Nowe nazwy przystanków
Oczywiście, że jest niezgodne.MisiekK pisze:Czy używanie nazwy Park & Ride nie jest czasem niezgodne z polskim prawem
Zresztą same parkingi mają chyba polską nazwę (a w sumie nawet fajnie by wyglądało "OKĘCIE - PiJ"(
PS.
Obyśmy później nie musieli przez to trawić Makaronu Świętokrzyskiego...Colony pisze:Bo dzięki Bogu metro nadal ma pierwszeństwo przed innymi nazwami w tym mieście.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43
Skoro już weszliśmy w opary absurdu i nazewniczej głupawki, mnie najbardziej rozbawiła propozycja ”PiJ Mineralna”. Jest tam taka ulica obok, zresztą chyba przez pewien czas niektóre autobusy miały tę Mineralną jako pętlę na dechach.
Na marginesie: wśród komentarzy pod tekstem na forum zadziwiająco dużo opinii (tak z samego rana, zanim urzędnik zabierze się do pracy) dowodzących, jaki to rzekomo wielki problem mamy teraz z pomyłkami między pętlą Okęcie a pętlą Lotnisko.
Na marginesie: wśród komentarzy pod tekstem na forum zadziwiająco dużo opinii (tak z samego rana, zanim urzędnik zabierze się do pracy) dowodzących, jaki to rzekomo wielki problem mamy teraz z pomyłkami między pętlą Okęcie a pętlą Lotnisko.
-
Domino2001
- Posty: 1468
- Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
- Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36226
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Dobrze, że nie mamy ZP PARK PARKinsona PARKing PARKuj i Jedź...
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
PiJ Okęcie jest jeszcze lepsze, o ile pamiętamy o napoju winopodobnym mocno siarkowanym "Okęcie" w latach 80-tychosa pisze:Skoro już weszliśmy w opary absurdu i nazewniczej głupawki, mnie najbardziej rozbawiła propozycja ”PiJ Mineralna”. Jest tam taka ulica obok, zresztą chyba przez pewien czas niektóre autobusy miały tę Mineralną jako pętlę na dechach.
Na marginesie: wśród komentarzy pod tekstem na forum zadziwiająco dużo opinii (tak z samego rana, zanim urzędnik zabierze się do pracy) dowodzących, jaki to rzekomo wielki problem mamy teraz z pomyłkami między pętlą Okęcie a pętlą Lotnisko.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...
Przykłądowa rozmowa informacyjna:
- Wysiądź na P+R Al. Krakowska
- czyli gdzie?
- No kolo szaroburego betonowego kloca.
- duzo tu takich (patrz Raszyn i po drodze)
- niedaleko powinno byc centrum handlowe (CH JANKI)
- no nie wiem, jedź do końca az sie nie zatrzymasz.
O i taki widzę los tej nazwy. nikt nie będzie mówił całej nazwy bo długimi nazwami się ludzie nie posługują.Skrócenie do samej Al. Krakowskiej nie wiele da bo al. Krakowska przechodzi przez kilka zurbanizowanych obszarów na trasie d samego Radomia po głęboką Warszawę.
wiec nazwa Okęcie czy tego ZTM chce czy tez nie - była, jest i BĘDZIE, ponieważ NIE MA alternatywy a szary betonowy kloc - nią nie jest.
Poza tym wyobraźcie sobie jaki problem może stworzyć zrozumienie mieszkańcowi linii podmiejskich gdzie to P+R al. Krakowska jest - zwłaszcza pasażerowi linii 721. Spójrzcie na nazwy przystanków wcześniej, Szyszkowa, obecnie likwidowane Stoicka i Sworzniowa (będzie jedne pewnie POW), i Co, jedziesz 40 minut a tu nawet nazwy obiektu z Warszawą nazwa nie ma (co jak co Okęcie taka była)
Ja proponuje nazwanie Metro Wilanowska P+R Puławska. Bo, dlaczego by nie?
- Wysiądź na P+R Al. Krakowska
- czyli gdzie?
- No kolo szaroburego betonowego kloca.
- duzo tu takich (patrz Raszyn i po drodze)
- niedaleko powinno byc centrum handlowe (CH JANKI)
- no nie wiem, jedź do końca az sie nie zatrzymasz.
O i taki widzę los tej nazwy. nikt nie będzie mówił całej nazwy bo długimi nazwami się ludzie nie posługują.Skrócenie do samej Al. Krakowskiej nie wiele da bo al. Krakowska przechodzi przez kilka zurbanizowanych obszarów na trasie d samego Radomia po głęboką Warszawę.
wiec nazwa Okęcie czy tego ZTM chce czy tez nie - była, jest i BĘDZIE, ponieważ NIE MA alternatywy a szary betonowy kloc - nią nie jest.
Poza tym wyobraźcie sobie jaki problem może stworzyć zrozumienie mieszkańcowi linii podmiejskich gdzie to P+R al. Krakowska jest - zwłaszcza pasażerowi linii 721. Spójrzcie na nazwy przystanków wcześniej, Szyszkowa, obecnie likwidowane Stoicka i Sworzniowa (będzie jedne pewnie POW), i Co, jedziesz 40 minut a tu nawet nazwy obiektu z Warszawą nazwa nie ma (co jak co Okęcie taka była)
Ja proponuje nazwanie Metro Wilanowska P+R Puławska. Bo, dlaczego by nie?

- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
ZTM przemówił - na razie na facebooku:
swoją drogą - wyjątkowo słaby i denny wywód
http://www.facebook.com/notes/zarząd-tr ... 2841221901ZTM pisze:Dlaczego P+R Al. Krakowska?
utworzona przez użytkownika Zarząd Transportu Miejskiego w dniu 19 sierpnia 2011 o 16:36
Zarząd Transportu Miejskiego, jako organizator komunikacji w aglomeracji warszawskiej we wszystkich działaniach wsłuchuje się w opinię pasażerów. Wiele z nich jest uwzględniane.
