(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych
Moderator: Wiliam
- Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
Ja bym dał 22 na Kawęczyńską a 7 na Żerań FSO. Chyba, że wróci 21, albo 20 nie pojedzie na Kawęczyńską, albo 18 wróci na Most Gdański, albo sto dwadzieścia pięć innych możliwych decyzji...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.
Naprawdę bezpośrednią linię w Aleje bardziej potrzebuje FSO niż Bródno?
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Nie, na Pragę. Bródno ma 3. Linia FSO - Praga oraz Targowa - Aleje tylko przez przypadek była tą samą linią. Bo jak to inaczej zrobić?MichalJ pisze:Naprawdę bezpośrednią linię w Aleje bardziej potrzebuje FSO niż Bródno?
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Z kolei ta szczytowa 42 jechała przed 1996 rokiem na Al. JP2. Poprzednim razem, skręt Grochowska — Zieleniecka realizowała linia o numerze także 8, zlikwidowana w roku 1985, i jadąca na Banacha – z Wolskiej została wycofana w roku 1968. W takim razie może czas na taki powrót do przeszłości, by ósemkę całkowicie zlikwidować, skoro nie było potrzeby obsługi relacji płn. Grochowska — Al. Jerozolimskie przez 12 lat, a relacji Wolska — Al. Jerozolimskie przez aż lat 28?Półtorak pisze:Pamiętacie, że ta wersja "ósemki" powstała z przeobrażenia ze szczytowej 42? Może czas na "Powrót do przyszłości"?
A ja Wam mówię, że radni Pragi Płd. nie pozwolą ruszyć 8-ki. 26 też powinno wrócić na Grochów.
Jeśli już linia w ciągu W/Z - Targowa - Grochowska to lepiej 46, jak zaproponowałem, by Bródno nie straciło silnego połączenia z W/Z, jakim jest 26.
Ale Bródno będzie miało 4 chyba..michj pisze:Jeśli już linia w ciągu W/Z - Targowa - Grochowska to lepiej 46, jak zaproponowałem, by Bródno nie straciło silnego połączenia z W/Z, jakim jest 26.
Rzeczywiście, tylko nie wiem czy 4 będzie silną linią.
A Bródno nie może dojeżdżać do Wileńskiego i korzystać z metra?
Domas pisze:A Bródno nie może dojeżdżać do Wileńskiego i korzystać z metra?
MichalJ pisze:Ja rozumiem, że metro ma u nas dużą siłę przyciągania i jest wybierane nawet ze stratą czasu, więc wierzę, że ludzie wybiorą metro (4 stacje do centrum) zamiast tramwaju (3 przystanki, tak, wiem, że w inne miejsce...), ale idea, żeby - jadąc z Bródna tym tramwajem jadącym dalej do centrum - wysiąść i przesiąść się do metra, to chyba jednak nie będzie popularna...
Mimo wszystko ludzie będą mieli alternatywę - 4+M2 lub sama 4, zależnie od tego, gdzie chcą dojechać.
28 pojedzie od 7 stycznia 2014 roku na Żerań FSO.
A wybrane kursy linii 41 na Służewiec z zmiana numeru na Rondzie Radosława na 17. 
A 2 będzie również po południu jeździć co 5 minut. Nowy rok, nowe pieniądze? Chyba nadmiar tych pieniędzy jest, skoro ZTM tak szaleje ze zmianami? 
No i przebieranki z 41 na 17-kę. Na Rondzie Radosława przestawią się tablice.
Hehe, kliknijcie na kurs 'r':
http://ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=18 ... 2014-01-07
http://ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=18 ... 2014-01-07