Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
Nie wydaje mi się. Wystarczyłoby powołać komisję konkursową.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
Coś takiego kosztuje, poza tym nie wyobrażam sobie żeby producent, który przegrał za fatalny wygląd pojazdu nie odwoływał się od tego do sądu.
O ile przetarg nie będzie unieważniony to: Z Manów można się cieszyć (12 m), ale z Mercedesów już nie bardzo. Pamiętamy doskonale to, że podczas testów II gen. Conecto zdecydowanie częściej stały w naprawach niż obsługiwały połączenia z "Kleszczowej". A wygląd, jak to wygląd - komuś może się podobać, komuś nie.
MZA może jednak wymusić I generację i możemy zapomnieć o awaryjności.
MZA może jednak wymusić I generację i możemy zapomnieć o awaryjności.
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2
- MilosnikKomunikacji
- Posty: 1246
- Rejestracja: 01 wrz 2015, 20:26
- Lokalizacja: Bródno-Podgrodzie
- Kontakt:
Tak jak już napisałem - wyjechał tylko pierwszego dnia, a około 13:00 bodajże został podmieniony i już więcej nie wyjechał. To tyle z obsługiwania połączeń z "Kleszczowej". Więc pewnie tylko na początku próbowano coś robić, aby to naprawić. Awaryjność pojazdu jest chyba na takim samym poziomie co I generacji - w Warszawie nie wyrabiały po prostu fotokomórki, a więc usterka spokojnie do naprawy w seryjnej produkcji...zxcvbnm pisze:O ile przetarg nie będzie unieważniony to: Z Manów można się cieszyć (12 m), ale z Mercedesów już nie bardzo. Pamiętamy doskonale to, że podczas testów II gen. Conecto zdecydowanie częściej stały w naprawach niż obsługiwały połączenia z "Kleszczowej". A wygląd, jak to wygląd - komuś może się podobać, komuś nie.
MZA może jednak wymusić I generację i możemy zapomnieć o awaryjności.
Do spokojnej naprawy, albo znając Polskie realia, jakoś to będzie i będą naprawiać potem przez cały okres gwarancyjny.MilosnikKomunikacji pisze:Tak jak już napisałem - wyjechał tylko pierwszego dnia, a około 13:00 bodajże został podmieniony i już więcej nie wyjechał. To tyle z obsługiwania połączeń z "Kleszczowej". Więc pewnie tylko na początku próbowano coś robić, aby to naprawić. Awaryjność pojazdu jest chyba na takim samym poziomie co I generacji - w Warszawie nie wyrabiały po prostu fotokomórki, a więc usterka spokojnie do naprawy w seryjnej produkcji...zxcvbnm pisze:O ile przetarg nie będzie unieważniony to: Z Manów można się cieszyć (12 m), ale z Mercedesów już nie bardzo. Pamiętamy doskonale to, że podczas testów II gen. Conecto zdecydowanie częściej stały w naprawach niż obsługiwały połączenia z "Kleszczowej". A wygląd, jak to wygląd - komuś może się podobać, komuś nie.
MZA może jednak wymusić I generację i możemy zapomnieć o awaryjności.
https://www.uzp.gov.pl/kio/wokanda/dzisiejsza
Wokanda na dzień 08.05.2017
Sala rozpraw: 510
Godzina: 10:00
Sygn. akt: 741/17
Odwołujący: Europa Express City Sp. z o.o. - Warszawa
Zamawiający: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, działający w imieniu i na rzecz Miasta Stołecznego Warszawa - Warszawa
Sala rozpraw: 510
Godzina: 10:00
Sygn. akt: 746/17
Odwołujący: Michalczewski Sp. z o.o. - Radom
Zamawiający: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, działający w imieniu i na rzecz Miasta Stołecznego Warszawa - Warszawa
Już mogli by sobie darować. I tak EEC nie ma szans.
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2
Nie bądź taki pewien.
Solaris i Ursus chcą dostarczyć 10 autobusów elektrycznych w wersji "MAXI", tańszą ofertę złożył Solaris. 
http://www.mza.waw.pl/spolka-mza/aktual ... ektrobusow
http://www.mza.waw.pl/spolka-mza/aktual ... ektrobusow
Z jednej strony bym się nie spodziewał, a z drugiej gros ceny zależy od baterii, przy czym oczywiście im taniej tym krócej to pojeździ.

Nie zdziwię się, jeśli ten przetarg zostanie unieważniony, a za to MZA dopłaci do diesli. 
Kontrakt zbyt prestiżowy, prędzej znajdzie kasę na brakującą sumę.
Tak, ale z drugiej strony i tak w najbliższym czasie MZA będzie się mogło pochwalić elektrykami, tyle że Ursusami.
Rzeszów w podobnej sytuacji zrezygnował, a musiałby dopłacić tylko nieco ponad milion złotych, jeśli dobrze pamiętam. A ogólnie też robią bardzo duże zakupy jak MZA. 
-
marco_wawa
- Posty: 229
- Rejestracja: 20 paź 2011, 19:13
- Lokalizacja: Warszawa, Praga Pd
Poza tym tu jest kwestia leasingu, gdzie nie ma potrzeby wykładania całej kwoty od razu, tylko płacisz raty. Więc IMHO w jednym i w drugim przetargu znajdą się pieniądze i kupią wszystkie wozy.
Mam nadzieję, że nie pożałują pieniędzy. 