No tak, w sumie autobusy powinny jeździć tylko Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi, byłby porządek.
Komunikacja w Śródmieściu
Moderator: Wiliam
Nie za bardzo rozumiem o jakie zygzakowanie chodzi bo od Królewskiej do Pięknej jedzie cały czas prosto.
Tak, Mazowiecka, plac Powstańców oraz Szpitalna będą dwukierunkowe. Autobusy z Jasnej znikają chyba już na zawsze.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
Absolutnie nie żartuję. Tam są trzy pasy na wlocie, więc jeden spokojnie mógłby być do skrętu w lewo. Trzeba tylko sygnalizację świetlną przebudować. Lewoskręt przydałby się nie tylko północ - wschód, ale i południe - zachód. Marszałkowska to nie autostrada.
Zastanawia mnie raczej, czemu nie puszczono tego 107 już w obie strony przez Pl. Teatralny i Senatorską...
Ale ma być 'za chwilę' zrobiona zawrotka na Marszałkowskiej przed Złotą, to wtedy lewoskręt północ-wschód nie będzie potrzebny. A południe-zachód jest w Królewską.
https://um.warszawa.pl/documents/61166/ ... 3533080371
OK, czuję się usatysfakcjonowany perspektywą zawrotkimb112 pisze: ↑20 mar 2025, 13:08Ale ma być 'za chwilę' zrobiona zawrotka na Marszałkowskiej przed Złotą, to wtedy lewoskręt północ-wschód nie będzie potrzebny. A południe-zachód jest w Królewską.
https://um.warszawa.pl/documents/61166/ ... 3533080371
- AdamKlocusky
- Posty: 842
- Rejestracja: 25 mar 2021, 13:43
- Lokalizacja: Targówek
- Kontakt:
Zwłaszcza, że przystanek na Jasnej (JASNA 01) zlikwidowano 7 września 2024, wraz z korektami przystankowymi w ul Mazowieckiej.
Odnośnie do części mojego posta. Ogólnie odpowiedź ZTM jest taka, że komunikacja w centrum jest super, a przesiadki jeszcze lepsze.
Co ma 108 do komunikacji w Centrum, skoro dojeżdża tylko do pl. Trzech Krzyży? Trasa 107 w Centrum jest ok, ale opóźnienia nawet w DS sprawiają, że spóźniający się autobus co 20 minut jest tylko dla zdeterminowanych.
- Krzysztof_J
- Posty: 616
- Rejestracja: 19 wrz 2018, 15:34
- Kontakt:
W związku z remontem wiaduktu mostu Poniatowskiego, od 4.08 tramwaje nie będą się zatrzymywać na przystankach Most Poniatowskiego, w zamian będą tam stawać 507 i 521. https://www.wtp.waw.pl/zmiany/2025/07/3 ... towskiego/
To 521 to nie wiem po co tam ma się zatrzymywać. Chyba tylko po to, żeby podróżującym pasażerom podnieść ciśnienie na widok tramwaju, który jedzie szybciej od ich ulubionej linii przyspieszonej.
A to nie ten 185 na południe?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
A w sumie chyba jakieś zwężenie Wisłostrady krojono do prac na moście, to skok na ten przystanek nie będzie taki karkołomny.

