Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Moderator: JacekM

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 21 maja 2013, 20:22

Spore utrudnienia to spowodowało w kierunku zachodnim, a po jakimś czasie i wschodnim...
Po 18 były jakieś 2 pociągi opóźnione po 60 minut. Reszta 15-20 nawet.

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 21 maja 2013, 21:19

Np Siedlce, planowo 15:25, odjechał ok 16:50.
Przy okazji - czy ktoś zna powód, dlaczego 15429 (Zachodnia-Działdowo, 16:16, push-pull) co najmniej raz w tygodniu nie może wystartować na czas? Wczoraj znowu na +40 - zbyt ambitny wewnętrzny rozkład (podstawiają go z GRC, potem Czyste, zmiana kabiny i Zach p8), czy ciągłe problemy techniczne?

Dodano: to bardzo nie ten wątek, ale na wjeździe na odcinek z Gdańskiego na Zachodnią p8 (jak jest zmiana kanału radiowego z R1 na R2) wskaźnik W27 zastąpiono wskaźnikiem W27a - to pierwszy taki przypadek, który zauważyłem.

Awatar użytkownika
laczor
Posty: 372
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:43
Lokalizacja: Warszawa/Tłuszcz
Kontakt:

Post autor: laczor » 22 maja 2013, 17:22

Linia Kolejowa nr 10 Legionowo-Tłuszcz na facebooku pisze:Dzisiejsza burza i dość obfite opady deszczu a nawet gradu spowodowały liczne zakłócenia w funkcjonowaniu ruchu kolejowego.
Wyjazdy ze stacji Radzymin do Wieliszewa i odwrotnie odbywają się na sygnały zastępcze.
Na odcinek Wieliszew-Legionowo Piaski pociągi wysyłane są na rozkazy pisemne "N". Na semaforach wyświetlane są sygnały wątpliwe - ciągłe światło czerwone i białe. Sytuacja wymaga nagłej reakcji monterów
Nie wiem kto to redaguje i ile ma lat ale wstydziłbym się wymądrzać na forum publicznym wypisując takie bzdety.

"Na odcinek Wieliszew-Legionowo Piaski pociągi wysyłane są na rozkazy pisemne "N"."

zastanawiam się jak można wysłać pociąg na szlak jednotorowy na rozkaz pisemny "N". Chyba że jest jakaś nowa wersja Ie-1 wprowadzająca tor lewy na linii jednotorowej. (To oczywiście ironia) :-k

Zalecam ostrożność przy czytaniu niektórych "mikolskich" wypocin, jak widać...

Pomijając powyższe tego dnia na linii 10 nastąpiła awaria urządzeń na stacji Wieliszew. Wracałem pociągiem o 18 z Tłuszcza do Legionowa - po godzinie 18 na wyjazd do Piasków faktycznie nie udało się wyświetlić sygnału zastępczego bo było zamiast tego światło białe ciągłe. Pociągi wyprawiane na rozkaz "S" aż do naprawy usterki. Poza tym wyjazd na "Sz" z Radzymina. W Kruszu i na podg Jasienicy lubiły wygasać semafory - przyczyna warunki atmosferyczne.

Dodatkowo tuż po 16:00 na szlaku Marki - Zielonka na przejeździe w km 3,504 (koło przystanku Wilno) burza uszkodziła urządzenia od SSP, przez co przejazd zamknął się i nie chciał otworzyć.
www.linia29.cal.pl Linia 29 Tłuszcz-Ostrołęka

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 29 maja 2013, 9:36

Jakiś kibel wyjechał z Łowicza do Dęblina i co stacja do więcej opóźnienia... Dojechać nie może.
W Warszawie dobił do +70..

VLnt7
Posty: 743
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:57

Post autor: VLnt7 » 29 maja 2013, 20:36

Hiperkible znowu "pozytywnie" wypadły: +25 na 30522.
Tak, podkreślam: znowu.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 29 maja 2013, 20:48

Zwykłe też. Jedne Siedlce na obiegu kiblowym zanotowały z tego co widziałem +35.

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 30 maja 2013, 10:41

Coś się dzieje z blokadą od Zachodniej do Włoch?

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 03 cze 2013, 13:49

Do usunięcia (błędy forum).

[ Dodano: Pon 03 Cze, 2013 13:59 ]
Awaria - Obniżenie sieci?? Zielonka - Ząbki. Ruch Wileńska - Wołomin zamarł. Kilka chwil temu pociąg sieciowy z Wołomina po torze lewym przejeżdżał przez Zielonkę. W zatrzymaniu utknął min. Podlasiak (18100/1) relacji Białystok - Szczecin Główny.

[ Dodano: Pon 03 Cze, 2013 14:00 ]
Awaria - Obniżenie sieci?? Zielonka - Ząbki. Ruch Wileńska - Wołomin zamarł. Kilka chwil temu pociąg sieciowy z Wołomina po torze lewym przejeżdżał przez Zielonkę. W zatrzymaniu utknął min. Podlasiak (18100/1) relacji Białystok - Szczecin Główny.

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 03 cze 2013, 15:19

Konopnicka (TLK 10101 Wwa Zach-Białystok), do Tłuszcza pojedzie przez Legionowo.

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 03 cze 2013, 21:28

WojtekE65 pisze:Konopnicka (TLK 10101 Wwa Zach-Białystok), do Tłuszcza pojedzie przez Legionowo.
Powrotny Podlasiak (81100/1) też pojechał przez WPT, Legionowo Piaski, Tłuszcz do Białegostoku.

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 03 cze 2013, 21:54

Na szczęście nieudana próba samobójstwa przed przejazdem przed stacją Legionowo, km 26,0. KM113353 wyhamował.

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 04 cze 2013, 2:24

7711 około 2:12 odjechał z wileńskiej w kierunku Tłuszcza.
Przyczyną późnego odjazdu był defekt kurków powietrza w jednostce PRów 57-628.
O 2.02 SJotem przybyła z Tłuszcza druga jednostka.
Po spięciu jednostek, skład kibli radośnie opuścił W-wę Wileńską.

[ Dodano: Wto 04 Cze, 2013 11:26 ]
Z powodu braku prądu na stacji W-wa Wileńska, pociąg 7935 jeszcze nie odjechał z peronów.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 04 cze 2013, 12:18

jednostce PRów 57-628.
Taka ezt nie jeździ dla KM-ów. Strzelaj dalej :D
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 04 cze 2013, 14:38

O tak nieludzkiej porze może się każdemu zdarzyć czeski błąd.

Awatar użytkownika
MALIN
Posty: 618
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:20

Post autor: MALIN » 04 cze 2013, 14:58

Warszawa Wileńska potrącenie pieszego przez poc. Kolei Mazowieckich nr 7748 rel. Tłuszcz - W-wa Wileńska
Transport to życie, transport to pasja, transport to miłość, rzecz jasna 8-)

ODPOWIEDZ