Sygnalizacja świetlna (skrzyżowania z tramwajami bez priorytetów!)

Moderator: Wiliam

Flash8222
Posty: 7267
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 15 sty 2026, 21:57

Długo będzie stało czasówka na placu Starynkiewicza?

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4905
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 17 sty 2026, 10:45

Krzysztof_J pisze:
15 sty 2026, 11:25
(a w planach jest chociażby przejście przez Aleje Jerozolimskie przy Brackiej, gdzie już w ogóle jest bardzo blisko do sąsiednich skrzyżowań).
:o #-o
Obrazek

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7116
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 cze 2026, 12:04

Organizacja na Pl. Starynkiewicza leży i kwiczy. Pomijam już zawieszenie buspasów na Jerozolimskich, bo czego oczekiwać skoro wyborcy PO to kierowcy... ALE! W cieniu pałki dla tramwajów Jerozolimskie w kierunku Ochoty mają czerwone. Dlaczego? Bo nadal istnieje możliwość skrętu w lewo na plac Starynkiewicza. W efekcie stoją nie tylko samochody, ale też np. 4 sztuki Z-9, a korek sięga Centralnego. Zajebista organizacja :)

Flash8222
Posty: 7267
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 03 cze 2026, 13:11

Priorytet tramwajowy tworzy zatory w okolicy? Stare, znałem.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24943
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 03 cze 2026, 13:24

Tam nie ma specjalnego priorytetu. Po postu osygnalizowano relacje na pętlę i z powrotem zgodnie z obowiązującymi przepisami, żeby nie był do jej funkcjonowania potrzebny człowiek z lizakiem.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

eloelo520
Posty: 144
Rejestracja: 07 gru 2022, 11:07

Post autor: eloelo520 » 03 cze 2026, 13:38

Podejrzewam że koszt człowieka z lizakiem byłby niższy niż same koszty opóźnień linii autobusowych zusammen

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 03 cze 2026, 13:50

Ale człowieka obowiązuje czas pracy, przerwy regulaminowe i masa dodatkowych rzeczy. A czy w W-wie mamy biedną komunikację? Przecież jest na bogato.

gfedorynski
Posty: 908
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » 03 cze 2026, 16:10

pawcio pisze:
03 cze 2026, 13:24
Tam nie ma specjalnego priorytetu. Po postu osygnalizowano relacje na pętlę i z powrotem zgodnie z obowiązującymi przepisami, żeby nie był do jej funkcjonowania potrzebny człowiek z lizakiem.
Gdyby wyciąć lewoskręt, zielone w Alejach mogłoby świecić dłużej (tyle że nie wiem czy to daje realny zysk, bo i tak wszystko stoi przed pl. Zawiszy).

Łukasz
Posty: 12122
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 03 cze 2026, 16:47

Emyl pisze:Organizacja na Pl. Starynkiewicza leży i kwiczy. Pomijam już zawieszenie buspasów na Jerozolimskich, bo czego oczekiwać skoro wyborcy PO to kierowcy... ALE! W cieniu pałki dla tramwajów Jerozolimskie w kierunku Ochoty mają czerwone. Dlaczego? Bo nadal istnieje możliwość skrętu w lewo na plac Starynkiewicza. W efekcie stoją nie tylko samochody, ale też np. 4 sztuki Z-9, a korek sięga Centralnego. Zajebista organizacja :)
Czyli zrobili zetke co 2 minuty i ją utknęli w korku?
ŁK

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 03 cze 2026, 20:07

CBDU.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 03 cze 2026, 21:48

Przecież od dawna wiadomo, że wszelakie zatory drogowe są nieprzewidywalne i przez to nieuwzględniane w rozkładach.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9677
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 04 cze 2026, 16:00

Paweł D. pisze:
03 cze 2026, 21:48
Przecież od dawna wiadomo, że wszelakie zatory drogowe są nieprzewidywalne i przez to nieuwzględniane w rozkładach.
Stochastyczny charakter kongestii ruchu as it finest.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7116
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 08 cze 2026, 10:05

gfedorynski pisze:
03 cze 2026, 16:10
pawcio pisze:
03 cze 2026, 13:24
Tam nie ma specjalnego priorytetu. Po postu osygnalizowano relacje na pętlę i z powrotem zgodnie z obowiązującymi przepisami, żeby nie był do jej funkcjonowania potrzebny człowiek z lizakiem.
Gdyby wyciąć lewoskręt, zielone w Alejach mogłoby świecić dłużej (tyle że nie wiem czy to daje realny zysk, bo i tak wszystko stoi przed pl. Zawiszy).
No zetka nie stoi bo jedzie buspasem i ma śluzę.

Flash8222
Posty: 7267
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 08 cze 2026, 22:21

Ja się zastanawiam czy pracownicy ZDMu celowo nie koordynują sygnalizacji które niedawno powstały, czy przerasta to ich kompetencje. Ostatnio uruchomili światła na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Sterniczej, nowa sygnalizacja jest w ogóle nie jest skoordynowana z sygnalizacją na skrzyżowaniu z Synów Pułku i Borowej Góry. W momencie zapalenia się zielonego światła na jednym skrzyżowaniu, na drugim zapala się czerwone i tak jest w obie strony. Sygnalizacja na wysokości bazarku na Człuchowskiej z niczym nie jest skoordynowana, istny dramat to co wyprawia ZDM.

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 08 cze 2026, 23:36

Może to celowe uspokojenie ruchu?

ODPOWIEDZ