Ankieta dla linii 503

Moderator: Wiliam

Linia 503 powinna

1. pojechać trasą przez most Grota, wg koncepcji ZTM
22
25%
2. jeździć obecną trasą bez zmian (most Gdański)
29
33%
3. pojechać mostem Śląsko-Dąbrowskim
11
13%
4. pojechać inną trasą - jaką?
3
3%
5. nie interesuje mnie to - nie korzystam z tej linii na tym odcinku
23
26%
 
Liczba głosów: 88

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 paź 2011, 2:29

Bon Jovi pisze:Dla mnie to nie jest argumentem aby utrzymywać dalej taki stan rzeczy. A zmiana Kapucyńskiej tak aby z trasy W-Z można było zjechać autobusem powinien być ważniejszy.
no dobrze, a co to zmienia w kontekście:
JotPeCet pisze:Bielańska i Nowy Przejazd będą ślepe.
JotPeCet pisze:Do tego nie będzie skrętu w lewo w Jagiellońską.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 09 paź 2011, 18:05

Z tego, co wiem, Nowy Przejazd pozostanie przejezdny, za to rzeczywiście nie będzie wjazdu w al. ”Solidarności” z Bielańskiej .

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 761
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 12 paź 2011, 15:12

JacekM pisze:
Bon Jovi pisze:Ja pisałem o puszczeniu 222 na Żerań FSO a tam przesiadka w 516.
Litości. Jak ktoś będzie jechał z Tarcho na Trakt z przesiadką to na 116 przy Marymoncie albo metrem do Świętokrzyskiej i 105/whatever/M2C w perspektywie albo 509+M2C. Czy ktoś mógłby ukrócić te wywody publikowane bez żadnych uzasadnień? Taki fajny zapis w regulaminie a tak mało egzekwowany.
A czy twoje wywody mają jakieś uzasadnienie? Bo śmiem twierdzić że tak jak ty masz prawo do swojej opinii, tak samo ja i inni mają prawo do swojej opinii.

A swoja batalie w sprawie 503 narazie zawieszam, obserwując czy rzeczywiście natężenie ruchu na moście Gdańskim wzrosnie. Jeśli nie, to wtedy postaram się przekonać ZTM o tym aby ponownie linia wróciła przez rondo Starzyńskiego. Jeśli jednak wzrośnie ruch samochodwy na moście Gdańskim, to sprawe uznam za zamkniętą i pochyle głowy przed tymi którzy mnie przekonywali o słuszności tej zmiany.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2493
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 14 paź 2011, 8:10

prosper5250 pisze:Że co? Czy was tam już kurwa popierdoliło doszczętnie w tym Ratuszu!?
To na pewno do mnie? Wypraszam sobie.
Ja jestem w Ratuszu zaledwie raz-dwa razy w tygodniu.

I co mamy poradzić że w ZDM jedna osoba dostaje wystąpienia Radnego Tumasza o poszerzenie wlotu (odpisuje że się nie da) a druga zajmuje się projektem nowych postojów TAXI (co w dobie telefonów jest działaniem co najmniej dziwnym). :shock:
Polityka złym doradcą w pracy!

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 14 paź 2011, 9:13

Taksówkarze nie domagają się postojów do zabierania pasażerów spod słupka, tylko postojów do oczekiwania na wezwanie telefoniczne (zwłaszcza w płatnej strefie). I ZDM, skoro już się decyduje na wyznaczanie takich postojów, mógłby brać pod uwagę ich nieco inny cel, a zatem i wyznaczać je inaczej/w innych miejscach.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 17 paź 2011, 10:03

JotPeCet pisze:
prosper5250 pisze:Że co? Czy was tam już kurwa popierdoliło doszczętnie w tym Ratuszu!?
To na pewno do mnie? Wypraszam sobie.
Ja jestem w Ratuszu zaledwie raz-dwa razy w tygodniu.

I co mamy poradzić że w ZDM jedna osoba dostaje wystąpienia Radnego Tumasza o poszerzenie wlotu (odpisuje że się nie da) a druga zajmuje się projektem nowych postojów TAXI (co w dobie telefonów jest działaniem co najmniej dziwnym). :shock:
Poczekamy na wyjaśnienia tej sytuacji:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2ka ... e-prez.pdf

A teraz 503.
Kurs 8:07 z Nowodworów,
8:27 na Konwaliowej
Dziwnie długo jedzie wg rozkładu, bo np. do Mehoffera potrzebuje aż 5 minut, a z Mehoffera na Konwaliową 15 minut, podczas gdy zatrzymujące się na każdym przystanku 186 ma 16 minut na pokonanie tego odcinka wg rozkładu :arrow: 503 powinno jechać najwyżej 13 minut na tym (Mehoffera - Konwaliowa) odcinku: Da się i to bez wymuszania na kierowcy rajdowej jazdy.
8:37 na pl. Wilsona (to nawet 2 min przed czasem - nie było korka na Wisłostradzie)
8:38 początek korka (zaczynał się na pl. Inwalidów)
8:44 Dw. Gdański
8:52 Muranowska

25 minut na przejechanie odcinka Konwaliowa - Muranowska nową trasą. :-k ciekawe ile trwałaby podróż mostem Gdańskim?

