O chłodzeniu i niechłodzeniu

Moderatorzy: JacekM, Dantte

kajo
Posty: 2868
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: Warszawa-Rakowiec

Post autor: kajo » 18 gru 2024, 20:16

Kriokomora jest zabiegiem do którego jest się kwalifikowanym przez lekarza i są konkretne przeciwskazania do niego bo zagraża to zdrowiu albo i życiu. Sauna tak samo, jest wiele osób które mają przeciwskazania, a są i przypadki śmiertelne https://uwaga.tvn.pl/reportaze/zmarl-w- ... -st7850699 . To nie jest tak że od razu wszyscy umrą ale z uwagi na wielkość populacji wyznacza się jakiś środek. I wolałbym jednak w tym względzie zaufać jednak specjalistom, nie mędrcom z internetu.
Polecam: http://www.zm.org.pl
Nazywam się Kajo i jestem Roweroholikiem.

fraktal
Posty: 5576
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 18 gru 2024, 20:33

Pamiętam jak w ostatni dzień czerwca jechałem Scanią Michalczewskiego. Jechałem ja z osobą w starszym wieku. Na zewnątrz było 33 stopni, ale wiatr, w autobusie około 30 i zaduch. Te 5 stopni różnicy było zachowane. Czyli wygląda na to, że to nie były oszczędności na koniec kontraktu, a nowa norma. Nic tylko trzeba się wyposażyć w nastepne lato we własny termometr, żeby sprawdzać, jaka temperatura jest dla mnie optymalna. Ale raczej nie będzie to 30 stopni wewnątrz pojazdu. Strzelam, że raczej to przedział 23-25 stopni.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 19 gru 2024, 8:47

Bastian pisze:
17 gru 2024, 14:05
ashir pisze:
17 gru 2024, 9:43
To jest ciekawe, że przy 35 stopniach ma być ustawiona klima na 30 stopni, bo inaczej doznamy szoku termicznego i będziemy chorzy, ale już zimą przy mrozach różnica temperatur w pojeździe i na zewnątrz może być zdecydowanie większa niż 5 stopni i jest w porządku. A jazda SM18 przy temperaturze ustawionej na 30*C na fotelach przy komorze silnika musi być bardzo komfortowa. :lol:
Zimą możesz się rozebrać, latem zazwyczaj nie masz się w co ubrać. Zakładam też, że dalsze zwiększanie różnicy latem to windowanie kosztów.
Żeby móc się rozebrać, to jeszcze musiałyby w pojazdach występować jakieś miejsca, na których można odłożyć lub odwiesić zdjęte ubranie.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

reserved
Posty: 13912
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 19 gru 2024, 11:03

Zlikwidować fotel pilota i zrobić tam portiernię+szatnię. :P

BrdzJkb
Posty: 451
Rejestracja: 26 kwie 2022, 18:34

Post autor: BrdzJkb » 22 maja 2026, 15:12

No i po długiej zimie z dużym opóźnieniem nastały temperatury klimatyzacyjne. Dziś podejrzana temperatura wewnętrzna na wyświetlaczu SIL - 30,5 stopnia :lol:

Łukasz
Posty: 12137
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » dzisiaj, 6:34

fraktal pisze:Pamiętam jak w ostatni dzień czerwca jechałem Scanią Michalczewskiego. Jechałem ja z osobą w starszym wieku. Na zewnątrz było 33 stopni, ale wiatr, w autobusie około 30 i zaduch. Te 5 stopni różnicy było zachowane. Czyli wygląda na to, że to nie były oszczędności na koniec kontraktu, a nowa norma. Nic tylko trzeba się wyposażyć w nastepne lato we własny termometr, żeby sprawdzać, jaka temperatura jest dla mnie optymalna. Ale raczej nie będzie to 30 stopni wewnątrz pojazdu. Strzelam, że raczej to przedział 23-25 stopni.
Czy jak będzie 38 w cieniu, to w autobusach należy się spodziewać 33 stopni?
ŁK

BrdzJkb
Posty: 451
Rejestracja: 26 kwie 2022, 18:34

Post autor: BrdzJkb » dzisiaj, 7:16

32

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » dzisiaj, 7:20

Już jest prognozowane 39*C w Warszawie.

Awatar użytkownika
tobk
Posty: 70
Rejestracja: 28 mar 2026, 12:39
Lokalizacja: Moko
Kontakt:

Post autor: tobk » dzisiaj, 10:22

fraktal pisze:
18 gru 2024, 20:33
Pamiętam jak w ostatni dzień czerwca jechałem Scanią Michalczewskiego. Jechałem ja z osobą w starszym wieku. Na zewnątrz było 33 stopni, ale wiatr, w autobusie około 30 i zaduch. Te 5 stopni różnicy było zachowane. (…)
To może dlatego drugi dzień Scanie zdaje się, że nie wyjechały, a na pewno nie na 159.

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » dzisiaj, 10:30

Przecież Scanie normalnie jeżdżą, aktualnie 14 sztuk w ruchu (na brygadach całodziennych) + były rano na dodatkach (minimum 3 sztuki, ale pewnie w rzeczywistości więcej).

Awatar użytkownika
tobk
Posty: 70
Rejestracja: 28 mar 2026, 12:39
Lokalizacja: Moko
Kontakt:

Post autor: tobk » dzisiaj, 10:37

Napisałem, a przynajmniej nie na 159

A w te wakacje jakieś nowinki wyjadą na ulice? Ciekawe, czy lodówki czy sauny. Na przykład Irizary miały być w połowie roku i jakoś cicho.

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » dzisiaj, 10:45

Ja wiem co napisałeś, ale 159 to nie jest cała sieć WTP. :roll:

ODPOWIEDZ