Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 13 sty 2013, 23:05

Zamiast lekkiej kolei, to raczej powinni zainwestować w linię tramwajową z odpowiednim taborem. Taniej i prościej proceduralnie, a do tego UTK nie ma nic do gadania.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 13 sty 2013, 23:07

Słowo "tramwaj' już od dłuższego czasu nie brzmi dumnie... :neutral:
Obrazek

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 13 sty 2013, 23:11

Panowie - proszę kontynuować dyskusję w podlinkowanym temacie
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 22 sty 2013, 13:31

Co do WKD, to w związku z tym wypadkiem:
http://www.rynek-kolejowy.pl/38970/Wypa ... estowy.htm

dowiedzieliśmy się, że...
Zdarzenie miało miejsce na stacji Grodzisk Maz. Radońska w dniu wczorajszym (21 stycznia) ok. godz. 19:50. - Uczestniczył w nim pojazd EN97-009, który od kilku tygodni jest przez nas udostępniony producentowi oraz za jego pośrednictwem zainteresowanym jednostkom badawczym w celu wykonywania badań i testów innych rozwiązań, które mogłyby zostać wdrożone w pozostałych jednostkach – mówi Kulesza.
Czyli to taki poligon doświadczalny. Ciekawe, co kombinują. Na pewno nic dobrego, skoro się rozbijają :) Oj, łącznica do Pruszkowa mocno przydatna... Co chwila skład na Grochów jedzie, z Bydzi.. do Bydzi...

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 22 sty 2013, 13:35

Sądząc ze śniegu na szybie, jechali tyłem... Chyba że zjechało z dachu od wstrząsu.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 22 sty 2013, 14:02

Raczej zjechało z dachu. Nie byliby takimi idiotami, żeby wjeżdżać tyłem bez kontroli kogoś z kabiny jadącej do przodu, tym bardziej, że trochę sporo śniegu (jakby jechali drugim końcem długi czas) i dość głęboko wjechali w tą stację..

Awatar użytkownika
marcin89
Posty: 816
Rejestracja: 13 paź 2008, 16:03
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: marcin89 » 22 sty 2013, 14:27

Może testowali system automatycznego hamowania przed przeszkodą jak volvo? :D

Piotr Wi
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2008, 19:37
Lokalizacja: Kanie

Post autor: Piotr Wi » 22 sty 2013, 15:00

^^^ raczej nowe klocki hamulcowe nie zużywające tak szybko powierzchni tocznej koła jak dotychczasowe. Gdyby WKD była poprowadzona dalej np. Mszczonów to nie zabrakło by drogi hamowania.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 sty 2013, 15:02

Piotr Wi pisze:Gdyby WKD była poprowadzona dalej np. Mszczonów to nie zabrakło by drogi hamowania.
Bardzo ciekawy argument - do zastosowania w zasadzie przy każdych analizach przedłużania tras :rotfl:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 22 sty 2013, 20:43

Czy dobrze rozumiem, że w przypadku strajku na PKP w piątek, WKD będzie normalnie jeździć?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 22 sty 2013, 21:18

xavee pisze:Czy dobrze rozumiem, że w przypadku strajku na PKP w piątek, WKD będzie normalnie jeździć?
A czemu miałoby nie jeździć normalnie? To zupełnie wydzielone środowisko...

Chociaż...
RK pisze:Pismo wzywające do przygotowań do protestu dotyczy pracowników PKP Intercity, PKP Cargo, PKP PLK, SKM Trójmiasto, PKP Energetyka, oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej.
http://www.rynek-kolejowy.pl/38989/Stra ... wiedza.htm
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 22 sty 2013, 21:57

Środowisko inne, ZZ te same :D
Obrazek

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 22 sty 2013, 22:36

xavee pisze:Czy dobrze rozumiem, że w przypadku strajku na PKP w piątek, WKD będzie normalnie jeździć?
Hm :-k , no nie wiem, nie dalej jak pół godziny temu jedna ze stacji radiowych (żadna z tych "najlepszych") podała, że strajkiem objęte będą pociągi PKP Intercity, PKP Cargo, WKD oraz trójmiejskiej SKM.

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 22 sty 2013, 23:12

Z tego co pisali, ma strajkować PKP PLK, więc pewnie żaden przewoźnik nie wyjedzie na tory. Dziwie się tylko czemu WKD ma strajkować.

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 23 sty 2013, 0:29

xavee pisze:Dziwie się tylko czemu WKD ma strajkować.
Bo nie dostali kolejarze z WKD uprawnień ulgowych na inne pociągi?

ODPOWIEDZ