O chłodzeniu i niechłodzeniu

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 13 cze 2019, 10:52

47 stopni to naprawdę za dużo. Ciekawe, co na to przepisy kodeksu pracy lub ustalenia ze związkami zawodowymi.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 13 cze 2019, 10:55

Myślisz o bawełnianej koszulce z krótkimi rękawami? Od 2 lat ich nie ma, zostały zastąpione przez koszule z krótkim rękawem. O ile koszulka była bawełniana, to koszula jest bardzo bardzo sztuczna.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 13 cze 2019, 10:57

KwZ pisze:
13 cze 2019, 10:52
47 stopni to naprawdę za dużo. Ciekawe, co na to przepisy kodeksu pracy lub ustalenia ze związkami zawodowymi.
Przy wysokich temperaturach pracodawca jest zobowiązany dostarczyć zimne napoje. W biurach skraca się czas pracy, co w komunikacji jest niemożliwe.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 13 cze 2019, 11:12

beni pisze:
13 cze 2019, 10:01
Wszystkie 105Nx mają klimatyzację kabiny.
Nie. Chyba, że 1386 to nie jest 105Nx.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 13 cze 2019, 11:30

Stary Pingwin pisze:
13 cze 2019, 10:57
KwZ pisze:
13 cze 2019, 10:52
47 stopni to naprawdę za dużo. Ciekawe, co na to przepisy kodeksu pracy lub ustalenia ze związkami zawodowymi.
Przy wysokich temperaturach pracodawca jest zobowiązany dostarczyć zimne napoje. W biurach skraca się czas pracy, co w komunikacji jest niemożliwe.
Woda to od 25 stopni na zewnątrz. Może być kranówka.
Dzisiaj usłyszałem o skróconych lekcjach w szkole i mnie to zdziwiło.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

beni
Posty: 2364
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 13 cze 2019, 11:45

Szeregowy_Równoległy pisze:
13 cze 2019, 11:12
beni pisze:
13 cze 2019, 10:01
Wszystkie 105Nx mają klimatyzację kabiny.
Nie. Chyba, że 1386 to nie jest 105Nx.
O rodzynku zapomniałem. A to dlatego że jeździł jako drugi w składzie za to ma biletomat. Ale po NGG w zeszłym roku 1267 dostał klimatyzator w końcu.
Karierowicze mają się dobrze w firmie która sama promuje kierowników nieudaczników i pozwala im zatrudniać nieudaczników życiowych..... przez to jest jak jest.

drobert
Posty: 1268
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 13 cze 2019, 13:13

KwZ pisze:
13 cze 2019, 11:30
Stary Pingwin pisze:
13 cze 2019, 10:57

Przy wysokich temperaturach pracodawca jest zobowiązany dostarczyć zimne napoje. W biurach skraca się czas pracy, co w komunikacji jest niemożliwe.
Woda to od 25 stopni na zewnątrz. Może być kranówka.
Dzisiaj usłyszałem o skróconych lekcjach w szkole i mnie to zdziwiło.
Wczoraj na 28 czas pracy 9,9. Wody na Pl. Narutowicza zabrakło, na Wschodnim oczywiście wody nie ma. Kranówka jest ale nie każdy wozi butelki ze sobą. Pomijając kwestię wody, to na takich potworkach to powinny być SWLe skoro na takiej 3 z krótką trasą i odpowiednimi postojami mogą być SWLe.

fraktal
Posty: 5579
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 13 cze 2019, 13:20

Ja wczoraj wsiadłem w 28, nie mogłem przejechać nawet 3 przystanków. Klimat zrobił się taki, że tabor bez klimatyzacji powinien być bezwzględnie eliminowany z komunikacji publicznej, a klima w tym, którym jest powinna być sprawdzana i w razie potrzeby wymieniana na coś wydajniejszego.

fraktal
Posty: 5579
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 13 cze 2019, 13:42

Stary Pingwin pisze:
13 cze 2019, 10:55
Myślisz o bawełnianej koszulce z krótkimi rękawami? Od 2 lat ich nie ma, zostały zastąpione przez koszule z krótkim rękawem. O ile koszulka była bawełniana, to koszula jest bardzo bardzo sztuczna.
Szkoda tych koszulek polo. Były bardzo estetycznie wykonane i miały ładne logo Tramwajów...

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 13 cze 2019, 13:54

Były bardzo wygodne na upał. Jeszcze ciekawostka upalna- pracownik może odmówić świadczenia pracy, gdy jest mu za gorąco. Niestety, przepisy nie precyzują tego dokładniej.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

drobert
Posty: 1268
Rejestracja: 27 mar 2006, 8:27
Lokalizacja: R-4 Żoliborz

Post autor: drobert » 13 cze 2019, 14:07

Pojawiły się nowe koszulki polo z granatowym logo TW i pełną nazwą firmy.

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 13 cze 2019, 14:11

Mówisz o efekcie ostatnich konsultacji odzieżowych w firmie? Już są efekty?
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 13 cze 2019, 14:49

fraktal pisze:
13 cze 2019, 13:20
Ja wczoraj wsiadłem w 28, nie mogłem przejechać nawet 3 przystanków. Klimat zrobił się taki, że tabor bez klimatyzacji powinien być bezwzględnie eliminowany z komunikacji publicznej, a klima w tym, którym jest powinna być sprawdzana i w razie potrzeby wymieniana na coś wydajniejszego.
No widzisz, a są ludzie (nie ja jakby co), którzy uważają że w przyszłości przed wycofaniem 81xx powinno się wycofać serię SU18 z Ostrobramskiej, która ma klimę, tyle tylko że jest rok czy dwa starsza niż 81xx.

fraktal
Posty: 5579
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 13 cze 2019, 15:01

Niestety klima w 84xx i 82xx działa w tym roku bardzo słabo, a szkoda, bo jeszcze ze dwa lata temu co poniektóre autobusy z tej serii chłodziły naprawdę nieźle...

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 13 cze 2019, 18:06

Bo trzeba ją utrzymywać, uzupełniać czynnik itp.
ŁK

ODPOWIEDZ