Katastrofa polskiego rzą…dowego Tupolewa

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Katastrofa polskiego rzą…dowego Tupolewa

Post autor: Rosa » 10 kwie 2010, 9:53

Jesli potwierdza się te tragiczne informacje to będzie trzęsienie ziemi w Polsce :(
Miejmy nadzieje że zdarzy się jednak cud.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 10 kwie 2010, 9:53

Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - zginęło 87 osób


W Smoleńsku rozbił się samolot prezydenta Lecha Kaczyńskiego Tupolew 154-M. - Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewo. Pożar jest już ugaszony - powiedział Paszkowski. Rosyjskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych podało, że 87 osób zginęło.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział w TVN24, że na pokładzie był prezydent Kaczyński z małżonką, szef IPN i wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński.

Lech Kaczyński leciał na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Pilot747
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2010, 8:04

Post autor: Pilot747 » 10 kwie 2010, 9:56

Z działu maintace: Samolot był po przeglądzie stan gotowości zgłoszono na godzinę 00:00 czyli ok 6 h przed odlotem. Sam osobiście znałem pilotów którzy polecieli z delegacją rządową. Mam nadzieje żezdarzy się cud. Stare rosyjskie wraki :( Tak jak jeden z moich kolegów (który latał na tutkach) mówił: To coś kiedyś spadnie i narobi przykrości wszystkim; wykrakał :(:(:( :beczy: :beczy: :rip:

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 10 kwie 2010, 10:15

Rozbił się samolot Lecha Kaczyńskiego. Prawdopodobnie nikt nie przeżył


Prawdopodobnie nikt nie przeżył katastrofy samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Maszyną leciało 87 osób. Tu-154 rozbił się podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewo. Pożar jest już ugaszony - poinformował rzecznik resortu dyplomacji Piotr Paszkowski. Trwa akcja ratownicza.

Lech Kaczyński leciał do Smoleńska na uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni NKWD sprzed 70 lat.

Po informacji o katastrofie z Gdańska do Warszawy wyruszył premier. Donald Tusk zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów.
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-r ... nId,271711

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 10 kwie 2010, 10:24

Potwierdzone jest, że nikt nie przeżył...

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1745
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 10 kwie 2010, 10:35

Tragedia niewyobrażalna. Niestety, szczęścia zabrakło.... Mści się odkładanie ważnych decyzji o wymianie samolotów rządowych z uwagi na doraźne gierki polityczne...
Tyle było sygnałów ostrzegawczych w postaci awarii i rozmaitych zdarzeń / choćby wyprawa na Haiti.../. Jakże ponury i złowieszczy ładunek zawiera teraz temat o rządowych samolotach w Joemonsterze ciągnięty od przeszło 5 lat.....
Idiokracja nas otacza

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 10 kwie 2010, 10:39

Ria Nowosti podaje, że liczba ofiar wynosi 134 osoby (choć mam wrażenie, że na pokład może wejść 90 osób?) :-k

Ogólnie, wygląd tragiczny. Nadpalony kadłub, szczątki rozrzucone na wielkim terenie... :neutral:

Najważniejsze osoby poległe w katastrofie (za RMF24):

Lech Kaczyński

Szef Sztabu Generalnego WP gen. Franciszek Gągor

Maria Kaczyńska

Ostatni prezydent RP na uchodźstwie, Ryszard Kaczorowski

Jerzy Szmajdziński

Władysław Stasiak

Aleksander Szczygło

Paweł Wypych

Mariusz Handzlik

Andrzej Kremer

Andrzej Przewoźnik

Grzeogrz Dolniak

Przemysław Gosiewski

Zbigniew Wassermann

Janusz Kochanowski

Sławomir Skrzypek

Janusz Kurtyka

Bp Tadeusz Płoski
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 10 kwie 2010, 10:46

Wolfchen pisze:Ria Nowosti podaje, że liczba ofiar wynosi 134 osoby (choć mam wrażenie, że na pokład może wejść 90 osób?) :-k
Piotr Paszkowski powiedział, że ten samolot weźmie max 94 osoby.

Na tej liście brakuje m.in.

Krzysztof Putra
Maciej Płażyński
Grażyna Gęsicka
Aleksandra Natalii-Świat

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 10 kwie 2010, 10:49

Mam jakieś dziwne przeczucie, że Ruskie maczali swoje tłuste palce w tej katastrofie.

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 10 kwie 2010, 10:50

Jeszcze pewnie się okaże że ktos tam się uratował bo nie zdążył na samolot, ktos inny miał jechac pociągiem a dostał miejsce w samolocie.
Połączenie starego samolotu, złej pogody, marnego lotniska bez nowoczesnego wyposazenia i mamy katastrofę.

Straszna tragedia ktora spowoduje że o Katyniu szybko nie zapomnimy.

[ Dodano: |10 Kwi 2010|, 2010 10:52 ]
Flash8222 pisze:Mam jakieś dziwne przeczucie, że Ruskie maczali swoje tłuste palce w tej katastrofie.
Dla nich ta katasrofa jest czyms najgorszym co się mogło przytrafić. Przez tą tragedię cały swiat się dowie w jakim celu tam nasza delegacja leciała.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 2873
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 10 kwie 2010, 10:53

Flash8222 pisze:Mam jakieś dziwne przeczucie, że Ruskie maczali swoje tłuste palce w tej katastrofie.
Skrzynek nie da się znaleźć, Miedwiediew wali pokazówę, jaki to pomocny...
Jednakże jeszcze nie rzucałbym oskarżeniami. Tylko NATO powinno być w stanie gotowości.

Neoś_998
Posty: 266
Rejestracja: 09 mar 2009, 15:13
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Neoś_998 » 10 kwie 2010, 10:53

Nie osądzajmy nikogo, nie mamy dowodów, wszystko się wyjaśni. Rosjanie robią co mogą.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 kwie 2010, 10:53

Tragedia straszna.

Na dzisiaj jednak nie ma dowodu, że przyczyną był stan techniczny samolotu. To było ponoć lotnisko wojskowe, nie wykorzystywane w ruchu liniowym dużym samolotów komunikacyjnych... nie czas na oskarżenia.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 10 kwie 2010, 10:56

Neoś_998 pisze:Nie osądzajmy nikogo, nie mamy dowodów, wszystko się wyjaśni. Rosjanie robią co mogą.
Żeby zatuszować sprawę jak się tylko da! Nie zdziwię się jak nie znajdą się czarne skrzynki!

Neoś_998
Posty: 266
Rejestracja: 09 mar 2009, 15:13
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Neoś_998 » 10 kwie 2010, 10:58

Dzisiaj można się powstrzymać od tego typu komentarzy prawda jest taka, że te samoloty już dawno powinny zostać wycofane.

ODPOWIEDZ