Komunikacja podmiejska

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 11 cze 2010, 20:33

Zapewne chodzi o to, że nie miał zatoczki.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2493
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 12 cze 2010, 5:12

Santos pisze:
ZTM pisze:Stała likwidacja przystanku SZKOLNA 04

dn. 14.06.2010 (poniedziałek)

Na podstawie decyzji organu zarządzającego ruchem na drogach powiatowych i gminnych powiatu piaseczyńskiegoprzystanek SZKOLNA 04 obowiązujący dla linii 709 i N83 zostaje zlikwidowany.
Kurcze, postulowałem likwidację tego zespołu bodajże w Kwietniu. :grin: Nie spodziewałem się takiej szybkiej decyzji.

(...)
Jest to beznadziejny koniec sprawy zasygnalizowanej TUTAJ. Urząd Powiatowy kazał przystanek skasować, zamiast przywrócić go w starej lokalizacji. A przecież jest to środek miasta.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 1727
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 12 cze 2010, 9:30

JotPeCet pisze:
Santos pisze: Kurcze, postulowałem likwidację tego zespołu bodajże w Kwietniu. :grin: Nie spodziewałem się takiej szybkiej decyzji.

(...)
Jest to beznadziejny koniec sprawy zasygnalizowanej TUTAJ. Urząd Powiatowy kazał przystanek skasować, zamiast przywrócić go w starej lokalizacji. A przecież jest to środek miasta.
Stara lokalizacja tegoż przystanku , IMO była jeszcze gorsza. Zauważ, że znajdowała się zaraz przy skrzyżowaniu Warszawska x Chyliczkowska.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2493
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 06 sie 2010, 15:55

Robert Perkowski pisze:Spotkanie z dyr. Leszkiem Rutą (ZTM) w sprawie nowej linii autobusowej. Konkretna informacja, autobus rusza od 1 października.: Dziś po 14:00 w Warszawie odbyło się spotkanie z Dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego, Panem Leszkiem Rutą.
Spotkanie dotyczyło kontynuacji oraz dalszego rozwoju wspólnego systemu transportowego, zwłaszcza wprowadzenia nowej linii autobusowej (roboczo nazwane przedłużeniem 170).

O nowej linii "czerwonego" autobusu mówiło się już od dawna. Jedną z wyartykułowanych przeszkód w jej wdrożeniu była niewystarczająca sieć dróg o oczekiwanych przez ZTM parametrach. Przypomnę, że ulice muszą być specjalnie przystosowane do uruchomienia tej linii, w tym celu powstała m.in. ul. Ks. Zycha, na ulicy gen.Maczka organizowano przystanek krańcowy (pomieści dwa autobusy jednocześnie). Jeszcze w sierpniu będą dokonywane inne niezbędne zmiany w organizacji ruchu np.ul. Kopernika stanie się jednokierunkowa.

Dziś otrzymałem ustną, ale bardzo konkretną deklarację od Pana Dyrektora, że linia ruszy od 1 października. Termin jest podyktowany głównie takimi czynnikami jak: konieczność podjęcia stosownej uchwały przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy, konieczności wygospodarowania dodatkowego taboru oraz innych czynników.

Początkowa częstotliwość kursowania nowej linii będzie wynosiła 2 autobusy na godzinę (co 30 minut). Początkowo będą jeździły autobusy 12-nasto metrowe. Najprawdopodobniej w miarę zwiększającej się popularności linii, będą wprowadzone bardziej pojemne autobusy a następnie zostanie wprowadzona większa częstotliwość kursowania.

Uruchamiana linia prawdopodobnie będzie miała numer 770, czyli będzie linią podmiejską. Jej przebieg na terenie Miasta Ząbki można zobaczyć na załączonym obrazku (kliknięcie powoduje powiększenie). Specjaliści ZTM poinformowali mnie, że linia będzie miała swój drugi koniec przy Dworcu Wileńskim (omyłkowo podano wcześniej że przy dw. Wschodnim), umożliwiając dogodne przesiadki do tramwaju lub innych autobusów. Jest możliwe, że w czasie budowy metra może nawet dowozić pasażerów aż do Placu Bankowego.

Czekam na pisemną propozycję omówionych kwestii, jednak już teraz wiadomo, że Miasto Ząbki prawdopodobnie będzie musiało dopłacać około 25 tys. złotych miesięcznie (w początkowych miesiącach). Niestety w miarę wzrostu częstotliwości dopłata będzie rosła.

Mieszkańców zachęcam do meldowania się i odprowadzania podatku w Mieście Ząbki. Właśnie z tych podatków będziemy mogli uruchomić nowe linie autobusowe, zwiększać częstotliwość oraz otrzymać I strefę (tańsze bilety) dla mieszkańców. Szacuje się, że w Ząbkach bez meldunku mieszka ponad 20 tys. mieszkańców.

Czekamy na formalną korespondencję w tej sprawie.

Pozdrawiam,

Burmistrz Miasta Ząbki,
Robert Perkowski.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5552
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 06 sie 2010, 18:29

Dlaczego podmiejska jak reszta jest miejska? No i chyba coś trzeba będzie dołożyć do tego czegoś na odcinku warszawskim jak teraz jest 20/15.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 06 sie 2010, 18:43

Robert Perkowski pisze:Właśnie z tych podatków będziemy mogli uruchomić nowe linie autobusowe, zwiększać częstotliwość oraz otrzymać I strefę (tańsze bilety) dla mieszkańców.
Chyba utrzymać I strefę?
TGM pisze:Dlaczego podmiejska jak reszta jest miejska?
Tego też nie wiem, zwłaszcza, że trasa "770" będzie wewnątrz "ucha" robionego przez 199... W wątku o linii X ( viewtopic.php?t=7911 ) jest o tym mowa ;)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5552
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 06 sie 2010, 18:48

Z tego co doczytałem to wychodzi, że mniejsze dopłaty. No ale reszta linii chyba będzie utrzymana be zmian?

Nawet jeśli finansowo według ZTMu wszystko się będzie zgadzać to na taki bałagan zgody być nie powinno. No i w sumie nie powinni za bardzo zdzierać na opłatach bo to jednak nieodległa od środka Warszawy okolica.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 06 sie 2010, 18:51

Tu nie chodzi o środek Warszawy, tylko organizatora - gmina A nie może sponsorować komunikacji w gminie B :P
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
ZaciszaniN
Posty: 2297
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:44
Lokalizacja: 100% WaRsZaWa
Kontakt:

Post autor: ZaciszaniN » 10 sie 2010, 22:07

TGM pisze:Nawet jeśli finansowo według ZTMu wszystko się będzie zgadzać to na taki bałagan zgody być nie powinno. No i w sumie nie powinni za bardzo zdzierać na opłatach bo to jednak nieodległa od środka Warszawy okolica.
Wszystkie linie, które kończą w rejonie podmiejskim swój bieg powinny być wobec siebie równe, gdyby ZTM wydłużył do Ząbek 170, inne podwarszawskie samorządy mogłyby zacząć robić raban.
Zapraszam do oglądania moich zdjęć ze stołecznej aglomeracji na PHOTOTRANS.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 10 sie 2010, 22:09

To powrót do starej dyskusji, ale IMHO granice stref taryfowych nie powinny mieć nic wspólnego z granicami administracyjnymi, przynajmniej w obecnej postaci.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 sie 2010, 22:11

Dokładnie. Płacisz i masz. Zwłaszcza, że Derby, Regaty i inne Aleksandrowy są w strefie 1, a km ich pasażerowie w sieci robią tyle, co mieszkańcy takiego Pruszkowa. Więc jeśli samorząd ponosi solidarnie koszty utrzymania linii takie, jak Warszawa, to ma prawo do 1 strefy. To kwestia umów bilateralnych i rzetelnego (miejmy nadzieję) szacunku kosztów.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 10 sie 2010, 23:16

ZaciszaniN pisze:
TGM pisze:Nawet jeśli finansowo według ZTMu wszystko się będzie zgadzać to na taki bałagan zgody być nie powinno. No i w sumie nie powinni za bardzo zdzierać na opłatach bo to jednak nieodległa od środka Warszawy okolica.
Wszystkie linie, które kończą w rejonie podmiejskim swój bieg powinny być wobec siebie równe, gdyby ZTM wydłużył do Ząbek 170, inne podwarszawskie samorządy mogłyby zacząć robić raban.
A moim zdaniem rację ma fik, bo co z tego, że Ząbki są poza Warszawą, jeśli leżą dużo bliżej centrum niż niektóre dzielnice miasta?
noidea

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1088
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 11 sie 2010, 10:22

[img]http://www.legionowo.pl/img/logo.gif[/img] pisze:http://www.legionowo.pl/pl/strefa-miesz ... ie;id-2332
...prowadzone są z ZTM rozmowy na temat możliwości dostosowania tras autobusów podmiejskich tak, aby zatrzymywały się w pobliżu stacji Legionowo...
Widzę że miasto chce bardziej zachęcić do kolei, szkoda tylko że oferta SKM/KM pozostawia wiele do życzenia.
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2354
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 11 sie 2010, 19:28

Adam G. pisze:
ZaciszaniN pisze:Wszystkie linie, które kończą w rejonie podmiejskim swój bieg powinny być wobec siebie równe, gdyby ZTM wydłużył do Ząbek 170, inne podwarszawskie samorządy mogłyby zacząć robić raban.
A moim zdaniem rację ma fik, bo co z tego, że Ząbki są poza Warszawą, jeśli leżą dużo bliżej centrum niż niektóre dzielnice miasta?
Ale tu będzie większa paranoja. Bo wszyscy w Wawie wiedza, że w Ząbkach jest taryfa miejska. Więc przypadkowi pasażerowie nie skasują biletu...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 sie 2010, 21:29

Po dwóch-trzech kontrolach zaczną kasować.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

ODPOWIEDZ