Komunikacja podmiejska

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 05 maja 2010, 23:37

Wczoraj wczesnym popołudniem #402 pocinał Puławską w kier. Piaseczna jako autobus pomiarowy.
A cóż i gdzie on miał mierzyć?

Awatar użytkownika
florekf
Posty: 549
Rejestracja: 19 gru 2005, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: florekf » 06 maja 2010, 7:36

Patryk2222 pisze:jedna linia z Legionowa do Warszawy.
Tekst tego nie sugeruje, więc się nie sugeruj :grin:

[ Komentarz dodany przez: Bastian: |6 Maj 2010|, 2010 08:19 ]
Korekta cytowania.
Obrazek

Dęboszczak
Posty: 1852
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 06 maja 2010, 8:13

Patryk2222 pisze:To teraz takie małe zapytanie do osób z ZTM wiadomo coś nowym układzie komunikacyjnym w Legionowie łącznie z okolicznymi gminami?
Pewnie więcej szczegółów po wyborach ;-)

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 06 maja 2010, 9:09

Dęboszczak pisze:
Patryk2222 pisze:To teraz takie małe zapytanie do osób z ZTM wiadomo coś nowym układzie komunikacyjnym w Legionowie łącznie z okolicznymi gminami?
Pewnie więcej szczegółów po wyborach ;-)
A właśnie. Czy w Legionowie ma się zmienić prezydent po wyborach? ;-)
Popatrz, jaka franca!

Dęboszczak
Posty: 1852
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 06 maja 2010, 12:07

drapka pisze:
Dęboszczak pisze: Pewnie więcej szczegółów po wyborach ;-)
A właśnie. Czy w Legionowie ma się zmienić prezydent po wyborach? ;-)
W cuglach wejdzie obecny.

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1088
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 06 maja 2010, 12:24

florekf pisze:
Patryk2222 pisze:jedna linia z Legionowa do Warszawy.
Tekst tego nie sugeruje, więc się nie sugeruj :grin:
736 i SKM nie brałem pod uwagę tylko te kursujące przez Jabłonnę :grin: .

A co do wyborów Pewnie Smogorzewski po raz kolejny zostanie prezydentem i nie ma co ukrywać że jako tako stara się co widać po Legionowie.
Dęboszczak pisze:Pewnie więcej szczegółów po wyborach
Co tak się wyborami zasłaniacie. :D Dobrze wiecie już teraz co piszczy w temacie.
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 07 maja 2010, 20:06

Leszek Ruta na forum Legionowa pisze:to sa "wolne wnioski" redaktora, NIE MA PLANOW LIKWIDACJI ZADNEJ LINII Z
LEGIONOWA, decyzja o tym nalezy do Prezydenta miasta, bo to on za to placi,SKM
musi zaczac jezdzic zgodnie z pierwotnymi planami -a to bedzie mozliwe
najwczesniej od wrzesnia, a raczej bardziej prawdopodobne ze dopiero od nowego
rozkladu /polowa grudnia 2010/.Oczywiscie zapelnienie linii autobusowych
obserwujemy, jezeli tylko pasazerowie "zaglosuja" nogami i gremialnie przesiada
sie do pociagow wtedy WSPOLNIE z wladzami Legionowa i Jablonny bedziemy sie
zastanawiac nad przyszloscia i przebiegiem tych linii.Prawdopodobne jest
zmniejszenie czestotliwosci poza godzinami szczytu.Jeszcze raz- LIKWIDACJA LINII
723 I 731 NIE JEST PLANOWANA. Prawda jest ze wspolnie z wladzami Powiatu i
wszystkich gmin z terenu powiatu planujemy utworzenie linii dowozowych do kolei,
ale nie zamiast obecnych linii tylko jako ich uzupelnienie
Leszek Ruta
http://forum.gazeta.pl/forum/w,93,11108 ... i_731.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 08 maja 2010, 16:20

A Smogorzewski może jeszcze kandydować? Nie ma jakiegoś ograniczenia ilości kadencji?

