Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 08 sty 2013, 8:08

xavee pisze:Minął miesiąc od mojej wypowiedzi, w sprawie uziemionych EN97. W sumie prawie nic się nie zmieniło - nadal ok. 5 składów stoi sobie cały czas na bocznicy w Grodzisku.
Doszły mnie słuchy, że mają problemy z zestawami kołowymi - wie ktoś może coś więcej na ten temat?
ZTCW to do ruchu nadają się EN97: 002, 004, 005, 011, 012, 014. Nawet w DS WKD nie jest w stanie wystawić 5xEN97(bo jest 5 obiegów) i zawsze jeździ jakaś EN94.

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 08 sty 2013, 9:13

Walas pisze:ZTCW to do ruchu nadają się EN97: 002, 004, 005, 011, 012, 014. Nawet w DS WKD nie jest w stanie wystawić 5xEN97(bo jest 5 obiegów) i zawsze jeździ jakaś EN94.
Nie na darmo mój kolega, dyrektor techniczny jednego z mniejszych przewoźników regionalnych, mówi o ich producencie "bublotłuki"...

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 08 sty 2013, 9:30

Dziwne - przeciwpoślizg w Świniach jest praktycznie idealny.
Nie no paaaanie... gdzie Swing gdzie EN97 :) Nigdy nie jechałem tymi cudami w złej pogodzie, więc nie powiem jak jest, ale trochę to niepokojące, ale jednocześnie to błąd konstrukcyjny: od samego początku występujący.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 sty 2013, 17:21

Piottr pisze: Nie na darmo mój kolega, dyrektor techniczny jednego z mniejszych przewoźników regionalnych, mówi o ich producencie "bublotłuki"...
Jak się zamawia bubla, to się bubla dostaje. Jak się go odbierze, to go nie poprawią, bo i po co. I tak dalej - jak się pisze 100% (czy nawet 80) cena, to trzeba w SIWZ zastrzec sobie odpowiednie metody badania - i egzekwowania - jakości. Nie twierdzę przy tym ,że to tak źle 100% ceny stosować - no ale wtedy trzeba dobrze pisać specyfikacje i umowy.

Przypominam, że wozy dla WKD przyszły z drugiego przetargu, "na tańsze". No to jest tańsze, o co chodzi?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 08 sty 2013, 21:17

W tym momencie powinni po prostu egzekwować kary i już. Przecież w sumie o tej porze większość EN94 mogło być skasowanych... By WKD "pojechała"...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 sty 2013, 21:35

Dokładnie tak.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 09 sty 2013, 20:55

WKD chyba nie ma szczęścia do składów jak i kontroli jakości. Najpierw bubel milenium, czyli EN95, teraz EN97 :neutral: . Ciekawi mnie czy WKD w przetargu na 6 składów nadal będzie kurczowo trzymało się Pesy czy też dadzą szanse nowosądeckiej konkurencji.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 sty 2013, 21:38

A bo ta jest tak dobra, że od pół roku nie ma odważnego na puszczenie jej produktu z pasażerami...

Heh, trzeba było, przede wszystkim, nie kombinować jakiegoś dziwadła ni to tramwaju, ni to pociągu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4157
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: tenmiasto w tenkraju

Post autor: primoż » 09 sty 2013, 21:47

Glonojad pisze:Heh, trzeba było, przede wszystkim, nie kombinować jakiegoś dziwadła ni to tramwaju, ni to pociągu.
Cicho, tam niektórzy jeszcze wierzą, że WKD pojedzie dalej na wschód niż stacyjka przy JPII :P

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 09 sty 2013, 22:14

A bo ta jest tak dobra, że od pół roku nie ma odważnego na puszczenie jej produktu z pasażerami...
Przetarg ma być robiony pod 3 kV, więc konkurencji nie można nic zarzucić.
A po drugie dziwne skoro są tacy źli to czemu jakieś rosyjskie miasto kupiło/ma kupić od nich tramwaje? Ale dobra, nie ciągnijmy OT.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 09 sty 2013, 22:45

xavee pisze:Ciekawi mnie czy WKD w przetargu na 6 składów nadal będzie kurczowo trzymało się Pesy czy też dadzą szanse nowosądeckiej konkurencji.
To nie ma wiele wspólnego. W tym przetargu nikt poza Pesą nawet za bardzo startować nie chciał.

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 09 sty 2013, 23:49

@przewoz o ile pamięć mnie nie myli to w pierwszym przetargu w opcji "normalnie" gdzie miał być jednoprzestrzenny itp. Newag dał chyba dwukrotnie niższą cenę niż Pesa (o Stadlerze nie mówiąc) i jedyną, która zawierała się w budżecie WKD, ale nie zwyciężył, bo nie spełniał warunków doświadczenia. W drugim przetargu w opcji "bieda" nadal był wymóg doświadczenia, więc Newag nie wystartował. Zwyciężyła Pesa z ceną nadal sporo wyższą niż Newag zaoferował w I przetargu, ale mieszczącą się w budżecie. Tak to chyba było.

Tak się zastanawiam czy te uziemienie nie wynika ze skończenia się gwarancji, bo pamiętam że w tej "biedzie" był bardzo krótki minimalny czas gwarancji (chyba 3 lub 6 miesięcy) .

sajbeer
Posty: 714
Rejestracja: 06 maja 2008, 21:06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: sajbeer » 13 sty 2013, 20:32

Kolejny pomysł Marszałka Struzika :?:
http://infotram.pl/text.php?from=main&id=52629
Ostatnia skonsumowana "PARÓWKA"
21.12.2012
366+218 :arrow: 013B/28
Przedostatnia:
7.12.2012
140+685 :arrow: 019B/33 :D :tancze:

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 13 sty 2013, 20:43

Jak chcą koniecznie się bawić w budowę linii kolejowych, to niech już lepiej zrobią linię typu Modlin - Płock czy Sochaczew - Płock...

Rozwijanie WKD w obecnym stanie rzeczy mija się z celem, bo to teraz jakiś dziwny twór będzie, który jest do tego całkiem niezrozumiale zarządzany... 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 13 sty 2013, 22:35

Nie chodzi o rozwijanie WKD, tylko o nową lekką kolej.
Była już o tym dyskusja: viewtopic.php?p=790089#790089
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