Nowe trasy tramwajowe
Moderator: Wiliam
Jak skrócą 509?? Nie ma problemów z korkami? To będą, zanim podejmie się decyzję o tej budowie...
Poza tym spora część trasy już istnieje, dlatego moim zdaniem powinno się ją skończyć i zastąpić 509 przez 21.
Mogę przyjąć, że tramwaj na Gocław jest ważniejszy od Modlińskiej. Pisałem o połączeniach docentrowych. Zwłaszcza, jeśli ten tramwaj przekreśliłby trzecią linię metra, moim zdaniem drogą, niepotrzebną i (potencjalnie) zżerającą kasę na... tramwaje.
Poza tym spora część trasy już istnieje, dlatego moim zdaniem powinno się ją skończyć i zastąpić 509 przez 21.
Mogę przyjąć, że tramwaj na Gocław jest ważniejszy od Modlińskiej. Pisałem o połączeniach docentrowych. Zwłaszcza, jeśli ten tramwaj przekreśliłby trzecią linię metra, moim zdaniem drogą, niepotrzebną i (potencjalnie) zżerającą kasę na... tramwaje.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Modlińską to kładą przede wszystkim koszty wykupu gruntów.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
Jejku, myślałem, że już od Gierka tam planowano metro, a potem tramwaje, i dlatego w ogóle rezerwa jest...
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Na ch... włączać do pierwszego etapu RakowieckąBastian pisze:O planowanych trasach, wpisanych do kontraktu terytorialnego:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ajowe.html
Natomiast gdzie w artykule jest tytułowy spór?
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.
Budowa od razu torów na Rakowieckiej daje sporo możliwości mieszania w trasach linii na Puławskiej.
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88
Albo zakrańcowania czegoś na Kieleckiej. Wszystkie tramwaje z Wilanowa muszą jechać na Marszałkowską?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Odcinek na Rakowieckiej bez przebicia przez POle Mokotowskie będzie średnio przydatny. Bo jakie linie tam można puścić? Z Wilanowa widziałbym 35 i 14 na Ochotę - najpierw przez Nowowiejską, potem przez Rakowiecką i Pole Mokotowskie.
To jakaś aluzja?osa pisze:POle Mokotowskie
Dopóki nie będzie pełnej przebitki na Ochotę - tak. No bo jak, Wilanów - Kielecka? Kto miałby tym jeździć?KwZ pisze:Albo zakrańcowania czegoś na Kieleckiej. Wszystkie tramwaje z Wilanowa muszą jechać na Marszałkowską?
Ci, co jeździli 130 a teraz 195
.
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.
W takim razie będzie większa motywacja, żeby tę przebitkę zrobić 
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
195 nikt nie jeździ.
Było chyba planowane, żeby Wilanów obsługiwały 2 silne linie: jedna Rakowiecką, Rostafińskich, Banacha i BW1920 do Dworca Zachodniego, druga na Marszałkowską (może na Marymont-Potok, chociaż będzie to trochę dubel metra, ale będzie to miało sens po wydłużeniu tramwajów w przyszłości do os. Ruda i Gwiaździstej). Ta druga z pewnością rozwiąże problem dennej podaży na Marszałkowskiej ( viewtopic.php?t=9844&f=36 ).
10?osa pisze:Odcinek na Rakowieckiej bez przebicia przez POle Mokotowskie będzie średnio przydatny. Bo jakie linie tam można puścić?
Szkoda byłoby zabierać "10" z Nowowiejskiej po to tylko, żeby coś jeździło przez Rakowiecką, bo akurat tak wypadł etap budowy torów. "10" to wygodna relacja między pl. Politechniki a al. Jana Pawła II i pewnie też Wolą z Bemowem. Podejrzewam, że odkąd przy pl. Unii Lubelskiej jest otwarty nowy biurowiec z centrum handlowym, "10" staje się jeszcze bardziej atrakcyjna w podjazdach z al. Jana Pawła II właśnie obecną trasą.
Dlatego etapowanie nowej trasy tramwajowej podzieliłbym inaczej: Branickiego - Puławska (od razu z przebudową torowiska, by dostosować je do przyszłego skrętu w Rakowiecką) i Puławska - Pole Mokotowskie - Banacha. Budowę dalszych odcinków uważam za zbędną wobec pilniej potrzebnych (oczywiście Gocław i odtworzenie linii na Kasprzaka) albo bardziej pożytecznych (Potocka - os. Ruda czy Gocławek - węzeł Marsa).
Dlatego etapowanie nowej trasy tramwajowej podzieliłbym inaczej: Branickiego - Puławska (od razu z przebudową torowiska, by dostosować je do przyszłego skrętu w Rakowiecką) i Puławska - Pole Mokotowskie - Banacha. Budowę dalszych odcinków uważam za zbędną wobec pilniej potrzebnych (oczywiście Gocław i odtworzenie linii na Kasprzaka) albo bardziej pożytecznych (Potocka - os. Ruda czy Gocławek - węzeł Marsa).