Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5554
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 12 maja 2026, 17:21

Autobus linii 519 nie dojedzie do przystanku końcowego Powsin-Park Kultury – z ul. Przekornej skręci w prawo w ulicę Drewny i skończy kurs na Adrutowej. W kierunku Metra Wilanowska trasa 519 będzie prowadziła z Andrutowej przez Drewny na Przyczółkową i dalej bez zmian.
Dlaczego tak a nie jak wariantowe 239 przez Waflową? W ten sposób rozbija się duet 519 i 251 na całym Powsinie w stronę Wilanowa.
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9695
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 20 maja 2026, 15:46

Kiedy ostatnio jechaliście Ikarusem po Wawie? Remont Emilii Plater może być okazją do przejażdżki nimi na linii 601…

Wrzucam całą treść ze strony:
https://www.wtp.waw.pl/newsy/2026/05/20 ... ii-plater/
żeby uwiecznić jakość tekstu:
Drogowcy wyremontują jezdnię ulicy Emilii Plater
Remont ulicy Emilii Plater przy Dworcu Centralnym drogowcy rozpoczną roboty na Emilii Plater w nocy z poniedziałku na wtorek, z 25 na 26 maja, chwilę po północy. Autobusy linii 117, 131, 501, 520 i 521 zmienią trasy we wtorek 26 maja.

Jezdnia będzie zwężona na wysokości Sali Kongresowej do dwóch, a potem do jednego pasa. Na skrzyżowaniu z Alejami Jerozolimskimi kierowcy pojadą tylko w prawo. Utrudnienia potrwają do godziny 5:00 rano. W ciągu dnia kierowcy przejadą wszystkimi pasami. Drogowcy wrócą na ulicę Emilii Plater w kolejną noc. Asfaltowanie skończy się do godziny 5:00 w środę.

We wtorek 26 maja autobusy linii 117 będą kończyły i rozpoczynały kursy na przystanku Dworzec Centralny 02 a 507 Dworzec Centralny 06, w Alejach Jerozolimskich. Autobusy 131, 520 i 521 będą wyruszały spod Dworca Centralnego kierując się w ulicę Emilii Plater, Świętokrzyską, Marszałkowską i przez Rondo R. Dmowskiego do swoich tras.

Inaczej w noce z 25 na 26 i z 26 na 27 maja, w okolicy Dworca Centralnego, będą jeździły także autobusy linii nocnych N22, N24, N25, N31, N33, N37, N42, N72, N81, N83.
Dla kogo jest ten komunikat? Błagam, dodajcie chociaż mapkę (zaktualizowaną) ze strony:
https://www.wtp.waw.pl/mapy-schematy/sc ... -i-stacji/
bo numery przystanków niewiele mówią tak zwanym przeciętnym pasażerom… po co te mapki są robione, skoro nie są wykorzystywane w komunikatach?

Lukas508
Posty: 132
Rejestracja: 08 sie 2024, 16:30

Post autor: Lukas508 » 20 maja 2026, 16:57

Będą jeździć inaczej i co im zrobisz.

Gdynianin
Posty: 715
Rejestracja: 13 sie 2011, 21:32

Post autor: Gdynianin » 20 maja 2026, 18:13

We wtorek 26 maja autobusy linii 117 będą kończyły i rozpoczynały kursy na przystanku Dworzec Centralny 02 a 507 Dworzec Centralny 06, w Alejach Jerozolimskich.
Zaraz, 06 to nie jest słupek przy WKD? To jak to 507 będzie jechać? (chodzi oczywiście o start)

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4908
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 20 maja 2026, 19:19

Obrazek
Zdjęcie do komunikatu - mistrz!
Obrazek

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5554
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 20 maja 2026, 20:51

525x nie były czerwone w 2/3 :-k :?: Albo i bez żółtego, 5250 i 5251 właśnie :?:
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

1000
Posty: 498
Rejestracja: 23 wrz 2006, 22:09

Post autor: 1000 » 20 maja 2026, 21:39

TGM pisze:
20 maja 2026, 20:51
525x nie były czerwone w 2/3 :-k :?: Albo i bez żółtego, 5250 i 5251 właśnie :?:
Były. Ale przed NG. Tylko 5254 zachował swoje czerwone barwy oryginalne.

