210

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 20 paź 2011, 15:07

No jeśli sami grób będziemy zasypywać, to pogrzeb na pewno się nie odbędzie :P
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 21 paź 2011, 12:37

KwZ pisze:A może korzyści np. z nowego 195 po trasie 503 i podwójnej częstotliwości przeważyłyby straty dla pojedynczego przystanku?
Pojedynczego? 195 dowozi na Trakt cały odcinek od przystanku Stryjeńskich do Ursynowa Płn. W popołudniowym szczycie w 195 w kierunku Ursynowa praktycznie nie zdarza mi się znaleźć miejsca siedzącego (nawet po przejechaniu Dolnej). Za to w 503 siedzę sobie bardzo często. Więc nie powiedziałbym, że 195 jeździ puste. Łączenie 195 z 503 ma sens tylko przy zapewnieniu dobrej przesiadki ze 179. Ta na Ursynowie Płn. dobra nie jest, bo pasażerowie mają do dyspozycji albo bieganie z Bartoka pod SGGW albo objeżdżanie Statoila (i postój na światłach Bartoka/Jastrzębowskiego gratis).
fik pisze: Inna rzecz, że przydzielanie 195 nowych unikalnych relacji to skazanie się na współistnienie z tym trupem po wsze czasy.
Ładowanie 195 w korek na wyjazd z Wałbrzyskiej (właściwie to już jest Nowoursynowska) albo z al. Wilanowskiej to raczej budowanie trumny niż reanimacja. Wyjazd z Ursynowa przez Rodowicza "Anody" jest w miarę przewidywalny.

[ Dodano: 21 Październik 2011, 12:39 ]
Na wydłużoną KEN oprócz 210 powinny trafić także linie nocne - N01 i N37 (ta druga, jeśli uda się dla niej wykroić dodatkową minutę na przejazd w każdą stronę, a to może nie być łatwe).

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 21 paź 2011, 13:12

bepe pisze:dowozi na Trakt cały odcinek od przystanku Stryjeńskich do Ursynowa Płn.
A już w szczególności od Dunikowskiego.
bepe pisze:W popołudniowym szczycie w 195 w kierunku Ursynowa praktycznie nie zdarza mi się znaleźć miejsca siedzącego (nawet po przejechaniu Dolnej).
Nie mogę się nie zgodzić. Jak na nieszczęście jedzie gniot, to kto w 195 wsiądzie, ma okazję przekonać się, skąd ta nazwa :)
bepe pisze:Za to w 503 siedzę sobie bardzo często.
I ja siedzę
bepe pisze:Łączenie 195 z 503 ma sens tylko przy zapewnieniu dobrej przesiadki ze 179. Ta na Ursynowie Płn. dobra nie jest, bo pasażerowie mają do dyspozycji albo bieganie z Bartoka pod SGGW albo objeżdżanie Statoila (i postój na światłach Bartoka/Jastrzębowskiego gratis).
A dobra przesiadka to przeciez nie tylko blisko, ale i czesto. A jakos nijak nie widze, zeby udalo sie zrobic czestotliwosciowo (w sensie oczekiwaniowo), ze 195 = 179+195 (ex-503) przy uwzglednieniu przesiadki
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2219
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 21 paź 2011, 14:44

No to Panowie nie wiem czym jeździcie. Ale 195 nie jeździ dobrze zapełnione. Mnie już w tym tygodniu zrobiło się obojętnie czy będzie częste 195 czy tak jak obecnie.

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 21 paź 2011, 15:42

drapka pisze:
Piottr pisze:Ja to bym jeszcze 209 wycofał z pętli Ursynów Północny, i korzystając z tego nowego ciągu skierowałbym je przedłużeniem KEN i Rolną do Dw. Południowego. Byłoby 209 i 210 na jednym ciągu
Tylko po co... Z Metra Ursynów przez Słuzew do Wilanowskiej wygodniej chyba jechać metrem a kilometrów szkoda :)
Wilanowska to nie tylko metro. Wilanowska to przede wszystkim węzeł autobusowo - tramwajowy. Jedna przesiadka mniej - i może 209 zacznie wozić ludzi a nie powietrze (bo szybciej dojść do metra, niż czekać na 209).
bepe pisze:Ładowanie 195 w korek na wyjazd z Wałbrzyskiej (właściwie to już jest Nowoursynowska) albo z al. Wilanowskiej to raczej budowanie trumny niż reanimacja. Wyjazd z Ursynowa przez Rodowicza "Anody" jest w miarę przewidywalny.
Poniekąd masz rację, jednak zauważ, że jakby 195 pojechał do Wilanowskiej, to główny potok będzie jechał w przeciwkorku - rano omijając zakorkowany wylot z Ursynowa, a po południu omijając Wilanowską stojącą Dolinkę Służewiecką. Więc może to nie jest taki zły pomysł.
bepe pisze: Na wydłużoną KEN oprócz 210 powinny trafić także linie nocne - N01 i N37 (ta druga, jeśli uda się dla niej wykroić dodatkową minutę na przejazd w każdą stronę, a to może nie być łatwe).
Słuszny postulat.