Na pl. Wilsona wysiadło może z 5 osób z 503. Na Zajączka sporo pasażerów, którzy chętnie wsiedliby do 503, ale na szczęście tam 503 nie ma przystanku. I niech nie będzie miał.

Zobaczymy w kolejnych dniach.
Tak dla warszawskiej obwodnicy www.siskom.waw.pl
Na zdjęciu jest ul. Światowida. Ciekawe, czy tramwaj też tak będą budować?
Wojciech Tumasz
radny dz. Białołeka
www.radny.com.pl

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 17 paź 2011, 11:19

Czyli zgodnie z moimi przewidywaniami. Tak, dziś na Wisłostradzie korek był mniejszy niż standardowo, tzn. zaczynał się przed Cytadelą, czyli tam, gdzie 503 już Wisłostradą nie jeździ. Za to zakorkowała się ul. Andersa. Obawiam się, że tutaj będzie coraz gorzej i że ten korek wydłuży się z czasem - jak to drzewiej bywało - aż po Dworzec Gdański, a nawet na Mickiewicza. I wtedy 503 razem ze 116 dostaną po kuchni.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9549
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 17 paź 2011, 11:22

Daaaaawno nie widziałem na Andersa korka sięgającego tak daleko.
Pierwszy dzień objazdów w połączeniu ze zmianą organizacji ruchu na Bankowym - moim zdaniem - jest podstawowym powodem zamieszania. Zobaczymy jak będzie za tydzień.

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 17 paź 2011, 11:25

Korek na Andersa był już w sobotę. Sięgał od pl. Bankowego do Świętojerskiej. Rzeczywiście dawno nie było tu korka dłuższego (aż na Żoliborz), ale mam obawy, że się w końcu pojawi - kierowcy z mostu Gdańskiego i mostu Grota + otwarcie drugiego wiaduktu przy Dworcu Gdańskim. Zależy, czy uda się odetkać Wisłostradę - może tu pomóc przeprogramowanie sygnalizacji przy zamkniętym dla samochodów moście Śląsko-Dąbrowskim.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 paź 2011, 11:36

Czy to ni jest tak, że światło przy zjeździe z trasy W-Z jest dla Wisłostrady skrócone po to, by nie przyblokować W-Z sznurem pojazdów czekających na skręt?

Choć jak dziś patrzyłem, to naprawdę niewiele aut porusza się trasą - być może kwestia organizacji na placu Bankowym (wlot zachodni).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 2819
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 17 paź 2011, 11:39

osa pisze:może tu pomóc przeprogramowanie sygnalizacji przy zamkniętym dla samochodów moście Śląsko-Dąbrowskim.
No właśnie nie do końca powinno się to robić. Konieczność zjechania z WZ przy Starym Mieście powoduje, że wylot na Wisłostradę wczoraj nieźle stał.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 paź 2011, 11:53

Możliwość jechania W-Z do Nowego Zjazdu ma być jako dojazd na Wisłostradę, czy dla Powiśla? Jeśli to drugie, to może nakaz skrętu w Dobrą?...
A może w ogóle zakaz wjazdu samochodów na most to zbyt ostra restrykcja?

Awatar użytkownika
chester
Posty: 2819
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 17 paź 2011, 12:09

Jeśli autobusy mają jeździć, jak jeżdżą, każdy innym pasem (plus zjazdy z PAT na przystanek i na abarot - nie wiem, czemu i komu to służy), to rzeczywiście osobówki by w tych wszystkich szacher-macher przeszkadzały.

Nakaz w Dobrą zakorkowałby ją dokumentnie. Poza tym skręcający w prawo ze Zjazdu w Wisłostradę nie stanowią tu problemu (a tak by się to rozwiązało przy nakazie - skręciliby na Karowej), tylko ci w lewo i tutaj nakaz w Dobrą spowodowałby konieczność jazdy albo do Ludnej (najbliższy wlot na Wisłostradę na północ) albo do mostu Świętokrzyskiego, który po zmaknięciu Sokolej i tak w DP przystaje. Tak czy owak towarzysz Nowak korek murowany.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Awatar użytkownika
tomku
Posty: 96
Rejestracja: 23 kwie 2011, 23:38
Lokalizacja: spod Warszawy

Post autor: tomku » 17 paź 2011, 12:19

Dotychczas nie widziałem takiej propozycji, ale gdyby posłać 503 niczym 508, do Metra Marymont, a stamtąd po trasie 116, z zachowaniem oczywiście przyśpieszoności linii, czyli przystankami Wilsona, Dw. Gdański? Linia dłużej jechałaby buspasem, szybciej dowoziła do metra i nie tkwiła popołudniu w korku przy wjeździe na most Grota z Wisłostrady, o.

Awatar użytkownika
chester
Posty: 2819
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:07
Lokalizacja: Natolin

Post autor: chester » 17 paź 2011, 12:21

Ale jazda 503 "niczym 508" kwestionuje sens istnienia 503 na odcinku od Białołęki do Śródmieścia.
Dlaczego pieprzone pierożki są dobre, a pieprzone życie już nie? (B. Schaeffer)
Historia uczy jednego - nigdy nikogo niczego nie nauczyła.

Zablokowany