Nowe nazwy przystanków

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 sie 2011, 22:48

Ale jako nazwa przystanku "Okęcie" powinno być na lotnisku albo nigdzie.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 sie 2011, 23:16

Na lotnisku jest lotnisko, a na Okęciu Okęcie (-(
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 17 sie 2011, 23:40

Dziwna sprawa. Ponieważ były takie plotki już wiele miesięcy temu, pytałem o nie samego szefa ZTM i zaprzeczył, by pętla Okęcie miała zmieniać nazwę. Byłaby to piramidalna bzdura, bo wszyscy są do niej przyzwyczajeni od lat, a te pomyłki z lotniskiem wydają mi się dętym problemem. Poza tym krótkie Okęcie dobrze widać na tablicach czołowych, a tak, jak by to niby miało być przedstawiane? Inne długie nazwy pętli też są niepraktyczne, a zwłaszcza gdy pod spodem musi się jeszcze zmieścić jeżdżący przez wiele miesięcy komunikat "Trasa zmieniona".

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 18 sie 2011, 0:18

osa pisze:Dziwna sprawa.
takie nazwy pojawiły się na tablicach przystankowych na wciąż nieotwartej pętli autobusowej - dzisiaj nawet sprawdzałem ;)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4157
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: tenmiasto w tenkraju

Post autor: primoż » 18 sie 2011, 1:00

Bywalec pisze:
Tranzystor pisze:Tam jest jakieś centrum handlowe? :-k
Przystanek dalej jest Real
ZTCP to na wysokości pętli jest Obi :-k

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3791
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 18 sie 2011, 9:05

primoż pisze:
Bywalec pisze: Przystanek dalej jest Real
ZTCP to na wysokości pętli jest Obi :-k
Ano też jest.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 18 sie 2011, 9:38

Bastian pisze:Na lotnisku jest lotnisko, a na Okęciu Okęcie (-(
Dokładnie. Słowo klucz to LOTNISKO, tak jest zresztą w wielu innych miastach świata. Tam, gdzie zamiast krańca Lotnisko pojawia się nazwa rejonu/osiedla/dzielnicy (np. Ciampino w Rzymie) tam pojawiają się wątpliwości.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 18 sie 2011, 10:24

Bywalec pisze:
chester pisze:Jak to będzie czytać Knapik? Jako "Parkendrajd"? Czy "Pepluser"?
Pewnie tak jak wszędzie: "Parkendrajd"
Bjutiful! Łonderful! Łał! (-o<

[ Dodano: |18 Sie 2011|, 2011 10:29 ]
Bastian pisze:Na lotnisku jest lotnisko, a na Okęciu Okęcie
Tylko jeszcze PKP Wirażowa by trzeba wprowadzić, coby Okęcie nie było z obu stron lotniska, a na lotnisku nie :)
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 18 sie 2011, 10:36

drapka pisze:Tylko jeszcze PKP Wirażowa
Wirażowa jak Limanowa :P

Lepiej Gorzkiewki, choć jakoś nie brzmi to specjalnie pięknie :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Mong
(ZEA_R-0)
Posty: 1803
Rejestracja: 29 lis 2010, 0:18
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Mong » 18 sie 2011, 12:37

Glonojad pisze:
Bastian pisze:Na lotnisku jest lotnisko, a na Okęciu Okęcie (-(
Dokładnie. Słowo klucz to LOTNISKO, tak jest zresztą w wielu innych miastach świata. Tam, gdzie zamiast krańca Lotnisko pojawia się nazwa rejonu/osiedla/dzielnicy (np. Ciampino w Rzymie) tam pojawiają się wątpliwości.
Ja jakoś nie widzę problemu aby połączyć obie nazwy w jedną: Lotnisko Okęcie.

Awatar użytkownika
JKTpl
Posty: 2873
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:40
Kontakt:

Post autor: JKTpl » 18 sie 2011, 12:47

ZEA_R-0 pisze:Ja jakoś nie widzę problemu aby połączyć obie nazwy w jedną: Lotnisko Okęcie.
Problem jest taki, że to nie jest Lotnisko Okęcie. Po co tworzyć rozbieżności z nazw historycznej i obowiązującej?

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 18 sie 2011, 18:54

Czy władze Warszawy nie lubią Okęcia? Odnoszę wrażenie że ta dzielnica jest systematycznie eksterminowana z miasta:
1) Uformowanie gminy/dzielnicy Włochy, która w większości jest Okęciem
2) Zastąpienie 'Okęcia' 'Chopinem' w nazwie lotniska
3) Niedawna zmiana nazwy CH Okęcie na CH Krakowska
4) No i teraz ta zmiana nazwy pętli...
Fobia jakaś, czy ki diabeł?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 18 sie 2011, 21:53

JaBaal pisze: 2) Zastąpienie 'Okęcia' 'Chopinem' w nazwie lotniska
3) Niedawna zmiana nazwy CH Okęcie na CH Krakowska
Te dwie zmiany nie są zależne od władz miasta.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 19 sie 2011, 0:26

osa pisze:Inne długie nazwy pętli też są niepraktyczne, a zwłaszcza gdy pod spodem musi się jeszcze zmieścić jeżdżący przez wiele miesięcy komunikat "Trasa zmieniona".
:arrow: No właśnie, ktoś chyba zapomina o pewnych uwarunkowaniach technicznych.
A potem będą wychodzić bzdury typu: AL. KRAKOWSKA P TRASA ZMIENIONA, bo na przykład "+R" nie zmieści się na wyświetlaczu.

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3791
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 19 sie 2011, 8:09

MZ pisze:No właśnie, ktoś chyba zapomina o pewnych uwarunkowaniach technicznych.
A potem będą wychodzić bzdury typu: AL. KRAKOWSKA P TRASA ZMIENIONA, bo na przykład "+R" nie zmieści się na wyświetlaczu.
Zawsze napis może się przewijać.
Obrazek

ODPOWIEDZ