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 21 paź 2011, 16:31

Lukasz436 pisze:Ale 195 nie jeździ dobrze zapełnione.
195 jeździ zapełnione dokładnie tak, jak powinno przy obecnej częstotliwości i obecnym taborze. W szczycie w przeciwpotoku jeździ zupełnie puste, to fakt. Ale już w potoku i w międzyszczycie z Ursynowa przynajmniej do Dolnej jeździ całkiem nieźle zapełnione. Dalej bywa różnie - frekwencja jest prawie całkowicie uzależniona od tego, kiedy jechał ostatni autobus w tym samym kierunku (116, 180, 503).
Piottr pisze: jakby 195 pojechał do Wilanowskiej, to główny potok będzie jechał w przeciwkorku - rano omijając zakorkowany wylot z Ursynowa, a po południu omijając Wilanowską stojącą Dolinkę Służewiecką. Więc może to nie jest taki zły pomysł.
Ale z powrotem utknie w korku na tejże Wilanowskiej. Natomiast korek na Dolince ma tę przyjemną cechę, że jednak raczej się w nim jedzie niż stoi i rozładowuje się momentalnie na skrzyżowaniu z Nowoursynowską. Puszczanie 195 Wilanowską to nie jest dobry pomysł. Natomiast na wytrasowanie go przez Służew jest do dyskusji - kwestia wyjazdu z Nowoursynowskiej w Dolinę Służewiecką. Zdaje się, że bywa tam nie najlepiej.

-----

Może warto przerzucić posty stąd do tematu o 195?

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2219
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 21 paź 2011, 16:36

Bardziej do tematu o Ursynowie.

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 07 mar 2012, 14:03

210 od dzisiaj prosto przedłużeniem al. KEN. Słusznie, ale czy powinna to być jedyna linia kursująca tym nowym, de facto czwartym (po Puławskiej, Rosoła i Poleczki) połączeniem drogowym Ursynowa z resztą świata?

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 07 mar 2012, 14:09

Czy komunikacja musi być na każdej ulicy w tym mieście? Najważniejsze połączenie Ursynowa ze światem biegnie pod ziemią. Nie wiem, po co dublować to czymkolwiek innym. No, może poza 136, które z jednej strony byłoby tam potrzebne, a z drugiej - czasowo stałaby się totalnie niekonkurencyjna...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2660
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 07 mar 2012, 18:13

R-9 Chełmska pisze:Czy komunikacja musi być na każdej ulicy w tym mieście?
Akurat na puszczeniu 210 czy nocnych tamtędy nikt nie straci.
R-9 Chełmska pisze:No, może poza 136, które z jednej strony byłoby tam potrzebne, a z drugiej - czasowo stałaby się totalnie niekonkurencyjna...
Dla połowy Ursynowa 136 i tak jest niekonkurencyjne czasowo względem 504 przez zawijas na Ursynowie Północnym. Dla drugiej połowy oczywiście się pogorszy.

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 07 mar 2012, 18:24

210 od dzisiaj prosto przedłużeniem al. KEN. Słusznie, ale czy powinna to być jedyna linia kursująca tym nowym, de facto czwartym (po Puławskiej, Rosoła i Poleczki) połączeniem drogowym Ursynowa z resztą świata?
Ja się oczywiście bardzo cieszę, że otworzyli wreszcie tę aleję, ale, powiedzmy sobie szczerze, w tej chwili to tylko krok w kierunku nowego połączenia. Nowa al. KEN prowadzi nas w tej chwili du utknięcia w korku na Wałbrzyskiej albo do utknięcia w korku na al. Wilanowskiej. Dopóki nie przedłużą tej drogi do Domaniewskiej, to niewiele ona Ursynowowi da.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 07 mar 2012, 18:37

bepe pisze:w tej chwili to tylko krok w kierunku nowego połączenia. Nowa al. KEN prowadzi nas w tej chwili du utknięcia w korku na Wałbrzyskiej albo do utknięcia w korku na al. Wilanowskiej. Dopóki nie przedłużą tej drogi do Domaniewskiej
... czyli do utknięcia w korku na Puławskiej albo do utknięcia w korku na al. Niepodległości...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 07 mar 2012, 18:47

Bastian pisze: ... czyli do utknięcia w korku na Puławskiej albo do utknięcia w korku na al. Niepodległości...
Ale ile dalej :D

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 07 mar 2012, 18:58

2 km?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 07 mar 2012, 19:02

Zawsze coś. W każdym razie, jakbym miał teraz jechać samochodem do centrum, to nie jechałbym przez nową KEN.

ODPOWIEDZ