Pragniemy jednak przypomnieć, że codziennie odnotowujemy ponad dwa miliony przejazdów. Z całym szacunkiem, ale wśród pasażerów nie przeważają varsavianiści czy osoby znające historię tej części stolicy. O tym, że nazwa pętli Okęcie (podobnie jak nazwa PKP Okęcie) jest myląca i, sugerująca, iż w pobliżu jest lotnisko świadczą liczne sygnały napływające do ZTM. Wiele ich można znaleźć w Internecie: http://forum.gazeta.pl/forum/w,752,1088 ... jasne.html czy
http://www.facebook.com/LotniskoChopina ... 8969226571
A o tym, że rozważamy zmianę nazwy pisaliśmy już wcześniej. I była to reakcja na głosy pasażerów i dziennikarzy. Sprzeciwu nie było. Można o tym przeczytać tutaj:
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/497377.html
http://ludzie.pb.pl/jerzy-bralczyk/2176 ... czy-chopin
A tu o tym, że mimo zmiany nazwy lotniska, Okęcie nadal funkcjonuje w głowach jako jego nazwa osób pewnie głównie spoza Warszawy:
http://warszawa.wikia.com/wiki/Lotnisko_Ok%C4%99cie
Proponuję też przeczytać wszystkie wpisy na forum pod artykułem. http://forum.gazeta.pl/forum/w,484,1280 ... k.html?v=2
Zdania są podzielone i jest sporo wpisów, które popierają zmianę nazwy.
Teraz o „dziwolągu” P+R Al. Krakowska
Na początku zachęcamy do obejrzenia załączonych zdjęć tablic informacyjnych, kierujących na parkingi typu P+R z innych krajów. We wszystkich krajach (nie tylko angielskojęzycznych) używany jest skrót P+R, a w części z nich obowiązuje jako znak drogowy. Skrót P+R jest symbolem stosowanym dla parkingów Park&Ride na całym świecie (również w krajach nie angielskojęzycznych, np. w Czechach).
Warszawski system jako cały nazywa się Parkuj i Jedź, ale parkingi w nazwie własnej mają P+R: P+R Al. Krakowska, P+R Metro Ursynów itd. Przystanek P+R Połczyńska funkcjonuje i nikomu jego nazwa nie przeszkadza.
We wszystkich dokumentach i pismach ZTM występuje określenie „Parkuj i Jedź". Nazwa Park&Ride występuje najczęściej jako uzupełnienie w nawiasie (patrz regulamin "Tymczasowy regulamin parkingów działających w systemie Parkuj i Jedź (Park&Ride) w m.st. Warszawie)” lub określenie typu/przeznaczenia obiektu.
swoją drogą - wyjątkowo słaby i denny wywód
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
Czyli wg tego, gradacja nazw jest taka (od najniżeszej do najwyższej)JKTpl pisze:Bo przy Metrze Wilanowska jest, uwaga uwaga, metro?
- Nazwa zwyczajowa
- Nazwa obiektu handlowego
- Nazwa obiektu charakterystycznego
- przecznica
- przystanek kolejowy
- nazwa urzędowa obszaru
- parking
- metro
- nazwa powstańcza
To miasto jest chore na nowotwór złośliwy...

Co do ewent. PiJ Okęcie - smaku wina marki wino pt. Okęcie nie pamiętam, choć sława jego miała duży zasięg
Co do kija wsadzonego w mrowisko - cieszyłbym się dopiero wtedy, gdyby w ZTM poszli po rozum do głowy i przyjęli kompromisowe rozwiązanie P+R Okęcie, bo nikt nie będzie mówił inaczej. Widać tu jednak wpływy nadmiernie w obecnych czasach rozwijanego w ratuszu marketingu i speców od niego. To samo jest zresztą z nazwą mostu Północnego, któremu grozi na patronkę Maria Skłodowska-Curie (tylko dlatego, że podobno mamy właśnie jej rok, który kultywują głównie owi spece od marketingu, więc chcą się jakoś wykazać, utrudniając przy tym życie wszystkim pozostałym). Na marginesie: w forsowanej przez ZTM nazwie ”P+R Al. Krakowska” jest też poważny błąd: słowo aleja w l.poj. piszemy małą literą, za to Aleje (l.mn.), czyli w Warszawie tylko Jerozolimskie i Ujazdowskie - wielką.
Co do kija wsadzonego w mrowisko - cieszyłbym się dopiero wtedy, gdyby w ZTM poszli po rozum do głowy i przyjęli kompromisowe rozwiązanie P+R Okęcie, bo nikt nie będzie mówił inaczej. Widać tu jednak wpływy nadmiernie w obecnych czasach rozwijanego w ratuszu marketingu i speców od niego. To samo jest zresztą z nazwą mostu Północnego, któremu grozi na patronkę Maria Skłodowska-Curie (tylko dlatego, że podobno mamy właśnie jej rok, który kultywują głównie owi spece od marketingu, więc chcą się jakoś wykazać, utrudniając przy tym życie wszystkim pozostałym). Na marginesie: w forsowanej przez ZTM nazwie ”P+R Al. Krakowska” jest też poważny błąd: słowo aleja w l.poj. piszemy małą literą, za to Aleje (l.mn.), czyli w Warszawie tylko Jerozolimskie i Ujazdowskie - wielką.
Ale tutaj Al. jest pierwszym członem nazwy własnej parkingu, a więc wielka litera wydaje się być uzasadniona. Inna rzecz, że wszystkie nazwy przystanków pisane są i tak wyłącznie wielkimi literami, więc problem jest nieco sztuczny.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem