Sąd nad 175

Moderator: Wiliam

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 04 kwie 2013, 13:32

emyl pisze:
MichalJ pisze:Autobus ma to do siebie, że opóźnienie większe niż odstęp między kursami jest niezauważalne. Pasażer nie odróżnia, czy to jest kurs spóźniony 5 minut, czy któryś poprzedni spóźniony 35 minut.

A każdy spóźniony pociąg widać jak na dłoni.
Kolejny brak rozróżnienia opóźnienia faktycznego od czasu oczekiwania...
Masz na to jakąś radę?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 04 kwie 2013, 13:38

Uważnie przeczytać to, co się napisało, a następnie zastanowić się, czy w przytaczanym uniwersum nie mają miejsca wydarzenia sprzeczne z postawioną tezą.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 04 kwie 2013, 13:52

Mówisz do kogoś?

Kra
Posty: 1875
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 04 kwie 2013, 16:19

przewoz pisze: Koleją dojeżdżam regularnie (codziennie) od 15 ponad lat (a w ogóle od jakiś 30). ZTMem 10.
Dzień w dzień, czasem samochód własny/służbowy. Rocznie robię po 30-40 tys km pociągami (w tym roku wychodzi, że już zarobiłem 12 tysięcy, mamy 3 miesiące za sobą). Roczne sumaryczne opóźnienie to jakieś 10-15 godzin? ...
Napisałeś bardzo ciekawie podsumowanie swoich doświadczeń z koleją. Dla mnie to może pewna odtrutka na moją fobię (może to moje mocne słowo) do kolei w Polsce. Jeżdżę rzadko, od czasów tzw. reformy na kolei może 3-4 razy na rok. Co mnie w niej drażni (w kolejności ważności) :
1. Totalna niemoc ustalenia taktów w ruchu lokalnym/podmiejskim/miejskim - w takich Niemczech wiem, że np. co godzinę mam połączenie
2. Rozdrobnienie feudalne i niedasizm. Łatwo było popsuć wspólny bilet PKP, jak do tego wrócić ?
3. Chaos w Intercity - w zeszłym roku (od początku listopada) jak patriota (wyszedłem na idiotę) próbowałem kupić bilet w Intercity na BWE do Berlina na 10.12 i ciągle dostawałem odpowiedź, że na razie rozkład nieznany i proszę się udać do kas i ... bez problemu kupiłem ten bilet na stronie DBahn (na stronie IC dalej nie był dostępny). Inny ból - brak skomunikowania połączeń i co jeden pociąg się spóźni i następny dzień później (albo szukaj innego przewoźnika).
4. Akurat w tych 3-4 przejazdach rocznie (TP) mam 100% spóźnień, takich po 30 minut, a najbardziej irytujące jest, iż jak dojedzie na Zachodni o czasie to zawsze miałem już ok. 15-20 minut spóźnienia na Wschodnim
5. Standard pociągów - nawet ten niby reprezentacyjny BWE jest bardzo mocno wyeksploatowany, w innych zawsze coś jest zepsute (najczęściej toaleta).
6. Brak informacji w przypadku opóźnień, czy opóźnienie się zwiększy czy zmniejszy ...

I teraz pozytyw - WARS, no ten się zmienił na plus =D> i korzystam z niego.

Prośba o wybaczenie za takie odejście od tematu =;

Asesino
Posty: 181
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:01

Post autor: Asesino » 04 kwie 2013, 18:09

Może to jest i dobry pomysł, żeby zamiast dwóch 128 i 175 jeździła jedna silna linia (ale żeby była naprawdę silna), ale wywalenie 128 spod BUWu nie przejdzie. ZTM nie może być tak naiwny, żeby myśleć, że 127 na solówkach co 15 minut i to jeszcze jadące dookoła zastąpi tam 128, a podbijanie tej linii raczej nie ma sensu bo ona ma być głównie dla Nowych Włoch. Skończy się tak, że i tak trzeba będzie coś tam dołożyć (105 nie wszystkim pasuje), i zamiast oszczędności będzie klapa. A w ogóle, to cały ten pomysł ze 127 wygląda na przygotowywany "na szybko", stąd podejrzenie że "operacja 175" ma tylko odciągnąć uwagę od innych zmian...

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 04 kwie 2013, 19:37

przewoz pisze: Nikt mi nie wmówi, że jest gorzej niż na komunikacji miejskiej w każdym razie, ja swoje przejechałem. Widzę, co się przez 15 lat zmieniło, co nie i gdzie kolej i komunikacja stoi w miejscu, albo się cofa.
Ale do czego ty chcesz mnie przekonać? Że kolej nie jest taka zła? No nie jest, wiem o tym. Tylko ludzie nie wiedzą. A takie wątki, jak ten, który zacytowałem, tylko utwierdzają ich w przekonaniu, że kolej jest do dupy.
MichalJ pisze:Trudno o wygodniejszą przesiadkę, niż ze 188 do 128.
Tak. Tylko to 188 jeździ za rzadko.
Asesino pisze: wywalenie 128 spod BUWu nie przejdzie
Prędzej by przeszło wywalenie 128 spod BUW-u niż 175 z Krakowskiego Przedmieścia.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 04 kwie 2013, 20:01

