Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 19 maja 2013, 22:32

Ano nie ma...

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 01 cze 2013, 15:35

Dla zainteresowanych - taki był zestaw taboru obsługujący WKD 29.05.2013:
EN94: 23+33, 32+03, 37+04, 08+09, 18+35.
EN97: 07, 09, 10, 11, 13.

Całkiem spory udział EN94 - obsługiwały w tym dniu połowę z 10 obiegów (chyba, że umknął mi jakiś ze szczytu porannego lub popołudniowego). Kilka stron temu pisaliście, że było 5 obiegów w weekendy i 11 w dni robocze. Czyżby ostatnio ubył jeden obieg? Część kursów jeździ w relacjach skróconych, to może dlatego...?

ashir
Posty: 19910
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 01 cze 2013, 15:37

Jeśli dobrze pamiętam, to było, tak że w DP było 11 obiegów rano, 10 po południu, natomiast w weekendy tylko 5 obiegów. A i nie EN95, a EN97. EN95 jest tylko jeden i to dość awaryjny. ;-)

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 02 cze 2013, 14:14

Dzięki i sorry za pomyłkę :-$ Poprawiłem. Może dlatego, że wciąż się rozglądam za jedynym EN95 w jakimś dobrym ujęciu en face i stąd taka "freudowska" pomyłka. Na kartkach do pobrania na stronie WKD już jest ;-)

Ciekawe, że wg Wikipedii (cytującej ponoć oficjalną prezentację WKD: link) podczas NG na przełomie 2012/2013 pojazd ten miał być dostosowany do nowego napięcia. Do niego w ogóle są jakieś części zamienne, jakaś kompatybilność z małopolskimi i świętokrzyskimi EN81?

ashir
Posty: 19910
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 22 cze 2013, 13:55

Przeglądałem tak dziś z nudów schemat linii WKD, czemu Al. Jerozolimskie nie są styczne z linią PKP? A z tą stycznością w Pruszkowie czy Grodzisku Mazowieckim (Radońska) też bym nie przesadzał. 8-(

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 22 cze 2013, 14:14

bo to nieaktualny schemat.
Obrazek

ashir
Posty: 19910
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 22 cze 2013, 14:17

A w EN97 powinien być, bo na tych schematach już jest zaznaczona strefa WKM. :)

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 22 cze 2013, 14:19

napisz do WKD w tej sprawie.
Obrazek

Awatar użytkownika
moonwalker
Posty: 354
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: moonwalker » 22 cze 2013, 18:34

O co chodzi z tym ekoWKD? Na wszystkich EN97 po bokach naklejone zostały logotypy o takiej właśnie treści.

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 23 cze 2013, 1:30

Nie oddają ciepła do atmosfery, bo więcej stoją niż jeżdżą :D
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 2958
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 24 cze 2013, 1:39

moonwalker pisze:O co chodzi z tym ekoWKD? Na wszystkich EN97 po bokach naklejone zostały logotypy o takiej właśnie treści.
Tutaj jest odpowiedź.
http://www.wkd.com.pl/index.php/pl/news/full/250
Czasami warto jest zajrzeć na stronę przewoźnika i sobie poczytać zakładkę aktualności.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej

Piotr Wi
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2008, 19:37
Lokalizacja: Kanie

Post autor: Piotr Wi » 26 cze 2013, 8:22

No to sobie jeszcze pojeździmy EN94. http://wiadomosci.wpr24.pl/zmiana_napie ... ero_za_rok
Ciekawie sobie funkcjonuje PT Pruszków. Otóż zostały już ustawione nowe transformatory na docelowych stanowiskach, stare zasilające prostowniki 600 V stoją i pracują w warunkach mocno prowizorycznych w kącie terenu. Ponadto kto wie czy przy takim oszczędnym podejściu do wymiany taboru i teraz angażowania nie wiadomo kogo do badań i poprawek w taborze termin nie przesunie się jeszcze. Ale cóż WKD chce być jedyna niepowtarzalna, unikalna, a nie możliwie zunifikowana, to jest jaka jest.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 26 cze 2013, 11:06

No właśnie zmiana napięcia w sieci na 3kV tylko zakonserwuje ten stan. Bo normalną koleją, to nigdy nie będą.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 31 lip 2013, 15:34

Jeden z pociągów WKD został wyłączony przez UTK z ruchu.

http://www.rynek-kolejowy.pl/46952/utk_ ... g_wkd.html
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 31 lip 2013, 15:51

No to jeszcze sobie trochę pojeździmy EN94...

ODPOWIEDZ