Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 paź 2012, 20:26

Odwołują się do starej, warszaskiej tradycji językowej, czy ki diabeł? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 16 lis 2012, 0:12

Walas pisze:
Nxo pisze:szkoda ze jeszcze dużo EN94 jeździ liniowo :(
Czy ja wiem czy dużo? EN94: 04+37, 08+09(?), 10+39, 13+34, 15+26, 16+17, 18+33, 23+32, 27+28 i jakaś jeszcze :-k .
Gdzieś było ostatnio cytowane oficjalne info, że jeździ na tą chwilę 11 par, czyli 22 szt., tak więc dodam brakujące (dane na podst. galerii użytkownika Ficek na garnek.pl, który całkiem solidnie to opisuje): EN94-03, 25, 40, 35 (ta ostatnia widziana kiedyś w parze z 28).

EN94-08+09 potwierdzam, tydzień temu widziałem jak stały na WKD Śródmieście wraz z drugą parą (16+17)... tylko one i nic więcej, żadnego EN97 czy EN95 ;-)

[ Dodano: |16 Lis 2012|, 2012 00:19 ]
Walas pisze:
Michał J pisze:Kiedyś było 11 w szczycie i chyba 5 w święto.
Tak zgadza się.
Zeszłej niedzieli w okolicy WKD Śródmieście naliczyłem 8 obiegów (o ile widziałem wszystkie), w tym jeden (para EN94) zdaje się tylko stał na torze postojowym jako rezerwa.

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 19 lis 2012, 0:42

Ciekawą sprawę zauważyłem wczoraj (18.11.2012) na obiegach WKD. Normalnie zdaje się wygląda to tak, że jeden skład dojeżdżając do Śródmieścia "wypycha" z niego inny skład oczekujący na odjazd. Tym razem natomiast te same składy wjeżdżały i wyjeżdżały rotacyjnie (np. kursem do Śródmieścia wjeżdża EN97-008 i ten sam EN97-008 odjeżdża zaraz najbliższym kursem do Grodziska).

Widzieliście kiedyś coś takiego? Z czym może to mieć związek, jakaś awaria rozjazdów?

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 07 gru 2012, 16:39

Dzisiaj na zajezdni w Grodzisku widziałem dużo EN97 (ok. 6-7 na samym dworzu), a kursy (conajmniej 3) obsługiwały staruszki EN94. Czy coś się stało czy WKD boi się wysyłać je w "ataku zimy"?

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 08 gru 2012, 9:26

xavee pisze:Dzisiaj na zajezdni w Grodzisku widziałem dużo EN97 (ok. 6-7 na samym dworzu), a kursy (conajmniej 3) obsługiwały staruszki EN94. Czy coś się stało czy WKD boi się wysyłać je w "ataku zimy"?
Od paru dni więcej jest EN94 w ruchu niż EN97, a jeszcze z tydzień temu w ruchu było aż 9xEN97. Przedwczoraj po remoncie do ruchu wypuścili EN94-03 połączoną z EN94-28. Także w ruchu są: 03+28, 04+37, 09+18, 10+39, 13+34, 15+26, 16+17, 23+32(?)

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 08 gru 2012, 14:42

Od jutra będzie 1 obieg na którym zawsze musi być EN95/EN97? Bo tak wynika z rozkładów ZTMu, tylko na stronie WKD nic nie widzę o tym. :-k

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 12 gru 2012, 18:20

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż od dnia 1 stycznia 2013 r. wprowadza podwyżkę cen biletów okresowych.

Nowe ceny przedstawiają załączone tabele.

Ceny biletów jednorazowych pozostają na niezmienionym poziomie.

Źródło: Warszawska Kolej Dojazdowa
Ciekawa polityka, stali pasażerowie mają podwyżki cen biletów, a okazyjni nie...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

paszym
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:11
Lokalizacja: Opypy

Post autor: paszym » 12 gru 2012, 19:03

Okazyjnym wynagradza się w ten sposób fakt, że jednorazówek najczęściej nie ma jak kupić. Ten fakt powoduje również brak znacznego ryzyka, że stali pasażerowie przerzucą się na jednorazówki.
Będę oryginalny i zostawię bez podpisu.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 13 gru 2012, 22:10

To chyba nie pierwszy raz z Wukadką.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 14 gru 2012, 9:06

Dziś ok. 8:20 podczas postoju EN97-014 w Podkowie Leśnej, owa kolejka została pomazana przez wandali.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
moonwalker
Posty: 354
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: moonwalker » 14 gru 2012, 17:01

Podczas postoju? Na oczach tłumów ludzi? Jak to możliwe? Myślałem, że czasy a'la Men in black już się skończyły..

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 14 gru 2012, 17:49

moonwalker pisze:Podczas postoju? Na oczach tłumów ludzi? Jak to możliwe? Myślałem, że czasy a'la Men in black już się skończyły..
Nie na oczach ludzi, bo podczas stania w torach postojowych.

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 07 sty 2013, 21:57

Minął miesiąc od mojej wypowiedzi, w sprawie uziemionych EN97. W sumie prawie nic się nie zmieniło - nadal ok. 5 składów stoi sobie cały czas na bocznicy w Grodzisku.
Doszły mnie słuchy, że mają problemy z zestawami kołowymi - wie ktoś może coś więcej na ten temat?

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 07 sty 2013, 22:09

Hmmm... od początku były problemy z zestawami. O co w końcu chodzi: szybkie zużywanie jakiejś konkretnej części, a może słaby przeciwpoślizg i podkucia na hamowaniu?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 07 sty 2013, 22:16

Dziwne - przeciwpoślizg w Świniach jest praktycznie idealny.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