Nowe trasy tramwajowe

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 gru 2013, 14:53

Jak skrócą 509?? Nie ma problemów z korkami? To będą, zanim podejmie się decyzję o tej budowie...
Poza tym spora część trasy już istnieje, dlatego moim zdaniem powinno się ją skończyć i zastąpić 509 przez 21.
Mogę przyjąć, że tramwaj na Gocław jest ważniejszy od Modlińskiej. Pisałem o połączeniach docentrowych. Zwłaszcza, jeśli ten tramwaj przekreśliłby trzecią linię metra, moim zdaniem drogą, niepotrzebną i (potencjalnie) zżerającą kasę na... tramwaje.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 gru 2013, 16:40

Modlińską to kładą przede wszystkim koszty wykupu gruntów.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 gru 2013, 17:15

Jejku, myślałem, że już od Gierka tam planowano metro, a potem tramwaje, i dlatego w ogóle rezerwa jest...
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5553
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 06 gru 2013, 18:28

Bastian pisze:O planowanych trasach, wpisanych do kontraktu terytorialnego:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ajowe.html

Natomiast gdzie w artykule jest tytułowy spór? :-k
Na ch... włączać do pierwszego etapu Rakowiecką :?: Wygląda to jakby kazali ludziom się przesiadać do metra przy Polu jak rzut beretem od Goworka jest Politechnika i w ogóle centrum :-? Co prawda poustawiali jakieś kretyńskie światła i przystanki w tych slumsach na Marszałkowskiej, ale i tak nie opłaci się jechać tak bardzo na zachód do metra aby tym metrem dojechać do Marszałkowskiej z powrotem.
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1335
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory/Ochota

Post autor: Os0 » 06 gru 2013, 19:03

Budowa od razu torów na Rakowieckiej daje sporo możliwości mieszania w trasach linii na Puławskiej.
:mewa: 2 17 211 509 511 516 723 731 N03 N63
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 gru 2013, 19:42

Albo zakrańcowania czegoś na Kieleckiej. Wszystkie tramwaje z Wilanowa muszą jechać na Marszałkowską?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 06 gru 2013, 19:48

Odcinek na Rakowieckiej bez przebicia przez POle Mokotowskie będzie średnio przydatny. Bo jakie linie tam można puścić? Z Wilanowa widziałbym 35 i 14 na Ochotę - najpierw przez Nowowiejską, potem przez Rakowiecką i Pole Mokotowskie.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 06 gru 2013, 19:58

osa pisze:POle Mokotowskie
To jakaś aluzja? :)

Piter232
Posty: 430
Rejestracja: 03 gru 2010, 18:27
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: Piter232 » 06 gru 2013, 20:06

KwZ pisze:Albo zakrańcowania czegoś na Kieleckiej. Wszystkie tramwaje z Wilanowa muszą jechać na Marszałkowską?
Dopóki nie będzie pełnej przebitki na Ochotę - tak. No bo jak, Wilanów - Kielecka? Kto miałby tym jeździć?

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5553
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 06 gru 2013, 20:09

Ci, co jeździli 130 a teraz 195 :lol: .
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 06 gru 2013, 20:13

W takim razie będzie większa motywacja, żeby tę przebitkę zrobić :P
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 06 gru 2013, 20:24

195 nikt nie jeździ.

michj
Posty: 184
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:36
Lokalizacja: Warszawa (i okolice)

Post autor: michj » 06 gru 2013, 20:50

Było chyba planowane, żeby Wilanów obsługiwały 2 silne linie: jedna Rakowiecką, Rostafińskich, Banacha i BW1920 do Dworca Zachodniego, druga na Marszałkowską (może na Marymont-Potok, chociaż będzie to trochę dubel metra, ale będzie to miało sens po wydłużeniu tramwajów w przyszłości do os. Ruda i Gwiaździstej). Ta druga z pewnością rozwiąże problem dennej podaży na Marszałkowskiej ( viewtopic.php?t=9844&f=36 ).

adner
Posty: 625
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 06 gru 2013, 20:52

osa pisze:Odcinek na Rakowieckiej bez przebicia przez POle Mokotowskie będzie średnio przydatny. Bo jakie linie tam można puścić?
10?

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 08 gru 2013, 0:55

Szkoda byłoby zabierać "10" z Nowowiejskiej po to tylko, żeby coś jeździło przez Rakowiecką, bo akurat tak wypadł etap budowy torów. "10" to wygodna relacja między pl. Politechniki a al. Jana Pawła II i pewnie też Wolą z Bemowem. Podejrzewam, że odkąd przy pl. Unii Lubelskiej jest otwarty nowy biurowiec z centrum handlowym, "10" staje się jeszcze bardziej atrakcyjna w podjazdach z al. Jana Pawła II właśnie obecną trasą.
Dlatego etapowanie nowej trasy tramwajowej podzieliłbym inaczej: Branickiego - Puławska (od razu z przebudową torowiska, by dostosować je do przyszłego skrętu w Rakowiecką) i Puławska - Pole Mokotowskie - Banacha. Budowę dalszych odcinków uważam za zbędną wobec pilniej potrzebnych (oczywiście Gocław i odtworzenie linii na Kasprzaka) albo bardziej pożytecznych (Potocka - os. Ruda czy Gocławek - węzeł Marsa).

ODPOWIEDZ