Awatar użytkownika
AdamKlocusky
Posty: 945
Rejestracja: 25 mar 2021, 13:43
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Post autor: AdamKlocusky » 20 maja 2026, 22:58

Gdynianin pisze:
20 maja 2026, 18:13
We wtorek 26 maja autobusy linii 117 będą kończyły i rozpoczynały kursy na przystanku Dworzec Centralny 02 a 507 Dworzec Centralny 06, w Alejach Jerozolimskich.
Zaraz, 06 to nie jest słupek przy WKD? To jak to 507 będzie jechać? (chodzi oczywiście o start)
Wg. kształtu trasy w rozkładach 507 będzie zawracać na wysokości Pl. Starynkiewicza. Jeśli chodzi o przystanki, to po DWC 06 będzie DWC 01.
Obrazek
___________________________________________________________________________________
1 13 20 22 124 137 138 154 206 307 340 406 444 460 462 512 517 805 N12

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 20 maja 2026, 23:12

AdamKlocusky pisze:
Gdynianin pisze:
20 maja 2026, 18:13
Zaraz, 06 to nie jest słupek przy WKD? To jak to 507 będzie jechać? (chodzi oczywiście o start)
Wg. kształtu trasy w rozkładach 507 będzie zawracać na wysokości Pl. Starynkiewicza. Jeśli chodzi o przystanki, to po DWC 06 będzie DWC 01.
Na Styrankiewicu jest ciężko i niebezpiecznie, raczej obstawiałbym Żelazna+Złota lub PL.Zawiszy
ŁK

Awatar użytkownika
AdamKlocusky
Posty: 945
Rejestracja: 25 mar 2021, 13:43
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Post autor: AdamKlocusky » 20 maja 2026, 23:46

Łukasz pisze:
20 maja 2026, 23:12
AdamKlocusky pisze:
Wg. kształtu trasy w rozkładach 507 będzie zawracać na wysokości Pl. Starynkiewicza. Jeśli chodzi o przystanki, to po DWC 06 będzie DWC 01.
Na Styrankiewicu jest ciężko i niebezpiecznie, raczej obstawiałbym Żelazna+Złota lub PL.Zawiszy
Szczerze mówiąc mi też Starynkiewicz tu nie pasuje. Pozostaje czekać na zlecenie/komunikat.
Obrazek
___________________________________________________________________________________
1 13 20 22 124 137 138 154 206 307 340 406 444 460 462 512 517 805 N12

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 21 maja 2026, 6:35

Łukasz pisze:
20 maja 2026, 23:12
AdamKlocusky pisze:
Wg. kształtu trasy w rozkładach 507 będzie zawracać na wysokości Pl. Starynkiewicza. Jeśli chodzi o przystanki, to po DWC 06 będzie DWC 01.
Na Styrankiewicu jest ciężko i niebezpiecznie, raczej obstawiałbym Żelazna+Złota lub PL.Zawiszy
W ramach kryterium Plac Starynkiewicza - Nowogrodzka - Lindleya?

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 21 maja 2026, 7:28

ashir pisze:
Łukasz pisze:
20 maja 2026, 23:12
Na Styrankiewicu jest ciężko i niebezpiecznie, raczej obstawiałbym Żelazna+Złota lub PL.Zawiszy
W ramach kryterium Plac Starynkiewicza - Nowogrodzka - Lindleya?
Tam ten lewoskręt jest koszmarny i powinien być zakazany.
ŁK

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 maja 2026, 12:33

507 będzie zawracać na Starynkiewicza.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

KR88
Posty: 535
Rejestracja: 28 mar 2020, 10:21

Post autor: KR88 » 21 maja 2026, 13:49

Kiedy można się spodziewać organizacji ruchu "telekomunikacji" w związku z triathlonem?

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 21 maja 2026, 16:47

Od 25 maja ma być jakiś remont skrzyżowania Wału Miedzeszyńskiego z południowym wjazdem na Most Poniatowskiego. Nie da się wjechać, jadąc od stadionu. Na razie w komunikatach ani słowa ;/

W rozkładach 146/7 zawrotka na Zamoyskiego i w Zieleniecką.
ŁK

ODPOWIEDZ