MichalJ pisze:Baleya jest w strefie dojścia do pociągu.
Do tego pociągu, który jeździ co najmniej nieregularnie, a w dodatku nie każdy zatrzymuje się na Ochocie i Powiślu? O absurdzie z osobakami pod szyldem KM nie wspomnę (kwestia biletów)? 175 można skrócić do Sasanki, a wtedy większość obrońców da sobie siada mówiąc kolokwialnie... 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 04 kwie 2013, 20:30

Tylko pytanie czy skrócenie do Sasanki coś da? W końcu lotnisko jest tylko dwa przystanki dalej i oferuje pętle.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 04 kwie 2013, 20:46

Wiliam pisze:Tylko pytanie czy skrócenie do Sasanki coś da?
Nagoni paru przygodnych pasażerów do SKMki i wkurzy okolice 17 Stycznia, a chyba tylko o to ZTMowi chodzi...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 04 kwie 2013, 21:40

Fanów pociągu powinien ucieszyć ten komunikat. :)
ZTM pisze:Utrudnienia dla linii 148, 175, 188 na Lotnisku Chopina

21:17 W związku z prowadzonymi działaniami operacyjnymi Policji na Lotnisku Chopina, wyłączono z ruchu autobusów dolny poziom (odloty).


Zawieszono przystanki: LOTNISKO-SEKTORY CDE 02 oraz LOTNISKO-SEKTORY AB 02.


Autobusy linii 148, 175, 188 w kierunku krańców WIATRACZNA/PL. PIŁSUDSKIEGO/GOCŁAWEK WSCHODNI realizują odjazdy z poziomu górnego (przyloty) - z przystanków: LOTNISKO-SEKTORY CDE 01 oraz LOTNISKO-SEKTORY AB 01.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 04 kwie 2013, 21:41

Odloty, przyloty, kto by tam odróżniał...

reserved
Posty: 13913
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 kwie 2013, 22:22

Może to jest tzw. ciche wygaszanie popytu? :D Albo coś w stylu "usuniemy, nie przywrócimy". :P

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 05 kwie 2013, 7:42

bepe pisze:
przewoz pisze: Nikt mi nie wmówi, że jest gorzej niż na komunikacji miejskiej w każdym razie, ja swoje przejechałem. Widzę, co się przez 15 lat zmieniło, co nie i gdzie kolej i komunikacja stoi w miejscu, albo się cofa.
Ale do czego ty chcesz mnie przekonać? Że kolej nie jest taka zła? No nie jest, wiem o tym. Tylko ludzie nie wiedzą. A takie wątki, jak ten, który zacytowałem, tylko utwierdzają ich w przekonaniu, że kolej jest do ....
A jednak przekonywać trzeba, skoro są tacy, którzy z automatu wierzą we wszystko co podadzą media...
Fanów pociągu powinien ucieszyć ten komunikat.
Nikogo nie ucieszy, bo z pociągu też na poziom dolny się przecież wychodzi. Dodatkowe utrudnienie.

daniel.k
Posty: 33
Rejestracja: 09 sty 2011, 11:12

Post autor: daniel.k » 05 kwie 2013, 13:48

ja byłem świadkiem takiej sytuacji: na stacji Rakowiec pociąg KML wjechał na zły peron, ludzie stali na drugim peronie, te osoby które wskakiwały na tory i przez nie przeszły na druga stronę wsiadły do pociągu, te osoby zaś które poszły wiaduktem górą nie zdążyły i nie wsiadły do pociągu - to nie jest normalne jak dla mnie, dodatkowo na stacji Aleje Jerozolimski ludzie którzy przychodzą na stację po raz pierwszy często mylą perony w stronę lotniska, staja na peronie podwójnym zamiast na tym pojedynczym.

Awatar użytkownika
Marvin
Posty: 152
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:55
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Marvin » 08 kwie 2013, 17:02

Asesino pisze:Może to jest i dobry pomysł, żeby zamiast dwóch 128 i 175 jeździła jedna silna linia (ale żeby była naprawdę silna), ale wywalenie 128 spod BUWu nie przejdzie. ZTM nie może być tak naiwny, żeby myśleć, że 127 [...] zastąpi tam 128.
127 to w ogóle nie jest oferta dla studentów; teraz jest dla Nowych Włoch, w proponowanej wersji będzie też dla Powiśla, ale studentom mającym na Ochocie 175 na kampus główny i 128 do BUW nie zastąpi tego ostatniego.
Z linii dochodzących teraz na lotnisko - jeśli trzeba z czegoś zrezygnować - do wywalenia jest 331 (na Wyczółki) i 188. "Bałwanki" skierowałbym na Szczęśliwice trasą ŻiW-Banacha-BW1920-Białobrzeska i dalej jak teraz 521. Zapewni to jednoperonową przesiadkę 188-175 i 128 (na przyst. Pomnik Lotnika 01 i Banacha-Szpital 02) oraz zastąpi 521 w lokalnej relacji Szczęśliwice-Opaczewska-skrzyżowanie Grójeckiej i Banacha.
A tak poza tym, dyskusja nt. który środek transportu jest bardziej narażony na utrudnienia w drodze na lotnisko zajmuje nieproporcjonalnie dużo miejsca w tym wątku - zważywszy na celne spostrzeżenie, że konsekwencje skasowania 175 w małym stopniu dotyczą samego lotniska.

Zablokowany