Warszawska Kolej Dojazdowa
Moderator: JacekM
Dla zainteresowanych - taki był zestaw taboru obsługujący WKD 29.05.2013:
EN94: 23+33, 32+03, 37+04, 08+09, 18+35.
EN97: 07, 09, 10, 11, 13.
Całkiem spory udział EN94 - obsługiwały w tym dniu połowę z 10 obiegów (chyba, że umknął mi jakiś ze szczytu porannego lub popołudniowego). Kilka stron temu pisaliście, że było 5 obiegów w weekendy i 11 w dni robocze. Czyżby ostatnio ubył jeden obieg? Część kursów jeździ w relacjach skróconych, to może dlatego...?
EN94: 23+33, 32+03, 37+04, 08+09, 18+35.
EN97: 07, 09, 10, 11, 13.
Całkiem spory udział EN94 - obsługiwały w tym dniu połowę z 10 obiegów (chyba, że umknął mi jakiś ze szczytu porannego lub popołudniowego). Kilka stron temu pisaliście, że było 5 obiegów w weekendy i 11 w dni robocze. Czyżby ostatnio ubył jeden obieg? Część kursów jeździ w relacjach skróconych, to może dlatego...?
Dzięki i sorry za pomyłkę
Poprawiłem. Może dlatego, że wciąż się rozglądam za jedynym EN95 w jakimś dobrym ujęciu en face i stąd taka "freudowska" pomyłka. Na kartkach do pobrania na stronie WKD już jest 
Ciekawe, że wg Wikipedii (cytującej ponoć oficjalną prezentację WKD: link) podczas NG na przełomie 2012/2013 pojazd ten miał być dostosowany do nowego napięcia. Do niego w ogóle są jakieś części zamienne, jakaś kompatybilność z małopolskimi i świętokrzyskimi EN81?
Ciekawe, że wg Wikipedii (cytującej ponoć oficjalną prezentację WKD: link) podczas NG na przełomie 2012/2013 pojazd ten miał być dostosowany do nowego napięcia. Do niego w ogóle są jakieś części zamienne, jakaś kompatybilność z małopolskimi i świętokrzyskimi EN81?
- moonwalker
- Posty: 354
- Rejestracja: 18 sty 2010, 17:06
- Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
-
Stary Pingwin
- Posty: 6062
- Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48
- vernalisadonis
- Posty: 2958
- Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12
Tutaj jest odpowiedź.moonwalker pisze:O co chodzi z tym ekoWKD? Na wszystkich EN97 po bokach naklejone zostały logotypy o takiej właśnie treści.
http://www.wkd.com.pl/index.php/pl/news/full/250
Czasami warto jest zajrzeć na stronę przewoźnika i sobie poczytać zakładkę aktualności.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej
No to sobie jeszcze pojeździmy EN94. http://wiadomosci.wpr24.pl/zmiana_napie ... ero_za_rok
Ciekawie sobie funkcjonuje PT Pruszków. Otóż zostały już ustawione nowe transformatory na docelowych stanowiskach, stare zasilające prostowniki 600 V stoją i pracują w warunkach mocno prowizorycznych w kącie terenu. Ponadto kto wie czy przy takim oszczędnym podejściu do wymiany taboru i teraz angażowania nie wiadomo kogo do badań i poprawek w taborze termin nie przesunie się jeszcze. Ale cóż WKD chce być jedyna niepowtarzalna, unikalna, a nie możliwie zunifikowana, to jest jaka jest.
Ciekawie sobie funkcjonuje PT Pruszków. Otóż zostały już ustawione nowe transformatory na docelowych stanowiskach, stare zasilające prostowniki 600 V stoją i pracują w warunkach mocno prowizorycznych w kącie terenu. Ponadto kto wie czy przy takim oszczędnym podejściu do wymiany taboru i teraz angażowania nie wiadomo kogo do badań i poprawek w taborze termin nie przesunie się jeszcze. Ale cóż WKD chce być jedyna niepowtarzalna, unikalna, a nie możliwie zunifikowana, to jest jaka jest.
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Jeden z pociągów WKD został wyłączony przez UTK z ruchu.
http://www.rynek-kolejowy.pl/46952/utk_ ... g_wkd.html
http://www.rynek-kolejowy.pl/46952/utk_ ... g_wkd.html
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
-
Autobus Czerwon
- Posty: 4553
- Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
- Lokalizacja: Stary Mokotów
- Kontakt:
