze:
wsiadłem sobie pewnego razu w 117 na pętli w Wilanowie, zająłem radośnie przednie siedzenie po prawej stronie, a kierowca, stary dziad z R-10, wyszedł sobie z autobusu, stanął przed przednią szybą vis a vis kierownicy, zaczął gmerać przy rozporku i najzwyczajniej w świecie, jak gdyby nigdy nic, wylał się na autobus :szok:. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby(m):
- nie siedział na pierwszym siedzeniu
- pętla była nieekspediowana.
](*,) ](*,) ](*,)
To miał w spodnie robić?? :D