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 maja 2010, 16:31

W wyborach samorządowych nie ma. Sołtysem, burmistrzem można być i 50 lat ;)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
rubeus
Posty: 437
Rejestracja: 23 sty 2006, 20:24
Lokalizacja: Ursynów/Kabaty
Kontakt:

Post autor: rubeus » 09 maja 2010, 19:57

Bernard pisze:
Leszek Ruta na forum Legionowa pisze:to sa "wolne wnioski" redaktora [...]
http://forum.gazeta.pl/forum/w,93,11108 ... i_731.html
Na co red. Osowski odpowiedział
red.j.osa 08.05.10, 20:24 Odpowiedz
> to sa "wolne wnioski" redaktora, NIE MA PLANOW LIKWIDACJI ZADNEJ LINII Z LEGIONOWA

Chwali się, że dyrektor ZTM zagląda na forum "Gazety" i jest tu aktywny, ale ów
redaktor (pewnie z tych upierdliwych, jak to się Pan wyraził w materiale o
"didżeju" Leszku Rucie:-) też czasem śledzi komentarze w internecie. I kiedy
natykam się na stwierdzenie, że coś, co napisałem, to są moje "wolne wnioski",
skoro tak nie jest, muszę stanowczo zaprotestować.
Oto fragment maila, który
dostałem dzień przed publikacją tekstu z biura prasowego ZTM wysłanego zresztą
na Pańską prośbę: "Docelowo 2 „dowozówki” w Legionowie mają przejąć zadania
linii 723 i 731 zastąpić je w realizacji lokalnych połączeń wewnątrz miasta".


Słowo zastąpić uważam tu za kluczowe. To oczywiste, że kiedy w końcu linia S-9
ruszy pełną parą, niepotrzebne stanie się utrzymywanie tylu linii autobusowych
do Warszawy co teraz. Może Pan tu zwodzić swoich ziomków, że nie będzie żadnej
likwidacji i zwalać winę na dziennikarza, że coś przekręcił, ale prawda jest
taka, że władz Legionowa nie stać na utrzymywanie i kolei, i autobusów w
obecnych ilościach + dodatkowych linii dowozowych do dworców kolejowych. Może do
wyborów ten stan jeszcze się utrzyma, ale potem już nie. Zresztą po co? A nawet
jeśli nie będzie żadnej likwidacji, to z pewnością przewietrzenie rozkładów
obecnych 700-ek i 800-ek. Rzecz zupełnie zrozumiała.
Komunikacja podmiejska bardzo dobrze się rozwija, jeszcze nigdy nie była w takim
rozkwicie. To naprawdę świetna strategia, także dla Warszawy. Choć wiele osób w
stolicy sądzi - niesłusznie, że odbywa się to naszym kosztem.
pozdr.
J. Osowski
http://forum.gazeta.pl/forum/w,93,11108 ... i_731.html

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 maja 2010, 20:02

To rekontrę (?) dyr. L.Ruty też byś zacytował.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 09 maja 2010, 20:08

Leszek Ruta pisze:a ja uwazam ze slowo "docelowo' za kluczowe- czyli w dluzszej
perspektywie,dalej Panski wywod jest sluszny.Z Panskiego tekstu,a
bardziej z info na forum wynikalo,ze nastapi to szybko, np. po
wakacjach i temu sie sprzeciwilem. Pozdrawiam Leszek Ruta
http://forum.gazeta.pl/forum/w,93,11108 ... i_731.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 1727
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 11 cze 2010, 19:38

ZTM pisze:Stała likwidacja przystanku SZKOLNA 04

dn. 14.06.2010 (poniedziałek)

Na podstawie decyzji organu zarządzającego ruchem na drogach powiatowych i gminnych powiatu piaseczyńskiegoprzystanek SZKOLNA 04 obowiązujący dla linii 709 i N83 zostaje zlikwidowany.
Kurcze, postulowałem likwidację tego zespołu bodajże w Kwietniu. :grin: Nie spodziewałem się takiej szybkiej decyzji.

Pozdrawiam TMa, który uznał to za absurd. ;]

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 11 cze 2010, 20:04

Bo to jest absurd, od Wojska Polskiego niemal do obwodnicy nie będzie przystanku. Najwyżej parę więcej samochodów się pojawi na Puławskiej.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5553
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 11 cze 2010, 20:32

Proszę o oświecenie w czym przystanek przeszkadzał.

ODPOWIEDZ