Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 13 gru 2021, 16:18

kajo pisze:
13 gru 2021, 16:17
Jurand pisze:
13 gru 2021, 15:53

Że niby Co, że części do su15 im niby brakuje 🤣
Ile te wozy mają lat? 20 lat?
Tak, 20. Seria 88 też już nie jest wcale wybitnie młoda - za kilkanaście dni wozom stuknie 14 rok eksploatacji w dosyć wymagających, warszawskich warunkach.

fraktal
Posty: 5576
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 13 gru 2021, 17:00

kajo pisze:
13 gru 2021, 16:17
Jurand pisze:
13 gru 2021, 15:53

Że niby Co, że części do su15 im niby brakuje 🤣
Ile te wozy mają lat? 20 lat? Pewnie psują się na potęgę. Zakładam, że części nie leżą na magazynie MZA, tylko za każdym razem trzeba je sprowadzać indywidualnie, a to kosztuje. I albo czekasz na dostawę z Solarisa i czekasz, albo płacisz za jakieś goowno extra 10-20 PLN za kuriera.
I to nie koniecznie musi wynikać z metrażu, a ze starej skrzyni czy silnika.
Kiedyś na Dworcu Wschodnim widziałem jak kierowca odpalił właśnie SU15 na MPP i kierowca musiał go podpompować, żeby w ogóle ruszyć, także młodość to one na pewno mają już dawno za sobą. ;)

Jurand
Posty: 1762
Rejestracja: 06 lis 2018, 13:42

Post autor: Jurand » 13 gru 2021, 18:33

Szkoda tylko że coś z 12m lub 18m z zakładu R6 nie uratują na MPP tylko trzeba kolejne 2 sprawne wozy na to przeznaczyć, no ale cóż bogatemu wszystko wolno😥

beni
Posty: 2364
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 13 gru 2021, 19:07

Nadwyżka przegubów stąd taka a nie inna decyzja.
Karierowicze mają się dobrze w firmie która sama promuje kierowników nieudaczników i pozwala im zatrudniać nieudaczników życiowych..... przez to jest jak jest.

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 13 gru 2021, 21:06

To jak już to niech 81xx jeżdżą na MPP. Albo 82/84xx. Jedne i drugie zaraz idą do kasacji, a 88xx jeszcze miały pożyć.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 13 gru 2021, 21:13

michael112 pisze:
13 gru 2021, 21:06
To jak już to niech 81xx jeżdżą na MPP. Albo 82/84xx. Jedne i drugie zaraz idą do kasacji, a 88xx jeszcze miały pożyć.
Za pół roku i tak przecież przychodzą Autosany i kilka 88xx na pewno poleci. 81xx i 82xx/84xx to gruz i nawet na MPP już się nie nadają.

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 13 gru 2021, 22:43

Ja tam się pogubiłem, ile czego poleci. Liczbowo spodziewałem się że trochę 88xx poleci, ale teraz mam wątpliwości. Przypuszczam bowiem że MZA będzie chciało mieć trochę "z górką" autobusów dzięki temu jak <sarkazm>wspaniale</sarkazm> działają autobusy elektryczne oraz ich ładowarki.

kajo
Posty: 2868
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 13 gru 2021, 22:51

michael112 pisze:
13 gru 2021, 21:06
To jak już to niech 81xx jeżdżą na MPP. Albo 82/84xx. Jedne i drugie zaraz idą do kasacji, a 88xx jeszcze miały pożyć.
Ale tam trzeba pewnie siedzenia przerobić i jakieś inne drobne modyfikacje, bo tam jeżdżą wolontariusze, jakaś pomoc medyczna czy coś. To co roku taki autobus przerabiać?
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

wincenty
Posty: 1938
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 14 gru 2021, 8:45

michael112 pisze:
13 gru 2021, 21:06
To jak już to niech 81xx jeżdżą na MPP. Albo 82/84xx. Jedne i drugie zaraz idą do kasacji, a 88xx jeszcze miały pożyć.
No właśnie o to chodzi, żeby jeszcze te przeznaczone na MPP pożyły...
Żeby na następny zimowy sezon nie przysposabiać kolejnych wozów na to, co niewątpliwie wymaga trochę czasu i pieniędzy

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 30 gru 2021, 10:26

1103, 1113 i 1114 kasacja
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
konri
Posty: 1175
Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: konri » 30 gru 2021, 12:05

Walas pisze:
30 gru 2021, 10:26
1103, 1113 i 1114 kasacja
Nie. Sprzedaż do MPK Kraśnik.

Jurand
Posty: 1762
Rejestracja: 06 lis 2018, 13:42

Post autor: Jurand » 30 gru 2021, 13:16

konri pisze:
30 gru 2021, 12:05
Walas pisze:
30 gru 2021, 10:26
1103, 1113 i 1114 kasacja
Nie. Sprzedaż do MPK Kraśnik.
Dobra wiadomość, że chociaż jeszcze trochę pojeżdzą =D>

Awatar użytkownika
konri
Posty: 1175
Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: konri » 23 lut 2022, 20:31

1516 skierowano do kasacji.

michał1984
Posty: 2261
Rejestracja: 02 kwie 2006, 13:08
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Post autor: michał1984 » 23 lut 2022, 20:45

8226 i 8403 chyba też papa :-k
Biedny moderator jak nie może sobie poradzić zamyka kolejne tematy.Brawo :)

beni
Posty: 2364
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 08 mar 2022, 9:58

KPK Białystok od początku lutego posiada zakupionego Solarisa Urbino 18 5200.
Karierowicze mają się dobrze w firmie która sama promuje kierowników nieudaczników i pozwala im zatrudniać nieudaczników życiowych..... przez to jest jak jest.

ODPOWIEDZ